reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

reklama
Mi natomiast zawsze marzyło sie Włoskie imie dla dzidziusia, teraz gdy jestem w 4tc juz zaczełam szukać...
dla chłopca: Fabio, Massimo, Nicola, Sergio
dla dziewczynki: Bianca, Carla, Chiara, Elena,

Co myslicie o takich imionkach ?

Corke chciała bym Stelle (stella- gwiazda) ale w tym przypadku wszyscy reaguja negatywnie;)
 
Elwiwas co ja o tym myślę jest wyżej:sorry:. Krótko: nie podoba mi się. Co mnie się podoba nie musi być dobre dla mojego dziecka. Może być to ze szkodą dla niego. Denis, Alan, czy Sergio...Mnie to drażni i już, skoro już ktoś się pyta o zdanie. Wiem, że ktoś powie, że jakby były same Marie, Magdy i Marty to by było nudno. No, i dzięki Wam nie jest.
Ale wiesz, to imię będzie nosiło dziecko, ono pójdzie kiedyś do szkoły. Sergio jest imieniem ładnym, ale nie jest naszym rodzimym imieniem i jest inne, przez co i dziecko będzie inne. Brzmi pretensjonalnie i jest "sezonowe". Stella? Wiesz dlaczego reagują negatywnie? Mnie osobiście kojarzy się z panią do towarzystwa.....moze tak samo jest z większością.
To Wasz wybów kochane, ale czasem jak widzę "system" nadawania imion to taki sam mechanizm jaki rządzi wyborem psa. Obecnie króluje York, a najlepiej dwa z czerwonymi kokardkami.
 
Ja dla swojego maleństwa od razu miałam wybrane imiona bo nie wiem czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka ale postanowiłam że z pewnością będą to Nikolka albo Oskar ponieważ bardzo mi się podobają te imiona a mój przyszły tatuś przyjął je bez problemu;-)
 
My przy wyborze imienia dla dziecka kierujemy się tym czy nam się podoba, czy w przyszłości nie będą się dzieci z niego śmiać. Dlatego od samego początku będzie albo Martin Jan dla chłopca a dla dziewczynki Lenka ewentualnie Alicja. A to czy komuś się podobae z rodziny to mnie nie interesuje moje dziecko, lecz każdy może wypowiedzieć swoje zdanie.
Elwiwas bardzo mi się podoba Fabio i Bianka
 
Mieszkamy od dwoch lat w UK, ale przy wyborze imienia starałam sie nie ulec ogolnemu steretypowi. Córeczce damy na imię Roksana, a synkowi Remigiusz :) rozsądnych wyborów ;-)
 
Ktoś pytał "co myślicie" no to powiedziałam co myślę:-);-)
Ja też szanuje czyjeś wybory, ale skoro ktoś mnie pyta o zdanie....
Mówię o Polsce oczywiście, bo wiadomo, że jak się mieszka w innej rzeczywistości to zupełnie o czym innym mowa. :-)
 
reklama
Mi natomiast zawsze marzyło sie Włoskie imie dla dzidziusia, teraz gdy jestem w 4tc juz zaczełam szukać...
dla chłopca: Fabio, Massimo, Nicola, Sergio
dla dziewczynki: Bianca, Carla, Chiara, Elena,

Co myslicie o takich imionkach ?

Corke chciała bym Stelle (stella- gwiazda) ale w tym przypadku wszyscy reaguja negatywnie;)

witaj, jeśli mieszkasz w Posce to możesz mieć problem z niektórymi imionami, napewno będa kazali Ci je spolszczyć, np Fabian, Sergiusz, Bianka, Klara.
Co do Stelli, to szczerze? mi też się podoba to imię, jest go mało i może jakoś dlatego się boję?
 
Do góry