reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Imię faktycznie jest ładne i oryginalne. Jeśli tobie się to imię nie podoba to szukajcie dalej. Ja wydrukowałam z internetu kilkanaście stron imion i kazałam mężowi zaznaczyć te, które jemu się podobają i potem zrobiłam to samo. Z tych, które oboje zaznaczyliśmy wybrałam jedno dla dziewczynki i jedno dla chłopca. I tego się trzymaliśmy do końca.
 
reklama
dla nie bomba - bo ja chcialbym miec Zosie tylko M kreci nosem

jesli ojciec dziecka jest obcokrajowcem to w polskim urzedzie imie Sophie zarejestruja bez problemu ;-)
 
to co wiem trzeba prosić urząd o zgodę aby nadać dziecku obco brzmiące imię zwłaszcza z obcą pisownią.
A imię musi sie też tobie podobać wiec nie ulegaj presji partnera tylko szukajcie dalej, na pewno coś znajdziecie. Tak na marginesie osobiście lubie proste imiona. Moja córeczka na ma imię Anna Natalia - proste imiona ale zlepek dość nietypowy co dodaje orginalności :-)
 
margox piękne imie - takie słodkie :-) ,swoją drogą miałam znajomą o takim imieniu - była modelką i naprawde miała urode jak laleczka i to było jej imie nie pseudo.Jej ojciec swojego czasu pracował w Grecji i mu sie spodobało to imie a dziewczyna jak malina:tak:i do tego mądra
 
Zalezy gdzie planujecie zamieszkac na stale. Jesli w ojczyznie chlopaka, to Sophie jest ok, a jesli w Polsce, to lepsza bedzie Zosia :-)
 
a ja sie wtrące jak można ze swoim pytaniem do izabelkia:-D widze na twoim suwaczku że masz napisane SARA- to dla córci - tez planuje tak dać na imie córeczce , a jakich zdrobnień będziecie uzywać;-)
 
Ja myślę, że dla polskiego dziecka byłoby dziwaczne, ale jak ma tatusia Irlandczyka to to zupełnie inna sytuacja..a Ty, zawsze możesz po ciuchutku mówić Zosia, prawda?
 
reklama
Imię faktycznie jest ładne i oryginalne. Jeśli tobie się to imię nie podoba to szukajcie dalej. Ja wydrukowałam z internetu kilkanaście stron imion i kazałam mężowi zaznaczyć te, które jemu się podobają i potem zrobiłam to samo. Z tych, które oboje zaznaczyliśmy wybrałam jedno dla dziewczynki i jedno dla chłopca. I tego się trzymaliśmy do końca.

Uważam, że to świetny pomysł :tak:.
W ten sposób wybraliśmy drugie imię dla naszego synka (z pierwszym nie mieliśmy żadnego problemu).
 
Do góry