reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Łucję można zdrobnić chociażby na Lusię:) Nasza córcia tak bedzie miała na imie:)
kojarzy mi sie ono z kimś silnym, a chcialabym zeby nasza dzidzia taka była:)
wybór i tak należy do Was, do nikogo innego. Zastanówcie sie jak wybrane przez was imie brzmi z waszym nazwiskiem, bo to tez jest istotne.;-)

pozdrawiamy
 
reklama
Mam pytanie ile imion mozna nadac dziecku w Polsce? Szukalam w necie i jedyne co znalazlam to to jakich nie mozna nadawac a jakie mozna....
Gdyby ktoras z Was moze sie orientowala to prosze o odpowiedz .... Dzieki
 
na 99% dwa :-p nie znam nikogo ani nigdy nie słyszałam żeby ktoś miał więcej imion niż 3 ale trzecie imię to na bierzmowaniu dopiero :-) ale też nie orientuje się na 100%
 
no ja akurat znam pare osob z 3ma i wiem ze mozna miec trzy tylko te osoby mialy nadawane te imiona ok 30lat temu i ciekawa jestem czy sie nic w przepisach nie zmienilo....
 
Najbardziej jeśli chodzi o brzmienie i małą popularność, podobają mi się Nina, Łucja, Leon, Bruno. Ale sama dla swojego dziecka nie wybrałabym Bruno, bo znaczy niedźwiedź brunatny, Leon, bo znaczy lew, Łucja tylko jeśli dziecko urodziłoby się rano, bo znaczy urodzona o świcie, Nina, bo znaczy Jahwe jest łaskawy.
Patrycja24berlin ja mam identycznie z imionami, tylko u mnie dochodzi dodatkowy aspekt, imię musi mieć fajne znaczenie. Imię Twojej córci jest śliczne, też o nim myślałam, jeśli miałabym mieć córcię. Oznacza „Moja słodycz”. Kiedy Noemi ma imieniny? Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć.
 
reklama
Do góry