reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

Moim corkom daliśmy na imię: Emilia Alicja oraz Hanna Dominika. Coraz bardziej podoba mi sie imię Nina. ciekawe czy zdecyduje sie na kolejne dziecko... :)
 
reklama
Nasz córunia super reaguje na Roksi, chyba jej też sie podoba. U nas Roksana wygrała bezapelacyjnie! Mamy bardzo popularne nazwisko, dlatego szukaliśmy imienia niezbyt standardowego ale też nieprzesadzonego, to pasuje idelanie dla charakternej "lwiej" dziewczynki.
 
Moja przyjaciółka mieszka w U.S.A urodziła pierwsze dziecko córę, i dała jej na imię SINDI :) ja jestem w 2 tyg. ciąży i nie powiem że to imię wzbudziło moje zainteresowanie...a co wy o tym myślicie?!? :).
 
Im bliżej porodu tym więcej pomysłów się tworzy.. niedobrze..  Pomysł z dzis to Tosia... Antonina.. Bardzo, prawda?
 
Ja z mężem jakoś długo nie mogłam dojść do kompromisu względem potencjalnego imienia dla chłopca...ostatecznie stanęło na Dominik Piotr, natomiast co do dziewczynki to jeszcze przed ciążą było wiadomo, że nasza córcia musi nazywać się Julcia. Co prawda Julii i Weronik teraz nie brakuje (ostatnio mam jakoś talent do trafiania na msze z chrztami  ;)) ale swojej decyzji już nie zmienimy. Cała rodzinka już zdążyła się przyzwyczaić do myśli, że albo bedzie Dominiś albo Julka. Czym kierowaliśmy się przy wyborze imion? Po prostu odrzucaliśmy te, które źle się nam kojarzyły, na przykład z ludźmi, których nie lubimy, albo, jak mówi mój małżonek, kojarzą się z "którymś z tych  buraków z rządu"  ;D
 
Liriel my dokladnie tak samo typowalismy - jesli znamy kogos "nieciekawego" i xle nam sie imie kojazy to od razu odrzucalismy je. A Witek jakiś taki słoneczny zawsze był ;D no i będzie Witek. Już sie przyzwyczailismy do tego imienia. No i ważne było, zeby ładnie sie zdrabniała. Pierwszy syn ma na imie Bogusław - mocne ale fatalne w zdrobnieniach. Na własny uzytek wymysliłam Boguchę i jest Bogucha bo na Bogusia za duzy a na Bogusława za mały ;D

Tosia bardzo ładnie
 
Nasza dzidzia ma pępowinę między nóźkami i nie jesteśmy pewni płci, chociaż lekarz obstawia na dziewczynkę więc narazie wytypowaliśmy takie imona: Helenka, Anita, Szymon, Mikołaj
pewnie za dwa dni zmieni się coś ale to są najaktualniejsze propozycje ;D
 
reklama
ja się jeszcze nie zdecydowałam bo nie wiem co będę miała dowiem sie przy narodzinach dzidziusia - dziewczynka Julia albo Klaudia a dla chłopca podoba mi się imię Igor ale napewno to się jeszcze zmieni :)
 
Do góry