reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dzidzi

little pony ja bym tak in blanco zgody nie wyrażała :) Bo jeszcze przyjdzie wam chrzcić np. Alfonsa :)

Spokojnie, chłopięcych imion jeszcze troszkę jest... Chociaż mam nieodparte wrażenie, że imion dla dziewczynek jest o wiele więcej. Mówię tu oczywiście o imionach takich "do przeżycia".
Poza tym według mnie można nazwać córkę oryginalnie (nie ośmieszająco) a w dorosłym życiu to tylko zaplusuje, bo niebanalna, rozpoznawalna itp. A jak chłopca nazwać jakoś inaczej niż to zwyczajowo przyjęte to... to takie niemęskie jest.
Nie chcę skrzywdzić małego i dlatego u nas na świeczniku póki co jest Piotruś. Tylko też musze się zorientować czy przypadkiem nie jest to znowu bardzo popularne imię i tak jak kiedyś w mojej klasie Piotrków będzie 3 i bądź człowieku mądry który jest akurat wołany.
 
reklama
my po wstepnej diagnozie co do plci zrobilismy narade. niestety nasze typy w wiekszosci sie wyluczaja. droga kompromisu wybralismy: Olga, Alicja, Anna. moja corcia wybrala Alicja :tak:
 
U mnie jak do tej pory królowało dla chłopca: Aleksander, dla dziewczynki: Alicja lub Emilia. Po przeczytaniu tego wątku od początku do końca stwierdzam, że nie jestem zbyt oryginalna:( Chyba musze jeszcze pomyśleć:)

A o do tematu dziwnych imion, to osobiście wolę Brian niż np Kiejstut;)
 
Blanka.. imie zaklepane przez mojego brata a też mi się bardzo podobało :)

ja wczoraj stwierdziłam, że MOŻE Tadeusz... u męża zapaliła się lampka jak usłyszał... i zgasła:/ Nie będzie Tadeusza:/ Bez obrazy ale nie ma ładnego imienia dla chłopca! Dla dziewczynki jest wiele a tu jakiego bym nie dala i tak podobać mi się nie będzie:/


Moja kuzynka szaleje na punkcje Alana i Gracjana - ale ja mówię zdecydowane NIE
 
Ostatnia edycja:
To jeszcze nie przesadzona - ja tam ciagle mysle o Aleksandrze ;) ew. Blanka i jeszcze jakies mialem na oku.
Ale co z tego skoro ma byc Mikołaj

Ciekawe jakie imie szwagierka wybrala ze szwagrem bo nas o miesiac przegonia z porodem
 
Swoją drogą dziadkowie będą mieli sporo na głowie, jak im się prawie jednocześnie rodzinka powiększy o dwie osóbki;)
 
reklama
Do góry