reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dzidzi

o jeju a ja nadal nie mam swojego faworita imieniowego:szok:
I tez dla dziewczynek podoba mi się więcej imion, chyba poczekam na wiadomość o płci i wtedy sobie ułatwię o połowę dylemat.
A Dorian b.ładnie dla chłopca:tak:
Wiecie ja po pracy w przedszkolu mam lekkie odchylenie bo multum imion mi sie "kojarzy":-D, no i nie chcę by było mega popularne:no:
Ta Iga chodzi mi po głowie, fajnie jest tez Ada i Sara, fajne i nie oklepane.
Gorzej z chłopaczkiem.... Oskar mi się podoba ale z lekka popularne i mój M nie chce bo kolegę z pracy ma o tym imieniu:confused2:...zawsze mi sie też Dominik podobało.
 
reklama
W zasadzie z racji pracy (belfer) też mnóstwo imion mi się kojarzy. Taki Kuba np, czyli imię faworyt męża, to imię chłopca z mojej klasy, z którym miałam sporo kłopotów. I co z tym zrobić? Mogę mieć tylko nadzieję, że do rozwiązania uda mi się przekonać go do innego, albo po prostu będzie dziewczynka;-)
 
a my mamy wybrane :) jak będzie chłopczyk to nazwiemy go Piotr Jakub, a jak dziewczynka to Zuzanna Marta, mamy dwa od razu bo drugie na chrzest :)
 
Już mieliśmy wczoraj wybrane imię - Aleksander (Alek) ale mąż dziś zaczął się wycofywać :/ ło żesz... przynajmniej nie będę miała czasu żeby się imieniem znudzić ;]
Tunia fajnie, że macie problem z glowy chyba że wam się jeszcze odmieni :) My również będziemy wybierać dwa imienia ale póki co wystarczy problem z pierwszym imieniem :))
 
Wiolcia_6 Aleksander - pięknie!!!Jeśli u mnie będzie syn to tak się właśnie będzie nazywał z adnotacją , że zawsze będzie Alkiem lub Aleksem a nie Olkiem:)
 
Ja mam odwrotnie, głupio mi jest że jak powiem, że syn to Aleksander to wszyscy do niego Alek, Aleks, Aleksik. Jest przecież imię Aleksy i tu bardziej pasują takie zdrobnienia.

Jest Aleksandra i każdy woła Ola, jest Aleksander i powinno wołać się Oluś, Olek. Przynajmniej ja tak uważam :-)

Zresztą co ja mogę radzić jak sama na synka często wołam Boluś, Bolek bo mi się to zdrobnienie z takim właśnie ancymonkiem, małym spryciarzem kojarzy :) Mój synek taki właśnie jest :)
 
A my mamy tylko imie dla dziewczynki- Julia, choć mi się podoba jeszcze Zuzanna no ale mąż się uparł przy Julii.
Dla chłopca jeszcze nie wiemy.
 
A mi sie własnie Olek nie Alek podoba przy tej wersji:tak: zreszta tak jak mamolka pisze jak Alek no to nie Aleksander tylko Aleks, badź Aleksy, bo na Aleksandra zawsze wszyscy Olek bedą wołac a wy będzie cie wiecznie "walczyć" z poprawnością;-)

A my wczoraj z racjo 70% dziewusi gadaliśmy na temat imion dla dziewczynek i nie doszlismy do żadnego konsensusu:crazy: to co mi się podoba to M nie! Jemu Dominika a mi zdecydowanie nie! więc dalej nic...
 
reklama
Dziewczynki tylko pamiętajcie, że z tatusiami nie warto drzeć kotów o imię dla dziecka, bo jesli sam pójdzie zarejestrować malucha, to i tak każe wpisać takie imię, jakie jemu się podobało ;-)
 
Do góry