reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą nasze dzieci

reklama
mata to gratulacje!!!!!!!!!
U nas dziś też 2 miesiące mijają, ale mój okruszek nie przybiera tak pięknie jak Maty. Myślałm że będzie piękną kluseczką ale on je po troszeczku i jest dość nerwowy przy cycy. Niby przybiera tak zwyczajnie czyli 200g na tydzień ale ja lubie tak dzieci kluseczki.;-)
 
my dzis szczepieni - wiec bylo wazenie
dzis Olga konczy 7 tygodni
wazy 6120
rowno miesiac temu wazyla 4500 - czyli przez miesiac 1620 - oj sporo - sporo
ale ja sie nei martwie - teraz duzo je - potem bede ja gonila z jedzeniem jak srednia bo nie chce jesc a ja sie martwie
 
Znalazłam coś takiego o masie ciała:
Niemowlę, dziecko od monentu urodzenia do ok. 12 miesiąca życia, kiedy to nabyło już umiejętność m.in. stania, chodzenia, początków mowy. Do 4-6 tygodnia życia dziecko jest noworodkiem.
Ocena przyrostu masy ciała i wzrostu
Przeciętna masa noworodka donoszonego wynosi ok. 3000-3500 g. W ciągu pierwszych miesięcy życia niemowlę przybiera średnio 700 g w ciągu miesiąca, a następnie każdego miesiąca do ukończenia roku ok. 500 g. Tak np. masa ciała niemowlęcia trzymiesięcznego wynosi: 3500+3·700 = 5600 g. W ciągu pierwszych 5 miesięcy niemowlę podwaja masę urodzeniową, w ciągu roku potraja ją (masa rocznego dziecka wynosi ok. 10 kg).

Masa dziecka 5-miesięcznego = waga urodzeniowa·2, rocznego = masa urodzeniowa·3, 2-letniego = masa urodzeniowa·4. Dla dzieci od lat 3 przy obliczaniu masy prawdziwej należy posługiwać się wzorem: masa w kg = 10+2·wiek dziecka. Długość noworodka donoszonego wynosi przeciętnie 50 cm, niemowlęcia 6-miesięcznego = 66 cm, dziecka rocznego 75 cm (wzrost urodzeniowy+25 cm) i dziecka dwuletniego = 85 cm (o 10 cm więcej). Dla oceny wzrostu dzieci od lat 3 należy posługiwać się wzorem: wzrost w cm=liczba lat·5+80.
 
reklama
Znalazłam coś takiego o masie ciała:
Niemowlę, dziecko od monentu urodzenia do ok. 12 miesiąca życia, kiedy to nabyło już umiejętność m.in. stania, chodzenia, początków mowy. Do 4-6 tygodnia życia dziecko jest noworodkiem.
Ocena przyrostu masy ciała i wzrostu
Przeciętna masa noworodka donoszonego wynosi ok. 3000-3500 g. W ciągu pierwszych miesięcy życia niemowlę przybiera średnio 700 g w ciągu miesiąca, a następnie każdego miesiąca do ukończenia roku ok. 500 g. Tak np. masa ciała niemowlęcia trzymiesięcznego wynosi: 3500+3·700 = 5600 g. W ciągu pierwszych 5 miesięcy niemowlę podwaja masę urodzeniową, w ciągu roku potraja ją (masa rocznego dziecka wynosi ok. 10 kg).

Masa dziecka 5-miesięcznego = waga urodzeniowa·2, rocznego = masa urodzeniowa·3, 2-letniego = masa urodzeniowa·4. Dla dzieci od lat 3 przy obliczaniu masy prawdziwej należy posługiwać się wzorem: masa w kg = 10+2·wiek dziecka. Długość noworodka donoszonego wynosi przeciętnie 50 cm, niemowlęcia 6-miesięcznego = 66 cm, dziecka rocznego 75 cm (wzrost urodzeniowy+25 cm) i dziecka dwuletniego = 85 cm (o 10 cm więcej). Dla oceny wzrostu dzieci od lat 3 należy posługiwać się wzorem: wzrost w cm=liczba lat·5+80.

Jak ja to czytam, to mi się śmiać chce, bo moja to olbrzym do tych wyliczeń ;-):-D
 
Do góry