reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą nasze dzieci

Karolka miala raz plesniawki- posmarowalam ja wtedy aftinem. Przeszlo w jeden dzien i wiecej od tej pory nie miala - a to juz 4 lata prawie!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Michaś
waga urodzeniowa 4260
najniższa 4040
8 dni 4400
4 tygodnie 5500

Pediatra mi powiedziała walnięta baba że jest przekarmiony bo przytył 1,5 kg w miesiąc.... I mam go nie dokarmiać. Ciekawe jak? Skoro on wazy tyle co moja Maryś jak miała 2 miesiące a ja mam pokarmu jak na miesięczniaka a mam go dużo a dokarmiam juz naprawde sporadycznie. Już od dawna sie noszę ze zmiana pediatry... Szczegolnie ze nawet niepoatrzyła ze wagowo jet na 97 centylu a wzrostem poza siatka centylowa wiec na pewno nie jest za gruby do swojego wzrostu
 
Mój Jasio waży już 6 kg a ma 7 tyg pediatra powiedziała, że jest ponad normę i teraz komórki tuczące najbardziej się rozwijają i może to mu zostać - poza tym powiedziała żebym nie karmiła na rządanie tylko z zegarkiem - ale jak powiedzieć dziecku że ma jeść co godz ? poprostu jest ciepło i chce mu się pić a nie będę przepajać wodą z cukrem bo dla mnie to są właśnie puste kalorie a mój pokarm ma chociaż witaminy :tak: lepiej słuchać własnych przeczuć :tak:
 
Dzisiaj pryszła zamówiona waga z allegro bo musze Filipowi kontrolować wage bo ulewał strasznie i ta jego waga non stop skacze. Ma 7 tygodni i przybrał 1,5 kg i mam nadzieje, ze bedzie coraz lepiej,ja nie karmie na żądanie bo w szpitalu kazali go przestawiać na stałe pory dnia bo za dużo wypijał i ulewał. Także karmie co 2,5 h.
 
ja również staram się karmić co 2/3 godziny w normalną pogodę:tak: podczas upałów mały woła o cyca co godzinę ale na krótko:tak:

Aniknulka jeszcze trochę i wszystko się unormuje:tak:
 
Ja podobnie karmienie co 2-3 godz. Dzisiaj z racji upalu częsciej. Ale daję też herbatkę koperkową. Powoli karmienie unormowane. Nie mam tak jak do niedawna,że co chwilkę cyc.
 
Michaś
waga urodzeniowa 4260
najniższa 4040
8 dni 4400
4 tygodnie 5500

Pediatra mi powiedziała walnięta baba że jest przekarmiony bo przytył 1,5 kg w miesiąc.... I mam go nie dokarmiać. Ciekawe jak? Skoro on wazy tyle co moja Maryś jak miała 2 miesiące a ja mam pokarmu jak na miesięczniaka a mam go dużo a dokarmiam juz naprawde sporadycznie. Już od dawna sie noszę ze zmiana pediatry... Szczegolnie ze nawet niepoatrzyła ze wagowo jet na 97 centylu a wzrostem poza siatka centylowa wiec na pewno nie jest za gruby do swojego wzrostu


moja w niecałe 5 tyg. przybrała 2 kg i moja pediatra powiedziała, że to dużo, ale nie trzeba się tym przejmować, dalej karmić na żądanie, a dziecko na pewno nie będzie otyłe :tak:
 
Mata masz rację wszystko się ułoży w swoim czasie - nawet fałdki naszych maluszków - a jak chcą pić to niech piją na zdrowie :-D
 
Mateusz w czwartek ważył 5.500 kg i jak się okazało idealnie - karmię piersią.
Mieliśmy problem ze szczepieniem ponieważ po pierwszej szczepionce - tej podawanej w pierwszej dobie życia - Mateuszowi zrobił się odczyn poszczepienny. Trzeba było zrobić morfologię, później konsultacjie... Trochę stresu w tym wszystkim... Na szczęście wszystko powróciło do normy i nareszcie w czwartek dostał pierwsż dawkę infaris hexa - ufff...
 
reklama
Do góry