reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą nasze dzieci

Byłam dziś na szczepieniu z Maciusiem i przy okazji go zważyłam.
Po porodzie 3740g najniższa waga 3640g pierwszy miesiąc 4990g dziś kończy drugi miesiąc 5980g. Jest co nosić!!!:-D
 
reklama
Moja jak miała tyg ważyła 4660 a teraz jak ją dłużej ponoszę to ręce opadają , strach myśleć co będzie dalej - drugi kolosik rośnie - starsza jak miała 6 tygodni ważyła 5500:szok:
 
Ale rosna nasze dzieciaczki.

Krystianek w piatek slonczyl 6 tyg. wazyl 4700 waga po wyjsciu ze szpitala 3500 przytyl 1,2 kg. Na poczatku bylo ciezko tyl tylko 100g tygodniowo mam nadzieje ze bedzie juz tylko lepiej.

magdziara te nasze dzieciaki strasznie do siebie podobne.
 
Mi pediatra zakazała dawać tak czesto cyca bo i tak Jasiek ma nadwagę i powiedziała, że go przekarmię - ale co robić jak mały chce jeść :confused:
a tak na marginesie wspomniała, że mogę kupić mleko Bebilon Pepti i żebym je piła a całkiem odstawiła mleczne produkty (choć mały nie ma na buzi żdnej skazy) - czy to normalne,że matka pije takie mleko?
 
nasze czerwcowe skarby pięknie przybierają na wadze:-)
Aniknulko też słyszałam że można pić takie mleko:tak: przy moim Karolu lekarka tak mi doradzała bo mały miał kolki:tak: w końcu i dla ciebie i dla niego zawarte są w mleku optymalne składniki mineralne które na pewno nie zaszkodzą:tak:
 
Mi pediatra zakazała dawać tak czesto cyca bo i tak Jasiek ma nadwagę i powiedziała, że go przekarmię - ale co robić jak mały chce jeść :confused:
a tak na marginesie wspomniała, że mogę kupić mleko Bebilon Pepti i żebym je piła a całkiem odstawiła mleczne produkty (choć mały nie ma na buzi żdnej skazy) - czy to normalne,że matka pije takie mleko?

Aniknulka moja mała też sporo przybiera, pediatra dzisiaj powiedziała, że aż za dużo, ale nie kazała nic robic, bo mówiła, że niektóre dzieci tak mają i że to się pomalutku będzie hamować, bo będzie więcej czuwania i oglądania świata i jedzenie nie będzie już dla maluchów takie pasjonujące :tak::-D

My po dzisiejszej wizycie doznaliśmy szoku, malutka waży już 4990 g czyli od najniższej wagi po urodzeniu-3080g przybrała 1900g w ciągu niecałych 5 tyg. :szok: aż się boję pomysleć, co będzie później :-D pediatra stwierdziła, że muszę mieć bardzo dobry pokarm :tak:
 
Mi pediatra zakazała dawać tak czesto cyca bo i tak Jasiek ma nadwagę i powiedziała, że go przekarmię - ale co robić jak mały chce jeść :confused:
a tak na marginesie wspomniała, że mogę kupić mleko Bebilon Pepti i żebym je piła a całkiem odstawiła mleczne produkty (choć mały nie ma na buzi żdnej skazy) - czy to normalne,że matka pije takie mleko?
Aniknulka, nie wierze w nadwage u dzieci karmionych piersia. Z tego cialka pieknie dzieciaczki wyrastaja. Przykladem jest moj Marcin - waga urodzeniowa 3200g, mial pol roku wazyl 10,38kg. W poltora roku 11,500g - rosl w gore jedyni. eraz nie wiem ile wazy (chwilowo), ale to sama skora i kosci - no i rzecz jasna miesnie, bo duzo sie rusza. Aniknulka, Marcin byl potwornym ssakiem. Moj lekarz nigdy nie powiedzial ze mam do "przepajac" woda czy robic cokolwiek. Dzieci karmionych piersia sie nie odchudza!!!!
I mam pytanie: dlaczego masz nie jesc nabialu? Czy cos Jasiowi dolega?
 
reklama
Joaś dziękuję uspokoiłaś mnie :tak: a nabiału mam nie jeść bo mały ma takie małe białawo-przezroczyste krostki na policzkach ale jest ich bardzo mało - jednak lekarz dmucha na zimne i zakazała jeść mleko i mleczne produkty poza tym podejżewała kolkę (ale na ostatniej wizycie jak karmiłam małego na korytarzu stwierdziła,że to tylko nerwy bo chce zbyt szybko i zbyt dużo mleka :tak: - ja uważam że te krostki to zmiany hormonalne ale wolę nie ryzykować poza tym dostał pleśniawek (ale też jest ich niewiele)-niestety jak czyszczę małemu język małym paluszkiem z gazikiem i ciepłą wodą ma odruch wymiotny może znacie jakieś inne sposoby?
 
Do góry