reklama
mata-kow
mama do kwadratu :)
Jak Wy to dziewczyny robicie, że Wasze maluszki piją tą herbatkę koperkową? Ja już z tydzień z małą walczę i ledwo kilka ml mi wypije, bo resztę wypluwa
daruuunia3
Czerwcowa mama'08
A moj Mały w ciągu 3 dni przybrał na wadze 100g czyli jest ok. Wczoraj wypiłam melise na wieczór i Bartus jakis spokojniejszy był- cał noc ładnie przespał tylko na cyca sie budził.
Aniknulka to Twój Jasio to kawał chłopa! :-)
Aniknulka to Twój Jasio to kawał chłopa! :-)
agusia04
Czerwcowa mama'08
podpisuję się pod tym. Ja właśnie je stosuję. u mnie skracają czas trwania kolki. Ale herbatkę koperkową też daję małemu do picia i sama piję, alewydaje mi się, że to moje picie nic małemu nie dajęPodobno super są ( Joanna polecałą no i w internecie sam pochlebstwa) krople p. kolce o nazwie Saab simplex. Są z Niemiec ale można w internecie odkupić!
Dziewczyny jaką herbtkę podajecie maluchom? z hippa czy bobobvity czy z czego? my narazie mamy bobovite którą ja piję,no i w jakich ilościach dziennych piją maluchy herbatkę?
Mi pediatra mówiła że dzieci na piersi nie dopajamy, chyba że maluszek ciagle wisi na cycku i nie je tylko chce pić. Mówiła że nie więcej niż 50 ml w ciągu dnia ale ja nie wiem czy tak jest..sa jak zwykle różne szkoły. Ja mam herbatke Hippa koperkową sporadycznie podaję
Czy dopajać malucha karmionego piersią? Dlaczego lepiej nie podawać mu wody z glukozą? Odpowiadamy na Wasze pytania.
Dziecko może mieć większe pragnienie nie tylko w upalne dni. Również, gdy zostało ubrane za grubo, w mieszkaniu jest duszno i gorąco, podczas aktywnej zabawy oraz podróży w nieklimatyzowanym samochodzie. Organizm traci więcej wody także, kiedy maluch gorączkuje lub wymiotuje.
1. Co podawać do picia maluchom karmionym wyłącznie piersią?
Nic, ponieważ pokarm kobiecy zaspokaja zarówno głód, jak i pragnienie. Dzięki temu niemowlę karmione na żądanie zawsze dostaje wystarczającą ilość płynu. Jeśli częściej ssie pierś, kobieta odczuwa większe pragnienie, więc i ona więcej pije, by uzupełniać zapas wody potrzebnej do produkcji mleka.
2. A dzieciom, które są karmione mlekiem modyfikowanym?
Od piątego miesiąca – poza mlekiem – powinny dostawać też soczki. Jednak w bardzo ciepłe dni należy dodatkowo podawać im dobrą jakościowo, czystą, letnią wodę. Podobnie postępujemy w przypadku dzieci karmionych piersią, które mają już dietę mieszaną.
3. Jakie soczki najlepiej gaszą pragnienie?
Rodzice przyzwyczaili się do podawania niemowlęciu soków owocowych. Ale przecież równie smaczne i wartościowe są warzywne, np. z marchwi czy dyni. Zawierają dużo mikroelementów, których potrzebuje organizm spragnionego malucha. Niemowlęciu można podawać soki przecierowe (z częściami miąższu) albo świeże, najlepiej sezonowe owoce (skrobane, utarte, ugniecione) oraz osobno czystą, przegotowaną wodę.
4. Czy można dodawać do wody glukozę?
Kiedy dziecko pije mleko mamy, dostaje również wiele cennych składników odżywczych: białko, tłuszcze, czynniki wzrostowe, ciała odpornościowe itd. W przypadku wody osłodzonej glukozą – tylko cukier, który „oszukuje” głód. Picie słodkich napojów kształtuje też upodobania smakowe malucha. Dziecko może się domagać wody nie dlatego, że jest spragnione, ale ponieważ jego organizm potrzebuje cukru. Jeśli niemowlę będzie dostawało samą wodę, szybko zrezygnuje ze słodkiego dopajania. A rodzice zyskają pewność, że pije, gdy odczuwa pragnienie.
5. A jeśli dziecko nie chce pić samej wody?
To nie powód do zmartwienia. Jest wiele możliwości, by maluch otrzymał potrzebną mu ilość wody: np. w zupce, rzadkiej kaszce, jabłku, soczku, kisielu, budyniu. Jeśli niechęć do picia pojawia się z powodu choroby lub gorączki, wówczas najlepiej podawać często niewielkie porcje wody. W jednej łyżce mieści się 5 ml – to całkiem sporo.
6. Jaka woda nadaje się dla niemowląt?
Można używać jedynie dobrej jakościowo, która zawiera mało substancji mineralnych (ilość rozpuszczalnych składników nie może przekraczać 500 mg/dm3) oraz mało sodu (do 20 mg Na+ na litr). Te warunki spełniają niektóre naturalne wody źródlane i mineralne. Nieodpowiednia dla niemowląt jest woda ze zwykłych studni przydomowych. Może zawierać zanieczyszczenia oraz substancje szkodliwe: wypłukane z gleby azotany, środki ochrony roślin czy nawozy.
7. Jak należy przechowywać wodę?
Otwarte butelki trzeba przechowywać w chłodnym miejscu, nie dłużej niż dobę. Jeśli woda pozostała na słońcu lub w rozgrzanym samochodzie, lepiej jej nie pić. Łatwo też o zanieczyszczenie jej śliną czy resztkami jedzenia, dlatego wodę należy podawać dziecku w kubeczku.
Ile wody potrzebuje niemowlę?
– Maluch ważący do 10 kg potrzebuje około 1 litra płynów dziennie; jeśli jest cięższy – więcej o około 20–50 ml na każdy dodatkowy kg masy ciała.
– Ilość wszystkich wypijanych płynów w pierwszym roku życia nie powinna przekraczać 1,5 litra dziennie.
– Część niezbędnej ilości wody organizm dostaje wraz z jedzeniem, a także w wyniku trawienia pokarmu (przemian metabolicznych węglowodanów i tłuszczów).
– Dziecko karmione piersią na żądanie wypija tyle płynu, ile w danej chwili potrzebuje
Ostatnia edycja:
Flexy ja daję Hippa i się sprawdza mały często robi kopę (tylko bardziej wodnistą) i często pruta na dodatek piję melisę i taką herbatkę Herbapolu na wzdęcia i niestrawności może tez wnika w moje mleko i małemu pomaga ale trzeba pić dużo
dziś w nocy był spokojniejszy choć przed zaśnięciem zachowywał się jakby nie mógł zrobić kopy trochę masażu, brzuszek na brzuszek i noszenie i jakos usnął
dziś w nocy był spokojniejszy choć przed zaśnięciem zachowywał się jakby nie mógł zrobić kopy trochę masażu, brzuszek na brzuszek i noszenie i jakos usnął
reklama
Zuz-Inka
MAMA NA PEŁNY ETAT
I dobrze że rosną te nasze czerwcowe maluszki już nie takie małe oby zdrowo i rodzicom na pociechę, ani się obejrzymy a będą siadać raczkować... i skończą 18 lat. Strasznie szybko to leci-pamiętacie te różowe kreseczki na teście?!
Ja pamiętam jak by to było wczoraj jak Anię przywieżliśmy ze szpitala a ona na jesień idzie do pierwszej klasy
A Maciusiowi już TRZECI PODBRÓDEK rośnie
Ja pamiętam jak by to było wczoraj jak Anię przywieżliśmy ze szpitala a ona na jesień idzie do pierwszej klasy
A Maciusiowi już TRZECI PODBRÓDEK rośnie
Podobne tematy
- Odpowiedzi
- 6
- Wyświetleń
- 6 tys
- Odpowiedzi
- 46
- Wyświetleń
- 26 tys
- Odpowiedzi
- 810
- Wyświetleń
- 76 tys
- Odpowiedzi
- 23
- Wyświetleń
- 21 tys
- Odpowiedzi
- 1
- Wyświetleń
- 12 tys
Podziel się: