reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Idziemy na zakupy :)

ewelinka dziękuję, ja właśnie zastanawiam się nad tą Rapalu albo lenny lamb i sama nie wiem która lepsza, czytałam różne opinie i raczej zdecydujmy się na tkaną bo wystarczy na dłużej, choć dla maluszków i wcześniaków lepsze są elastyczne


Wiadomo że trzeba pilnować czy przypadkiem nie ma bużki przyciśniętej do chusty a jak ktoś włożył dziecko jak lalke i się nie martwił czy oddycha czy nie to mogło się tak zdażyc zresztą i we własnym łóżeczku czy wózku też może się udusić dlatego ja nie słucham takich nowosci na temat niektórych rzeczy teraz się uwzieli akurat na chusty ech

Z tego co pamiętam to te chusty wadliwe usunięto ze sprzedaży. A problem w nich polegał na tym, że dziecko źle leżało i na skutek uniesienia główką brodą dotykało do piersi i przez to nie miało powietrza...
Słyszałam opinie na temat tych chust, że są bardzo dobre. Bo można sobie dziecko włożyć i ma się dwie wolne ręce, a poza tym stymulują więź dziecka z matką poprzez bliskość;)
tez spotkałam się z takimi opiniami, jednak dziecko nie będzie w niej cały czas, a wydaje mi się że to będzie dla nas wygodne rozwiązanie na jakieś szybkie wyjścia np do sklepu, czy na pocztę, z psem, jednak jest to wygoda bo ma się dwie wolne ręce a ja będę musiała radzić sobie z dwójką;-)
 
reklama
Rogala do karmienia mam dostać od męża siostry:tak:ale myśle że też mi się przyda ten długi rogal co zakupiłam dla siebie na ciąże:tak:
eagle-chuste mam taką CHUSTA BABY BAG PREMAXX TANGO NOWA! OKAZJA! ZOBACZ (1000555494) - Aukcje internetowe Allegro
a planuje kupić jeszcze taką BEBELULU - Chusty - RAPALU
ja mam ta chuste premaxx kolezanki sa nia zachwycone, zwlaszcza na krotkie wyjscia do sklepu albo jak dziecko placzliwe to sie szybciej w chuscie wycisza. Jak juz troche podrosnie to przeskakujemy na nosidelko Baby Bjorn :-D prezent od tesciow
 
998804133.jpgpodgrzewacz3.jpgoliwka_pielegnacyjna.jpgszampon_lagodzacy.jpgokr_babyono_niebieskie.jpg13x.jpgprzewijak8.jpgtermoopakowanie.jpgWłasnie zakupiłam nastepujace rzeczy:
A wanienke to kolor żółty :-)stojak1.jpg
pencil.png
1001583288.jpg
pencil.png
 
Ostatnia edycja:
CHUSTA BABY BAG PREMAXX TANGO NOWA! OKAZJA! ZOBACZ (1000555494) - Aukcje internetowe Allegro
w tej chuście faktycznie dziecko dotyka broda do klatki piersioweji może sie udusić. Widziałam u koleżanki jak taki maluch jest ułożony w takiej chuście.

Pamiętajmy, ze maluch dopiero koło 3-4 miesiąca potrafi unieść główkę jak sie go położy na brzuchu, więc w taką chuste jak włożymy malucha od 0-5 miesięcy, to nie będzie miał na tyle siły, aby odgiąć główkę do tyłu by móc oddychać.
 
CHUSTA BABY BAG PREMAXX TANGO NOWA! OKAZJA! ZOBACZ (1000555494) - Aukcje internetowe Allegro
w tej chuście faktycznie dziecko dotyka broda do klatki piersioweji może sie udusić. Widziałam u koleżanki jak taki maluch jest ułożony w takiej chuście.

Pamiętajmy, ze maluch dopiero koło 3-4 miesiąca potrafi unieść główkę jak sie go położy na brzuchu, więc w taką chuste jak włożymy malucha od 0-5 miesięcy, to nie będzie miał na tyle siły, aby odgiąć główkę do tyłu by móc oddychać.
jeszcze nie slyszalam o uduszeniu sie dziecka w tej konkretnej chuscie, ale jak sie taki przypadek zdarzy to sie nad korzystaniem z niej zaczne zastanawiac :-)
nie popadajmy w paranoje, bo osiwiejemy przed porodem ;-) chusty sa w wielu krajach jedyna forma transportu dzieci (Indie, Tajlandia poludniowa ameryka) i nie ma zadnych doniesien zeby tam masowo dzieci sie dusily :sorry2:
 
reklama
Do góry