reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Idziemy na zakupy :)

Ja na razie mam 1 paczkę (43szt) właśnie tych Newborn, którą wezmę do szpitala, i dopiero potem będę dokupować, z tym teraz nie ma problemu i zresztą nie wiem czy na Pampersy nie będzie miała alergii i trzeba będzie kupować Huggies czy jakieś inne.
Faktycznie nie pomyslalam o uczuleniach, lepiej jeszcze nie szalec :tak:
 
reklama
Dziewczyny -pytanie z zupełnie niepampersowej beczki - czy któraś z Was planuje zakup monitora oddechu? Co myślicie o urządzeniach tego typu? pozdrawiam :)
 
Ja mam narazie jedną paczkę Pampers 2 (3-6kg) 94sztuki. Tych 1 mam dwie sztuki (próbki od położnej), nie mam zamiaru kupować w tym rozmiarze.










 
Dziewczyny -pytanie z zupełnie niepampersowej beczki - czy któraś z Was planuje zakup monitora oddechu? Co myślicie o urządzeniach tego typu? pozdrawiam :)

Ja się nad nim ostatnio zastanawiałam, ale chciałam kupić taki razem z elektroniczną nianią. Tylko słyszałam że ten monitor sprawdza się tylko na początku, bo potem jak dziecko się inaczej ułoży to monitor może nie wyczuć oddechu, bo z tego co czytałam to wsadza się go pod materacyk.
 
Dziewczyny mam (chyba juz o tym pisalysmy ale co tam) pytanie odnosnie pampersow, jaki rozmiar i ilosci kupowac? Bo tak sie przygladalam i New Born (jedynki) sa od 2-5kg a dwojki sa od 3-6kg :baffled::baffled: Wiec jesli dziecko rodzi sie ok 3200g to chyba od razu moze w dwojki wskoczyc? Ja mam 20sztuk "jedynek" jako probke i chyba na tym poprzestaniemy.. Jak wy robicie?

My przy Paulusi uzywalismy 1 przez pierwsze 2 lub 3 tyg, a ważyła 3350 jak sie urodziła.
Mieliśmy w domu dwujki ale jak je jej ubrałam to za kazdym razem się przesiurała na wylot bo one minimalnie ale jednak sa troszke dłuzsze i szersze niż 1
 
Ja się nad nim ostatnio zastanawiałam, ale chciałam kupić taki razem z elektroniczną nianią. Tylko słyszałam że ten monitor sprawdza się tylko na początku, bo potem jak dziecko się inaczej ułoży to monitor może nie wyczuć oddechu, bo z tego co czytałam to wsadza się go pod materacyk.

ja uważam że ten pod materac to nie jest dobry pomysł (ale to moje zdanie- bo materac ma ok.10cm, i się nie wgniata jak jest z kokosu i gryki- to jak ma czuwać nad oddechem ? no ale może źle myslę to niech mi ktoś wytłumaczy hihihi )- myslałam raczej o takim bezprzewodowym przypinanym do pieluszki, bo niekoniecznie w łóżeczku może się zatrzymać oddech a np. w wózku lub foteliku... o coś takiego mi chodzi: RESPISENSE DITTO MONITOR ODDECHU JAK SNUZA HALO GD (988983562) - Aukcje internetowe Allegro

jak obserwowałam allegro-- używane chodzą za połowę ceny a są np. 1 rok jeszcze na gwarancji bo ludzie kupują a po skończeniu przez dziecko roku sprzedają, gwarancje są zwykle na 2 lata...
 
A czy ten monitor oddechu jest tak naprawde potrzebny??? Dajcie se na luz, powiem wam,ze jak dziecko ma miec zapasc to wy o tym bedziecie wiedzialy instyktownie, niewiem jak to jest,ale z moim synem tak mialam. Cos mnie w nocy tknelo w głebokim snie ,ze on nie oddycha, wstałam nadsłuchałam - rzeczywiscie nie oddychał i zlapałam go za nózki do góry nogami potrzasłam i zaczal płakac. Tak gdzies wyczytałam,ze tak sie robi. Koszmar,ale to sie wie samej,a nie przez jakies badziestwo elektroniczne reklamowane.

Moj zakup wczorajszy :-)
 
A czy ten monitor oddechu jest tak naprawde potrzebny??? Dajcie se na luz, powiem wam,ze jak dziecko ma miec zapasc to wy o tym bedziecie wiedzialy instyktownie, niewiem jak to jest,ale z moim synem tak mialam. Cos mnie w nocy tknelo w głebokim snie ,ze on nie oddycha, wstałam nadsłuchałam - rzeczywiscie nie oddychał i zlapałam go za nózki do góry nogami potrzasłam i zaczal płakac. Tak gdzies wyczytałam,ze tak sie robi. Koszmar,ale to sie wie samej,a nie przez jakies badziestwo elektroniczne reklamowane.
:-)
to samo uważam :-) a po zatym pamiętajcie że to jest tylko urządzenie elektroniczne! tak jak wszystko może sie zepsuć. taki sam mam stosunek do elektronicznych niań (chyba że ktoś mieszka w dużym domu-ale i tak będzie słychać jak dziecko będzie płakać).
 
reklama
A czy ten monitor oddechu jest tak naprawde potrzebny??? Dajcie se na luz, powiem wam,ze jak dziecko ma miec zapasc to wy o tym bedziecie wiedzialy instyktownie, niewiem jak to jest,ale z moim synem tak mialam. Cos mnie w nocy tknelo w głebokim snie ,ze on nie oddycha, wstałam nadsłuchałam - rzeczywiscie nie oddychał i zlapałam go za nózki do góry nogami potrzasłam i zaczal płakac. Tak gdzies wyczytałam,ze tak sie robi. Koszmar,ale to sie wie samej,a nie przez jakies badziestwo elektroniczne reklamowane.

Moj zakup wczorajszy :-)

i ja popieram to co piszesz...
 
Do góry