reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Holandia

Witaj Znachorka...:tak:

Ja jestem z Bredy /teraz wlaściewie peryferie/ ...;-)więc bardzo sie ciesze że nas tu przybywa...

-co do mieszkań to chyba chodziło o dzieci niepełnosprawne bo w spółdzielni na mieszkanie czeka sie ok 5lat

-skopiuj karte szczepień i na jej podstawie będą kontynuować dalsze szczepienia albo dołożą nowe

-mniej więcej na legalu ok 4,65€ a na czarno jak poszukasz to nawet 3€

-co do mleka to napewno bo u nas różności ale lepiej niech sie wypowie ta która stosuje takowe, bo ja używam standard

-na dzieci dostaniesz ok 390€ / na dwójke kwartalnie plus 110€ miesiecznie/

-o złobkach pisać by dużo zależy czy na kilka godzin czy na chwile.../np 2,5h x 2 tygodniowo od 2lat/ i czasami zależy od dochodów/ a czasami mają stałe stawki i min. 9-13 albo 13-18.../

Mam nadzieje ze ci troche rozjaśniłam twoje wątpliwiwości ...jeśli ktoś może uzupełnić to proszę...:cool2:
 
reklama
my na Kube dostajemy 196e na kwartał, i 90 co miesiąc dodatku rodzinnego

mieszkanie to pewnie zalezy od gminy i populacji, ale w tym rejonie AniaHaven jest bardziej na biezaco. U nas znajomi czekali pol roku na kawalerke (bezdzietni), a inny około 2 lat, na mieszkanie 4 pokojwe (również bezdzietni)
 
Ostatnia edycja:
bebilon pepti ( nurlion pepti jest tutaj to jest to samo ) wiem bo stosowalam przezkilka tygodni , jest prawie w kazdym sklepie i kosztuje ok 24 euro ( nie jestem pewna ale napewno drogi ,zapomnialam juz jego cene bo rok temu go kupowalam

na mieszkanie u nas tzn ;limburg ; sie czeka ok 3-5 lat my dostalismy po ok 2 latach i wielkich przebojach....

do reszty sie zgadzam z dziewczynami ....
dopiero jak sie tutaj zamieszka to wszystko co w PL mowili wydaje sie smieszne bo rzeczywistosc jest troszke inna ale jest okey !!!!!!!!!!!!
 
Dziekuje dziewczyny za podpowiedzi :) Maz dzisiaj wraca do domu i będziemy podejmowac wazne decyzje .
Mama mikołaja : 24 E ?! To okropnie drogo za moja puszke pepti 450g płace 11,13 zł z receptą , a bez 22, 26 zł ... przeraża mnie troche ta cena . chyba bede musiała zgłosić się do alergologa w sprawie wprowadzania zwykłej mieszanki . Bo jednak do 3 roku zycia dziecko powinno dostawać mleko . Zżera mi tych puszek 6-8 miesiecznie ...wiec przy tej cenie to było 144 - 192 E ! Toż to ukrutnie pieniądze , tyle co dodatek na jedno dziecko . Może kożystniej by było raz na 2-3 miesiace robić zapas nawet tego pełnopłatnego w polsce ... pomyslimy o tym .
Koszt dla opiekunki widzę nie jest taki duży . tym bardziej że chodzi mi tylko o weekendy 2 razy w miesiacu , bo chciałabym iść na studia a to sie wiaze z dojazdem do Rotterdamu .
O, jeszcze jedno mam pytanie , czy jesli jestesmy rodziną z dzieckiem , to mamy jakies dodatkowe rzywileje jesli chodzi o wynajem mieszkania ? W sesnie , czy np nie bedziemy sie musieli martwić ze właściciel rozwiaze umowe , a my nie bedziemy mieli gdzie sie podziać ... bo tutaj miałam taką sytuacje ... Czy raczej holendrzy są anstawieni na długoterminowy wynajem ?
Miłego dnia mamuski !
 
carino i czarna- moja wiktoria uczyla sie bez pampersow majac rok i 7miesiecy, jednak u nas bylo mega pomocne to iz jej o rok starszy kuzyn uczyl sie z nia- wszedzie gdzie bylismy on niebieski nocnik ona rozowy, jesli jedno usialdlo to i drugie chcialo siusiu. oczywiscie zdarzyly sie wpadki, ALE bez pampersa spi jak skonczyla rowne dwa lata! moze i ktos powie ze tak wczesnie ale kazde dziecko jest inne jedne ucza sie szybciej inne wolniej. mielismy troche klopotow przy niedawnym zapaleniu pecherza ale nawet wtedy jak jej zalozylam pampersa przez sen to obudzila sie z wielkim placzem ze nie jest dzidzia i nie chce pampersa. nie mowi zeby zmuszac dziecko gdy sie boi nocnika, ale jeli pobiega w majtkach gdy jest cieplo to samo zda sobie sprawe z tego co robi. dzieci bardzo szybko sie ucza, najlepsze sa naklejki- mamy oblepiony piec w nich za kazde "ee" :)
takze powodzenia, i nie poddawac sie bo poczatki sa bardzo meczace ;:
 
niunia_ 2008: Zgadzam się . Moja Kinga ma teraz 15 miesiecy . Ma straszne problemy z odparzającą sie pupą , więc zaopatrzylysmy się w bawełniane majciochy i jak jest ciepło to biega tylko w nich bez pampera . Musi sie jakos dowiedzieć że siku jest mokre za chwile majtki robią sie zimne i nieprzyjemne . Bo z super chłonnymi pampersami nie ma takiej możliwosci :)
 
bry,bry,bry...

Trzymam kciuki za wszystkie "pieluchowe próby":tak::-D Niunia witam cie- dawno cię nie widziałam - co u was?
Znachorka myśle że pomysł z dowozem mleka z PL może sie udać... jeśli nie będziesz miała kim to ja chętnie służe pomocą;-)...nasz znajomy jeździ regularnir co dwa tyg...przywiezie co chcesz...:cool2:

A my dziś grilujemy na ogrodzie ze znaojmymi...pogoda piekna- dzieciaków mnóstwo...wszyscy HAPPY!:-)
 
a u nas ospiasto... coraz mocniej :((( tempka koło 38.5. nie mam dawac paracetamolu, bo zle sie org bedzie bronil... i spi mi calymi dniami ten synek... biedulek...
DSC_4388.jpg
 
Ostatnia edycja:
Witam

Aniu miłego grilowanka:tak: Miło mi ,że myślisz:tak: o mnie w Malcu:-D:tak:
Carinio biedaczek z Kubusia ,zdrówka życzę dla niego:sorry2::confused:
Witam nowe mamusie:tak:


My właśnie wróciliśmy z nad morza ,pogoda piękna. Michaś już śpi padło o 19;30:szok::szok:
 
reklama
znachorka - nutrilon pepti jest za 24 euro u nas wsklepie dzis patrzyłam ale 900 g puszki!!!!!!! z tego co wiem jezeli lekarz stwierdzi tutaj 100 % skaze bialkowa to mozna dostac jakas recepte gdzie tylko polowe placisz w aptece reszte ubezpieczalnia .My takiej recepty nie dostalismy bo lekarze do dzis nie wiedza na 100 % co jest naszej malej sa bardziej przekonani ze to egzema wiec juz na wlasna reka ja podleczam i pije od miesiaca kozie mleko i jest poprawa ! do calkowitej poprawy jeszcze brakuje ale jak dla nas jest ok juz.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!za tydzien obchodzimy roczek juz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry