reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Hej, ponownie witam, to moja pierwsza ciaza z heparyna i odrazy mi to ciekawi plus ja tego tak nie zostawię. Juz jestem roszczeniowym pacjentem, skończyła sie dobroć.. :( Naomi gdyby mój lekarz mi tak odpowiedzial, to nakrzyczała bym na niego, ale kozak, hehe. Przepraszam, moja ostatnia ciąża prawie do 9 miesiąca była okej, i wyniki wszystkie zawsze dobre, dlatego doszłam do tego, ze co oni sprawdzają po płytkach jak ja w ciążach poprzednich ZAWSZE miałam dobre wszystkie wyniki, m.in. te płytki..... echhh, muszę się dopytać... Jedynie co mnie ratuje przy życiu to fakt, że Wy tu czy gdzie indziej urodziły się po heparynę i juz mysle, ze tak będzie u mnie tym razem :((
 
reklama
u mnie dali heparyne po dwoch stratach i wynikache gen, ze mam mutacje Leiden, hematolog sprawdza morfologie, hemoglobine i wit B12, jestem w 30 tc i oby dalej wszystko bylo dobrze :) powiedziala, ze heparyna jest profilaktycznie, bo zakrzepica moze sie ujawnic w ciazy...

a pytalyscie o bezpieczenstwo stosowania zamiennika clexane? mi hematolog powiedziala, ze w ciazy to ona sie nie zgadza na inna heparyne niz celxane
 
@Misha84 ja mam inną niż clexane bo neoparin i wszystko jest dobrze jak na razie. Mam bardzo dobrą ginekolog i to właśnie ona przepisała mi coś innego

p19u3e3k04lxbptw.png


27.06.17 Anastazja [*]
Z miłości Nam dana - nigdy niezapomniana <3
 
Neoparin to jest odpowiednik clexane, tylko tanszy! Wiec nie ma różnicy. W pierwszej ciąży brałam clexane teraz Neoparin.
 
Neoparin to jest odpowiednik clexane, tylko tanszy! Wiec nie ma różnicy. W pierwszej ciąży brałam clexane teraz Neoparin.
Ja dokładnie tak samo.. A oszczędność jaka... :o szok jaka jest różnica w cenie skoro to to samo...

p19u3e3k04lxbptw.png


27.06.17 Anastazja [*]
Z miłości Nam dana - nigdy niezapomniana <3
 
Misha a jak sprawdzasz poziom witaminy? Taki specjalny dodatkowo pomiar robisz co miesiąc oprócz morfologi!? Z tego co kiedyś chciałam sama to mówili mi w diagnistyce że to drogo sprawdzanie poziomu witamin?! Nie wiem. Ale dzięki za informacje, bo wlaawła chce wiedzuec co oprócz zwykłej morfologii powinno się badać, ja ma trombofilie mutacje genu protrombiny...
 
Dziewczyny, bo w pl przepiszą Ci to za co lekarz kasę dostanie od firmy farmaceutycznej... taka smutna prawda. Mieszkam w Anglii i tu jest jeden antybiotyk, jedna heparyna, jeden paracetamol, a nie 1000 firm i nazw. Lekarz przepisuje dany lek pani w aptece daje najtańszy odpowiednik i tyle. Nie ma miliona przeróżnych nazw.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
reklama
Misha a jak sprawdzasz poziom witaminy? Taki specjalny dodatkowo pomiar robisz co miesiąc oprócz morfologi!? Z tego co kiedyś chciałam sama to mówili mi w diagnistyce że to drogo sprawdzanie poziomu witamin?! Nie wiem. Ale dzięki za informacje, bo wlaawła chce wiedzuec co oprócz zwykłej morfologii powinno się badać, ja ma trombofilie mutacje genu protrombiny...
przy badaniu krwi jako dodatkowa opcje mam zelcone badanie wit B12 ale raz na kilka miesiecy, mam to w ramach pakietu medycznego, wiec nie sprawdzalam ile to dodatkowo kosztuje
i hemoglobine mam sprawdzana co 2-3 miesiace tez przy badaniu krwi
 
Do góry