reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

hej, dziękuje za odpowiedz.
Piszesz o mutacji genu MTHHFR, ja tu mutacji nie mam, bo tez robialam, ale z kolei siostra ma, i wysylalałm ja wlasnie do jakiegos hematologa, zeby powiedzieli czy jak ona ma, to tez ma brac heparyne w ciązy jak zajdzie?! boo ja w genie protrombiny, czyli trombofilia wykryta.............

czyli Ty brałas przy tej mutacji, tymbardziej jej powiem.. echhh....
 
reklama
jestem obecnie w 23/24 tc... brzuszek juz sie zaokrąglił i wypiął ładnie :) wiem, ze mam na nim na pewno torchę tłuszczyku, ale coraz mam wieksze obawy do wstrzykiwania heparyny te 5 cm na boki od pępka... jak Wy postępowałyście? kłuć się do końca w brzuch, czy przejść na boczki lub uda?
 
Ja kłulam trochę w uda i ramiona ale ostatnie miesiące tylko w brzuch bo tam najmniej bolało. W boczki , dalej niż 5 cm od pępka.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
jestem obecnie w 23/24 tc... brzuszek juz sie zaokrąglił i wypiął ładnie :) wiem, ze mam na nim na pewno torchę tłuszczyku, ale coraz mam wieksze obawy do wstrzykiwania heparyny te 5 cm na boki od pępka... jak Wy postępowałyście? kłuć się do końca w brzuch, czy przejść na boczki lub uda?
Zdecydowanie boki brzucha. Ja przez całą ciąże jak na razie biorę w boki brzucha bo tam mam mój tłuszczyk . Mój lekarz powiedział , że to bez różnicy jest . Poza tym tak na chłopski rozum. W ramie i udo można bo działa a w bok brzucha niby nie działa bo co ? ..... No tak na logikę już mi to nie pasuje :blink:;-) ;)
 
Witam dziewczyny.
Ja mam juz druga ciaze prowadzona na heparynie. W pierwszej ciąży do konca i kilka tygodni po porodzie, zastrzyki robilam tylko i wylaczanie w brzuch, nawet w 9 miesiącu nie bylo z tym problemow.
Teraz biore juz od 4 tygodnia, w tej chwili jestem w 7 wiec to dopiero poczatek.
 
Mam przeciwciała ktore wystepuja w zespole antyfosfolipidowym, jednak dzieki Bogu nigdy nie mialam objawow tej choroby. Mam dosc wysokie dawki heparyny ze wzgledu na wysokie miana tych przeciwciał w pierwszej ciąży i ze wzgledu na to, ze sie udalo urodzic zdrowe dzieciatko, druga ciaze mam prowadzona wedlug tego samego schematu. Wczesniej mieszkalam w Szczecinie i tam byli specjalisci ktorzy potrafili sie zajac tym problemem, kilka lat temu sie przyprowadzilam i wydaje mi sie, ze gdybym nie miala konkretnych wskazowek dla nowego lekarza, to zupelnie inaczej by wygladalo prowadzenie tej ciąży. obecna lekarka dziwi sie, ze pozwolono mi rodzic naturalnie. Wiec teraz pewnie bede miala cesarke, bo tak sie tutaj postepuje.
 
Mam przeciwciała ktore wystepuja w zespole antyfosfolipidowym, jednak dzieki Bogu nigdy nie mialam objawow tej choroby. Mam dosc wysokie dawki heparyny ze wzgledu na wysokie miana tych przeciwciał w pierwszej ciąży i ze wzgledu na to, ze sie udalo urodzic zdrowe dzieciatko, druga ciaze mam prowadzona wedlug tego samego schematu. Wczesniej mieszkalam w Szczecinie i tam byli specjalisci ktorzy potrafili sie zajac tym problemem, kilka lat temu sie przyprowadzilam i wydaje mi sie, ze gdybym nie miala konkretnych wskazowek dla nowego lekarza, to zupelnie inaczej by wygladalo prowadzenie tej ciąży. obecna lekarka dziwi sie, ze pozwolono mi rodzic naturalnie. Wiec teraz pewnie bede miala cesarke, bo tak sie tutaj postepuje.

Gratulacje i powodzenia :)
 
witam. Jestem w 31 tc. Ja też jestem w trakcie brania heparyny ponieważ mam zylaki :( muszę je brać już do końca ciąży. Strasznie boję się o zakrzepice wszystko tak napuchniete. Ma tak któraś z Was?
 
witam. Jestem w 31 tc. Ja też jestem w trakcie brania heparyny ponieważ mam zylaki :( muszę je brać już do końca ciąży. Strasznie boję się o zakrzepice wszystko tak napuchniete. Ma tak któraś z Was?
Nie miałam żylaków jak bralam. Mam nadzieje ze u Ciebie będzie wszystko dobrze:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@ewelll Sorki, że dopiero Teraz odpisuję. Tak, ja tylko oryginalne mutacji MTHFR brałam heparynę.

@Misha84 Ja miałam bardzo naciągniętą skórę na brzuchu, taka mocno dostająca piłka i do samego końca robiłam zastrzyki w brzych. Tak ok 5-10 cm, zależy jak się złapało. :)

@karorek Powodzenia! Oby jak najmniej siniaczków ;)

@madlrn1153 u mnie żylaków brak, ale przy heparynę nic Ci nie grozi! Spokojnie, nie nakręcam się niepotrzebnie ;)

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry