reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Ja biorę od Ok 10 tc obecnie 37tc i 1 dzień. Mam brać aż do 10 tygodni po porodzie. Obecnie już jest to bardzo bolesne, bo właściwie cały brzuch w kropkach i siniakach :( ja biorę z powodu zbyt wysokiej krzepliwości krwi w poprzedniej ciąży i podejrzenia zatorowości płucnej. Po porodzie tez krzepliwość długo wracała do normy niestety. Powodzenia


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
reklama
witam. Jestem w 31 tc. Ja też jestem w trakcie brania heparyny ponieważ mam zylaki :( muszę je brać już do końca ciąży. Strasznie boję się o zakrzepice wszystko tak napuchniete. Ma tak któraś z Was?
Ja biorę ze względu na zbyt małą ilość białka S ale żylaki miałam przed ciążą a teraz są mega . Podobno z heparyną zakrzepica nie grozi.

cały brzuch w kropkach i siniakach :(
Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
Polecam tanią maść z apteki z arniki . Koszt chyba coś koło 6 zł , mnie siniaki po niej znikają dużo szybciej Link do: Maść arnikowa, 10g - Bez recepty
 
@NomiMalone dziękuje,Ooo to muszę zobaczyć czy u mnie coś takiego dostanę. Niestety ja nie w pl mieszkam, wiec chyba będę musiała poszukać jakiegoś odpowiednika, ale mam nadzieje, ze znajdę. Bo ostatnio nawet studentka pytała czy się w brzuch uderzyłam taka sina byłam [emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Dziewczyny! mam pytanie: pisałam już tu, ale tak zanim pojade na wizytę jeszcze Was zapytam, bo biore neoparin po 4 stratach, znów w ciąży i biore ta heparynę. i teraz tak, mam akurat hematologa na telefon i on mowi, ze moje wyniki morfologii sa okej za każdym razem, wiem, ze na pewno patrzy na płytki krwi czy cos tam mu się zgadza.. ale wlasnie, bo przecież tak ogolnie to ja cale zycie mam dobre wyniki morfologii i wszystkie jakiekolwiek, a jednak zmarlo mi dziecko, i wyszlo teraz, ze bo trombofilia i stad ta heparyna. ale pytanie brzmi, po czym lekarz rozpoznaje ze jest okej , i ze teraz przecież ma być już dobrze, i ze działa ta heparyna jak działa?? po jakich wynikach i po czym on to rozpoznaje, skoro ja choćby plytki krwi tez zawsze miałam dobre, to teraz nie noowosc, ze znow sa dobre... hmmm..
 
czyli pytanie skrótowe: po czym oni rozpoznają i czy w ogole rozpoznają, ze heparyna działa na to co mia działać i ze dobrze działa, ze sytuacja się nie powtorzy?! :(
 
Też bym chciała wiedziec. A miałaś jakaś ciążę już na heparynie? Ja miałam 2 straty i trzecia ciążę na heparynie donosilam.

Myślę że przy morfo są ważne plytki dlatego kontrola jest ważna ale co jak i gdzie nie wiem :/ mi okropnie spadły plytki pod koniec ciąży przez to nie dostałam zzo.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
czyli pytanie skrótowe: po czym oni rozpoznają i czy w ogole rozpoznają, ze heparyna działa na to co mia działać i ze dobrze działa, ze sytuacja się nie powtorzy?! :(
Nie jestem ekspertem , bo heparynę w ciąży biorę po raz pierwszy. Mam 5 strat . Lekarza zmieniłam i to właśnie on zaczął od recepty na heparynę, później badania.
Jak go się kiedyś pytałam skąd wiadomo , że heparyna działa to mi odpowiedział tak
Lekarz " czy na dzisiejszej wizycie serce dzidzi biło? "
ja: "no tak "
Lekarz:" czy dzidzia rośnie i prawidłowo się rozwija ? "
Ja "no rośnie a pan twierdzi, że rozwija się prawidłowo"
Lekarz: gdyby heparyna nie działała to na te pytania odpowiedziała by pani "nie" poza tym już nie rozmawialibyśmy o ciąży bo już by Pani w niej nie była tak jak było z pięcioma poprzednimi.

Co do morfologi przy heparynie . Heparyna rozrzedza krew , dodatkowo ciąża zmienia też działanie całego organizmu dlatego ważna jest stała kontrola
 
Ostatnia edycja:
U mnie też wszystko było "na gębę". Miałam brać i tyle. W badaniach genetycznych wyszło że zalecona heparyna, czyli tak jak moj gin przewidział. Nie robił dodatkowych badań w trakcie ciąży. Z góry założył, że biorę do porodu + połog a ja mu zaufałam. Tymek ma już 5 miesięcy i 6 dni ;) Zdrowy i kochany chłopczyk ;)

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
czyli pytanie skrótowe: po czym oni rozpoznają i czy w ogole rozpoznają, ze heparyna działa na to co mia działać i ze dobrze działa, ze sytuacja się nie powtorzy?! :(

U mnie głównym czynnikiem, który wpłynął na decyzje o braniu heparyny były bardzo wysokie wyniki D-Dimer, czyli bardzo wysoka krzepliwość krwi co powodowało prawdopodobieństwo powstania zakrzepów. Ale u mnie główny objaw w ciąży to były bardzo silne duszności przede wszystkim. Aaaa tak ogólnie zawsze miałam bardzo mała plytkowosc krwi i anemię prawie ciagle - czy to w ciąży czy nie ;) mam nadzieje, ze choć troszkę pomogłam S tymi wynikami.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry