reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Jakos jeszcze oficjanie nikt mi nie wyliczal terminu, ale pewnie koniec marca by wypadal... A u Ciebie?
Dziwne , że żaden lekarz jeszcze ci nie powiedział o terminie tym bardziej , że u Ciebie już 12 tydzień . Generalnie uznaje się najdokładniejsze badanie USG z 8-9 tygodnia ciąży. No ale jak nie USG no to przecież jeszcze jest termin z miesiączki, które można sobie samemu wyliczyć na kalkulatorach ciązy i porodu zamieszczonych na necie.
Ja miałam miesiączkę 16 czerwca i wg niej termin 23 marca ale wg USG , które pokrywa się z "miłosną nocą" termin mam na 19 marca. Dziś mam 13 tygodni i 2 dni. Za mną już genetyczne i podejrzenie , że będzie dziewczynka (wg 2 lekarzy)
 
reklama
Dziwne , że żaden lekarz jeszcze ci nie powiedział o terminie tym bardziej , że u Ciebie już 12 tydzień . Generalnie uznaje się najdokładniejsze badanie USG z 8-9 tygodnia ciąży. No ale jak nie USG no to przecież jeszcze jest termin z miesiączki, które można sobie samemu wyliczyć na kalkulatorach ciązy i porodu zamieszczonych na necie.
Ja miałam miesiączkę 16 czerwca i wg niej termin 23 marca ale wg USG , które pokrywa się z "miłosną nocą" termin mam na 19 marca. Dziś mam 13 tygodni i 2 dni. Za mną już genetyczne i podejrzenie , że będzie dziewczynka (wg 2 lekarzy)
W sumie moze nie podali, bo mozna sobie latwo samemu wyliczyc.... no nie wiem.... wg OM wychodzi chyba wlasnie jakos 30marca, a wg usg tego z 10t jakos jak sama przelicze to 4 kwietnia? Pierwsze dziecko urodzilam 4 dni przed terminem, wiec to tez moze sie ciut zmienic...

w kazdym razie jakby nie bylo mamy termin w podobnym czasie :)

a jak sie czujesz? masz juz przyplyw energii?
 
W sumie moze nie podali, bo mozna sobie latwo samemu wyliczyc.... no nie wiem.... wg OM wychodzi chyba wlasnie jakos 30marca, a wg usg tego z 10t jakos jak sama przelicze to 4 kwietnia? Pierwsze dziecko urodzilam 4 dni przed terminem, wiec to tez moze sie ciut zmienic...

w kazdym razie jakby nie bylo mamy termin w podobnym czasie :)

a jak sie czujesz? masz juz przyplyw energii?
O niee. Właśnie mnie mdli i boli głowa. Szybko się męczę. Mam problemy ze spaniem , napady złości i płaczu. Energii jakoś brak
 
@jadzia2309 ja brałam neoparin cała ciąże + połog.. ;) No i gratulacje kolejnej dzidzi!


@--Aga-- Dziękuję bardzo:) trochę mnie przeraziłaś tym ze brałaś całą ciążę i połóg :/... a dopiero 15 tydzien a juz odliczam kiedy sie to skonczy. A jak rodziłaś naturalnie czy mialaś cc? Ja pierwsza mialam cc ale chcialabym sporobowac naturalnie. Pozdrawiam
 
@jadzia2309 rodziłam sama ;) i o dziwo, mimo że gin mówił inaczej, dostałam znieczulenie. Ma minąć minimum 24h od zastrzyku, żeby podali znieczulenie, ale zrobili mi na miejscu badanie na krzepliwość krwi i mogłama dostać ;) do zastrzyków da się przyzwyczaić.. Choć nigdy ich nie polubiłam ;P

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
u mnie badania w porzadku i termin na poczatke kwetnia - 6 dni do tylu jestem w stosunku do daty OM... ja pierwsze dziecko rodzilam bez znieczulenia i mam nadzieje, ze sie uda teraz ze znieczuleniem, bo to bylo ciezkie przezycie... ale z tego co piszecie, nie jest to niemozliwe :)
 
u mnie badania w porzadku i termin na poczatke kwetnia - 6 dni do tylu jestem w stosunku do daty OM... ja pierwsze dziecko rodzilam bez znieczulenia i mam nadzieje, ze sie uda teraz ze znieczuleniem, bo to bylo ciezkie przezycie... ale z tego co piszecie, nie jest to niemozliwe :)
Czemu nie możliwe? Ja zrobiłam zastrzyk o 22 a o 23 odeszły mi wody. Tylko że ja miałam problem bo zrobiło mi się mało płytek krwi na koniec ciąży, 100tys. I dlatego nie mogłam mieć znieczulenia. O 8 rano na porodowce jeszcze mi puścili krew na badania czy mi jakoś magicznie nie wzrosły żeby podać znieczulenie zo. Nie było problemu z tym że zrobiłam zastrzyk.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej:)
Widzę, że macie bardzo duże doświadczenie z lekami p/zakrzepowymi i chciałam się dowiedzieć czy przy stosowaniu heparyny robicie jakieś kontrolne badania krwi, np. Ddimery?
 
reklama
Hej:)
Widzę, że macie bardzo duże doświadczenie z lekami p/zakrzepowymi i chciałam się dowiedzieć czy przy stosowaniu heparyny robicie jakieś kontrolne badania krwi, np. Ddimery?
Ja robiłam tylko raz Ddimery, a tak to układ krzepnięcia parę razy i chyba nic więcej. Ale ja brałam tylko profilaktycznie heparyne w małej dawce. Gin mi zlecal

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry