reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

@Qruszon Białko S masz w dolnej granicy normy, czyli jest ok, ale w ciąży też może przyszaleć, tak jak u mnie, i zacząć spadać. Przypuszczam, że hematolog będzie chciał to też poobserwować.

@Rogata1298 Do którego hematologa chodzisz? :) Ja do Pana Matyśniaka
Ginekolog powiedział, ze jak będzie pozytywny test to nie ryzykuje i dzwonić mam do niego o heparynę:) a póki co w sobotę jadę powtórzyć antykoagulant tocznia.
 
reklama
Powiedział, ze jak antykoagulant wyjdzie pozytywny to wypisuje na ryczałt 👍😊 teraz się trochę bal. Powiedział, ze białko S jest w granicy dolnej normy. ( wyniki robiłam w trzecim dniu miesiaczki) to tez mogło mieć wplyw
 
Powiedział, ze jak antykoagulant wyjdzie pozytywny to wypisuje na ryczałt 👍😊 teraz się trochę bal. Powiedział, ze białko S jest w granicy dolnej normy. ( wyniki robiłam w trzecim dniu miesiaczki) to tj
@Qruszon Białko S masz w dolnej granicy normy, czyli jest ok, ale w ciąży też może przyszaleć, tak jak u mnie, i zacząć spadać. Przypuszczam, że hematolog będzie chciał to też poobserwować.

@Rogata1298 Do którego hematologa chodzisz? :) Ja do Pana Matyśniak
@Qruszon Białko S masz w dolnej granicy normy, czyli jest ok, ale w ciąży też może przyszaleć, tak jak u mnie, i zacząć spadać. Przypuszczam, że hematolog będzie chciał to też poobserwować.

@Rogata1298 Do którego hematologa chodzisz? :) Ja do Pana Matyśniaka
@Qruszon Białko S masz w dolnej granicy normy, czyli jest ok, ale w ciąży też może przyszaleć, tak jak u mnie, i zacząć spadać. Przypuszczam, że hematolog będzie chciał to też poobserwować.

@Rogata1298 Do którego hematologa chodzisz? :) Ja do Pana Matyśniaka
P/c beta 2 to badanie przy zakrzepicy
IgG znaczy ze aktualnie masz te przeciwciała w sobie i coś się dzieje w organizmie
Skoro nie jesteś w ciąży a masz wynik dodatni to będziesz musiała powtórzyć go po 12 tygodniach. Wykrycie zespołu antyfosfolipidowego ma to do siebie ze ciężko go wykryć,przeciwciała mogą pojawiać się dopiero w ciąży. Zależy jak masz je „duże”
Pogadaj z hematologiem to na pewno Ci to wytłumaczy 😉
Rozumiem. Powtórzę na pewno. Heparyna szkodliwa nie jest dla ciąży, wiec tak czy siak mi przepisze. Powiedział, ze pewności nie ma bo antykoagulanta nie zrobiłam. Jednakże nie będzie ryzykował i wypisze jak tylko będzie pozytywny
Badania robiłam w okresie 3 dnia miesiaczki. To możliwe miało wpływ tez. Mam AZS problemu skórne, skóra miejscami na zgięciach jest jak łuska rybia.
 
Ginekolog powiedział, ze jak będzie pozytywny test to nie ryzykuje i dzwonić mam do niego o heparynę:) a póki co w sobotę jadę powtórzyć antykoagulant tocznia.
No to dobrze, że zrobiłaś badania :) Masz już jakiś punkt odniesienia. Szkoda, że nie przepisał Ci heparyny - chociaż jednego pudełeczka, żebyś miała ją w pogotowiu w razie pozytywnego testu ciążowego, za który mocno 3mam kciuki :))
 
No to dobrze, że zrobiłaś badania :) Masz już jakiś punkt odniesienia. Szkoda, że nie przepisał Ci heparyny - chociaż jednego pudełeczka, żebyś miała ją w pogotowiu w razie pozytywnego testu ciążowego, za który mocno 3mam kciuki :))
Nie chciał właśnie, chociaz poczekam te dwa tygodnie na wynik i wtedy zadzwonię. 23.04 testujemy( czuje ze nic z tego, bo dziś biały śluz się ukazał taki)
 
Szukałam takiego wątku . Jestem po 2 startach ( 1 puste jajo. 2- ciąża obumarła 6t) zrobiłam badania wyszła mi trombofilia . Miałam okres 04.04 , miałam zabieg 12.04 histeroskopia diagnostyczna - wyszła prawidłowo . Dostałam zielone światło. 30 kwiecień dwie kreski! 4 maja poszłam do lekarza od pozytywnego testu luteina 2x1 , zastrzyki Neoparin ( na usg dopochwowy nic jeszcze nie było widać ) Byłam wczoraj na usg maluteńki pęcherzyk lekarz stwierdził ze to może być to . Za dwa tygodnie kontrola wszysyko się okaże czy będzie serduszko . Tak się boje to czekanie jest najgorsze . Owulacje miałam około 18 kwietnia . Strasznie się denerwuje :(
 
Wszystko będzie dobrze. Nic się nie martw. Wiem, że najgorsze jest to, że ten czas się dłuży. Weź zajmij się czymś.... Spacer, książka, jakiś fajny film, albo serial który cię wciągnie. Ja 2 razy poroniłam (7 tydzień i 12). Teraz od pozytywnego testu acard, dufaston i neoparin. I juz 13 tydzień za mną. Jesteś na lekach i nic ci nie grozi. Trzymam kciuki ✊
 
Dziewczyny gdzie robicie zastrzyki w 30 tygodniu? Ja jestem w 33 tyg ciąży ale od 34 tyg mam przejść z acardu na clexan, właśnie się zastanawiam gdzie robić wkłucia jak brzuszek taki napięty..
 
reklama
Dziewczyny gdzie robicie zastrzyki w 30 tygodniu? Ja jestem w 33 tyg ciąży ale od 34 tyg mam przejść z acardu na clexan, właśnie się zastanawiam gdzie robić wkłucia jak brzuszek taki napięty..
Hej, ja co prawda jestem w 22 tygodniu, też już zaczyna mi być trudno złapać fałd skórny, więc wyobrażam sobie, że na Twoim etapie ciąży, masz niełatwo.. Hematolog podczas wizyty mówił, że w miarę jak będzie rósł brzuszek, żeby coraz dalej w kierunku boków robić zastrzyki. Drugi hematolog mówił także o udach i ramionach ;)
 
Do góry