reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

dziuneczka w sensie, że może innym mlekiem by się bardziej najadał?No nie myślałam o zmianie, starszy wychowany na hippie to i stąd też teraz taki mój wybór, ale nasza pediatra mówiła, że to bardzo dobre mleko i jak nie ma alergii na nie (a nie wygląda co by miał)to nie zmieniać...Przy starszym przez moment przerabialiśmy też NAN ale okrutnie po nim ulewał...
lazy sywierdziłam, że dam mu tę większą porcję na noc i wypił do dna, ale i tak już drugą nockę z rzędu obudził się głodny po 4h co miał już 7h przerwy, znów mu wtedy dałam tę większą porcję i znów po 4h pobudka i szamanko, niby wszystko zjadł, ale znów mam wątpliwości czy nie dałam mu za dużo bo jak się obudził rano, czyli po 3h od karmienia zjadł tylko 50ml, także nie wiem czy nie przekarmiłam go jednak...No nic będę go jeszcze obserwować pod tym kątem, może rzeczywiście skok, a i jeszcze na dokładkę obudził się o 5.30 cały w skowronkach, a normalnie śpi minimum do 7...Aha i nie wiem czemu, ale nie mogę dziękować za Twoje posty, ale dziękuję;)
cypryda mi nie chodzi o ilość proszku dodawanego do wody bo to wiadomo, że wg instrukcji na opakowaniu się robi, chodzi mi o wielkość porcji jaką dziecko zjada
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Cześć mamuśki :-) coś ostatnio brak mi czasu na wszystko :-D
Co do szczepienia to my będziemy szczepić 5w1, rota nie planuje
Niby dopajac mie trzeba ale mi się zdarzyło raz dac herbatkę z kopru na brzuszek bo ewidentnie bolal..używam butli i smoczka Nuka
U nas też się wdarlo jakieś przeziębienie bo mały ma katar i czasem kaszle. Nebulizuje, odciagam kstar, psikam wodą morską i daje wit C-chyba nic innego już zrobić nie mogę. Szczepienia też przesuwam z tej okazji.
 
ja bym dziecku dala tyle mleka ile potrzebuje, moim zdaniem kazde dziecko jest inne jedno je malo drugie duzo, producenci na puszkach pisza swoje, a jak dziecko glodne to przeciez nie wytlumaczysz ze producent zaleca inaczej hehe, moj na 2,5mies zjada 120 a nawet czesto zostawia z tego ok.20ml i coz, wg opakowania powinien 150;)
 
Hej dziewczyny
My juz po szczepionce 5w1, corcia dobrze znosi jak na razie

Zgadzam sie z oomamba kazde dziecko jest inne, jedno zje wiecej drugie mniej...karmiac piersia nie wiemy ile dziecko zjada, je tyle ile mu potrzeba
 
Witam. Mam pytanie moj synus ma 2 miesiace. Karmie go piersia w sumie nadal mogl by pic caly czas i non stop mam wrazenie jak by byl glodny. Pokarmu mam duzo i maly przybiera na wadze sporo bo od porodu ponad 2kg. Ale czy to normalne ze on ciagle jakis taki glodny? Czy warto zaczac go dokarmiac? Przez to ze jest caly czas przy piersi bo w sumie co 20-30 minut nic w domu zrobic nie moge. Ewentualnie w nocy mniej wiecej co godzine sie budzi.
 
Ostatnia edycja:
Majka ja myślę, że to nie jest kwestia głodu tylko potrzeby bliskości lub po prostu ma dużą potrzebę ssania. Dajesz smoczka?
 
Bliskosci on ma bardzo duzo, smoczka nie mi brac wypluwa i krzyczy jak mu go daje.. nie wiem jak go do niego przyzwyczaic.. hmm maly jest teraz przeziebiony a leki zbytnio efektu nie przynosza wiec moze temu tak czesto i dlugo chce byc przy piersi
 
Też możliwe. Mój też nie chciał smoczka. ..załapal wreszcie w dodatku najprostrzego i najtańszego z canpola.
 
oomamba kontra daję mu od trzech dni po 165ml i wszystko wróciło do normy, czyli jemy w dzień co 3-3,35h i w nocy jest dłuższa przerwa ok 7h, także widocznie potrzebował już więcej niż te wcześniejsze 140ml, no i racja, że jedno dziecko zje mniej inne więcej i nie ma co generalizować:)
majka może to głód, może potrzeba bliskości, może męczy go to przeziębienie, a może wszystko razem, niemniej jednak to ciężko jak dziecko wciąż chce być przy piersi...może mu minie...nie za bardzo orientuję się w kp
 
reklama
Hmm.. no przeziebienie jest lekkie ale lek nie pomaga, doktorka kazala zakraplac nosek NASIVIN SOFT 0,01% to jest lek od 3mc a moj maly ma 2mc.
 
Do góry