reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

konwalijka - wystaw chociaż przed dom, to przynajmniej złapiecie trochę słońca i świeżego ;)
My też się już od kilku dni spacerujemy, oj tego mi było trzeba, wyjść z domu :)

martia - serdecznie współczuję kolek. Nawet sobie nie wyobrażam jak musi być wam ciężko. Ja czasem mam dość, jak mała w nocy płacze bo nie może kupki zrobić, albo coś innego jej przeszkadza no i mamy noc w noc kilka pobudek na karmienie. Ale z płaczem non stop to chyba bym wysiadła. Trzymam kciuki, by coś wam pomogło. Byliście u lekarza, nie dał niczego innego niż ten espumisan?
 
reklama
Moja Mała na szczęście kolek nie ma. Dzisiaj o 21.05 kończy 3 tygodnie;). Ale jak dotąd tylko w zasadzie je i śpi. Ma bardzo krótkie okresy czuwania i to najczęściej w nocy. Tyle, ze każde karmienie (jest na piersi) trwa około godziny. Ale za to później potrafi spać nawet 6 godzin! Nawet się trochę martwiłam, ale lekarka mówi, ze jak przybiera na wadze to w nocy tak, dać spokój, a w dzień to mozna wybudzać co 4 godziny. Mimo wszystko, ta jedna pobudka w nocy powoduje, ze jestem wiecznie zmęczona. Tak, ze nie wyobrażam sobie takich nieprzespanych nocy.
My tez spacerujemy codziennie. Dzisiaj trochę wiało, ale zakamuflowałam Młodą i poszłyśmy.
A w ogóle to byłam wczoraj u lekarza i Mała waży juz 3900. Urodziła się 3400, a w szpitalu spadła nawet do 3060! Tak, że na cycku też można;)
 
dziewczyny pomocy!

córka miesieczna ma całą buzie w wypryskach krosty zaczynaja pojawiac sie na szyjce małej (ogolnie kapalismy malutka w linomagu, po pojawieniu sie tych wyprysków - próbowałam mycia w emolium kilka dni, mycia w krochmalu kilka dni - i nic jakby bylo troche mniej i pojawia sie wiecej...


do tego wiecznie ma katar...


aha no zasypia ok. 23.00 (chociaz od urodzenia o 19.00 kapiel potem cyc czytanie bajki i probujemy uspac mała,ale po wielkich walkach zasypia najwczesniej o 23.00)/a dzis... hmm kosmos ciagle budzi sie zlekniona i od razu w ryk taki ze uspokoic nie mozna,

co to? co robic ? czy objawy sa polaczone i dotycza jednego problemu? czy poprostu trafiła mi sie kumulacja problemów..

czyzby to kolki? no ale kupy sa 4-5 dziennie i do tego wali takie bąki ze mi czasem aż wstyd bo takie głośne ze za sciana słychać :p raczej sie nie kuli. no po za dzisiejszym wieczorem..............

moze to alergia pokarmowa? karmie cycem, moja dieta polega na 3 posilkach głównych sniadania/kolacje to kombinacje typu: sałata z pomidorem feta i ogorkiem polana oliwą, chleb z masłem i szynka , chleb z dzem/nutella, tosty z serem zółtym, chleb z serem białym i pomidorem, do tego cieńka herbata, inka z dodatkiem mleka, obiad: zupa( jarzynowa, pomidorowa, rosół, barszcz - wszystkie cienkie gotowane na skrzydełkach ) II danie: generalnie króluje gotowany kurczak, albo smazony w pergaminie bez dodatku tłuszczu. podawany z kasza gryczana, ryżem, ziemniakami, żadziej kuskus lub kasza jeczmienna. do tego surówki z pora albo marchewki. albo warzywa(brokuł, marchew,pietruszka) gotowane na parze. jeśli chodzi o inne posiłki to czasem gorzka czekolada, sernik, jabłka, czy to moze byc to ?

pomocy. bo ja tu k****a zwariuje ... mąz sie wyprowadzil do drugiego pokoju, a ja sama walcze z mała juz 3 dobe...
 
Ostatnia edycja:
Może być efekt diety - te krostki.
Masz w diecie pomidora, nutelle (kakao, orzechy), dżem truskawkowy(?). Wszystkie trzy mogą uczulać. Chociaż może uczulać i marchew :-/ Moja po surowce z pora była jakaś nerwowa.
W sumie od skończenia miesiąca nie spi w dzień poza moimi rękami. Jedyny ratunek spacer na świeżym powietrzu, bądź fotelik/nosidełko.
Takie skoki trzeba przeczekać. U nas generalnie cyc na wszystko, ale kupiłam chustę o nawet coś mogę zrobić w domu czasem ;-)

Wiesz moja mała ma takie krostki jakby potówki, a lekarz powiedział o natłiszczaniu tylko, bo jest ok.
Może jeszcze kąpiel w nadmanganianie?
 
Kasia krostki to może być zwykła potowka, nie ubierasz za ciepło? Sprawdzaj zawsze na karku czy nie jest za gorąco tam.
Może to też być alergia pokarmowa np.skaza bialkowa. Odstaw na jakiś czas nabiał-mleko, ser, masło itp.
Smażone też bym odstawila w tym przyprawy poza solą, pieprzem przymajmniej na jakiś czas. Tak samo czrkolade..Pij herbatkę koperkowa i ogólnie dużo pij szczególnie wody.
Z baczkow to bym się akurat cieszyła na twoim miejscu ;-)
Odbijasz zawsze po jedzeniu?
Jak cię to bardzo niepokoi wybierz się do pediatry. .
 
Ostatnia edycja:
kasia - nie zakładałabym od razu alergii. To może być zwykły trądzik niemowlęcy: zwłaszcza jeśli te krostki są na twarzy i szyi głównie. Nasza jest cała obsypana, położna stwierdziła, że to własnie to. Nic nie robić, nie smarować, nie wyciskać, samo powinno zejść. Tradzik pojawia się zwłaszcza u dzieci karmionych piersią - a tak jest u ciebie. Jeśli się martwić - zadzwoń po położną, niech przyjdzie zobaczy.

U nas pory zasypiania też się zmieniają, dzieć rośnie,łapie bodźce
 
Lazy tsk jak u nas..jedynie w nocy jest w miarę ok bo koło północy się budzi później koło 4 i dopiero koło 8 albo nawet 9 tak jak dzisiaj ;-)
Faktycznie. .o trądziku nie pomyślałam.
 
elutka - ten trądzik u naszej też ostatnio się nasilił, a jak nie ma innych objawów alergii: zielone kupska, śluz itp. to może nie to. Ja się często zastanawiam czy wszelkich problemów brzuszkowych z małymi dzieciaczkami zbyt łatwo nie zrzuca się na alergię. Przechodziłam to z pierwszą córką i wiem jakie jest nawet podejście samych pediatrów.
A ja dzisiaj kompletnie dałam na luz i nie wiem jak nam się udało ale dosypiałyśmy dzisiaj do południa - oczywiście z karmieniem pomiędzy. Panna chyba lubi spać gdy leże sobie obok, więc skorzystałam i ja bo te nocne pobudki najbardziej dają mi się we znaki ;)
 
reklama
U nas też pojawiły się takie drobniutkie krostki, trochę poniżej skroni. Ale mam nadzieję, ze to właśnie ten trądzik.
Widzę, ze ze spaniem nie tylko u mnie kiszka;). Tyle że u mnie akurat wieczorne zasypianie stanowi problem. W dzień bez problemu zasypia sobie sama w łóżeczku, za to wieczorem jak ją tylko odłożę, to się budzi.
 
Do góry