reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Cześć Dziewczynki... :zawstydzona/y:

Ja na razie jeszcze nieśmiało do Was pukam i po cichutku napiszę, że dzisiaj na teście zobaczyłam swoje pierwsze w życiu II kreseczki... :zawstydzona/y: Ta najważniejsza jest jeszcze słabiutka, ale termin @ mam dopiero na czwartek i mam nadzieję, że za tydzień o tej porze już obie będą wielkie, grubaśne i czerwone ;-)

Zobacz załącznik 344627

Sergeevna Witamy!!! Twój test za kilka dni nabierze kolorku:tak::-) GRATULUJĘ!!!
Zobacz jak wyglądały moje kreseczki:-)

Test ciązowy 23dc (10dfl)- 29.03.11


dsc03685oe.jpg



Test ciązowy 25dc (12dfl)-31.03.11

zdjcie0042m.jpg


Test ciążowy 31dc (18dfl)-6.04.11




 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie dziewczynki :)
narazie z pewną dozą nieśmiałości i niepokoju przyłączam się do Was, bo z doświadczenia wiem, że w grupie raźniej ;) do czerwca tamtego roku siedziałam na czerwcówkach, teraz czas doskoczyć tu

krótko i szczerze powiem, że ta ciąża jest dla mnie masakrycznym zaskoczeniem i chyba wciąż jestem w szoku... Fip ma 9 miesięcy, ciąża była zagrożona, ale szczęśliwie donoszona a nawet przenoszona, a tu nagle trach, jak z nieba grom, niespodzianka na teście
w sumie chcieliśmy rodzeństwo dla Malucha, ale za 3, 4 lata, na pewno nie teraz...
nie chciałam fundować sobie kolejnych stresów czy wszystko będzie ok i tak dalej, bo głównie odbiłoby się to na Małym, stąd teraz ogromne obawy co dalej o w trakcie ciąży, bo przecież trudno się oszczędzać przy właśnie zaczynającym się przemieszczać brzdącu i potem z dwójką maluchów też nie wiadomo jak sobie radę dać.. nie wiem, nie jestem w stanie nawet o tym myśleć jeszcze
żeby było śmieszniej, a co mnie akurat najmniej martwi teraz, od stycznia porządnie wzięłam się za siebie i schudłam ponad 10 kg, dochodząc do 56, a nie było to łatwe i kosztowało wiiiieeeele samozaparcia i wysiłku, zwłaszcza z taką jak moja siłą woli ;)
taka dumna z siebie byłam, a tu się okazuje, że znowu przyjdzie mi zhipopotamieć ;)

to tak tytułem wstępu, ale myślę że się jeszcze lepiej poznamy, pewnie wsio w praniu powychodzi ;)

u lekarza jeszcze nie byłam, wolałabym poczekać aż usg od razu z serduszkiem będzie miało szansę wyjść.. a z drugiej strony chyba przypatałętało mi się jakieś zakażenie więc w tym tygodniu już skoczę.. brrr aż mnie otrząsa na samą myśl, że znów te 'przeprzyjemne' badania przede mną :( szczerze mowiąc po porodzie jż nie pokazałam się u gina :p

asienka kochana, zanim udało mi się z Fipem, 3 razy poroniłam na tak wczesnym etapie.. za każdym razem ból i zwątpienie były dobijające, ale wierzyłam że w końc się uda. udało i Ty też musisz wierzyć, że jeszcze wszystko przed Wami !

ja nie mam szans na zrobienie bety.. chyba, że z 9 miesięcznym szkrabem pojadę :p będę go musiała flipsami przekupić, bo fakt faktem chyba z niecierpliwości nie dam rady sobie odpuścić

majeczka02 ten niepokój to już chyba będziemy czuć cały czas ;) to jak nie kończąca si ę opowieść w zawodzie mamy ;)

u mnie z objawów to pomdliło mnie wczoraj dosyć konkretnie a to dla mnie nowość bo w tamtej ciąży nie zdarzyło się to ani razu
a tak poza tym to chyba nic.. ale widzę że Wy też macie maluchy w domu, to same wiecie że przy nich trudno się rozkminiać nad własnymi dolegliwościami ;)

akasiam termin na 29 grudzień? nie na listopad przypadkiem? nie było problemu z zauważeniem serducha tak wcześnie? super że już masz to za sobą :)

majeczka podziwiam, mieć pod ręką 2 testy i nie użyć ich od razu, nie potrafiłabym :D

podsumowując w każdym razie

GRATULUJĘ WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWYM :)

a sama się boję jak cholera :p
 
Buziaki :-)
Dziękuję za ciepłe przyjęcie :-)
Dzisiaj powtórzyłam test, bardziej z ciekawości dla siebie samej i oczywiście II kreseczka dalej widoczna, tylko tak samo jaśniutka jak wczoraj;-) No, ale teraz z czasem już będzie tylko ciemniejsza - a ja musiałam się upewnić, że to nie był "piękny sobotni sen"... :zawstydzona/y:

Ja mieszkam i pracuję w Anglii a w Polsce pochodzę z Dolnego Śląska. Niewątpliwy minus to więc to, że nie mam możliwości wykonania bety tutaj, nawet prywatnie jest to niemożliwe :dry: Pozostaje mi więc jeszcze czekać 2 tygodnie, bo wybieramy się z Towarzyszem Życia na urlop i święta w Polsce, więc już będzie wiadomo - beta, ginek i wyniki...

A właśnie - jakie badania najlepiej robić, Kochane, na początku ciąży? Pytam, bo nie będę miała czasu za dużo w Polsce i chciałabym je zrobić sama wcześniej i już z wynikami pójść do ginki...
Niestety, ale muszę to zrobić na własną rękę podczas pobytu, bo w UK dla lekarzy ciąża przed 12-stym tyg to nie ciąża, więc jeśli coś się dzieje, to nie ratują dziecka przed tym czasem... :szok::wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
sergeevna no tak, jak się czyta co piszą dziewczyny z UK to czasem aż krew się mrozi, nie mówiąc już o tym że zalewa :wściekła/y: gdyby potraktowano moją ciążę w ten sposób i nie podano luteiny i clexane od samego początku prawdopodobnie nie miałabym przy sobie 9-mies. faceta mojego życia :baffled: paranoja z tym 12 tygodniem

z badań to głównie morfologia i mocz, badanie ogólne
to na pewno, a dodatkowe to już od gina zależy, ale nie wiem czy to na tak wczesnym etapie
być może przeciwciała też
ale wydaje mi się że te 2 najważniejsze na sam początek
 
cytrusik witamy - na pewno dasz rade i z dwoma brzdącami - przez chwile każdej z nas będzie ciężko ale z drugiej strony im mniejsza różnica tym większa więź między bobasami :)
Tak ja mam termin na 29 listopad :) pomyłeczka słowna... ale zanim poszłam do gina to zawitałam na tą stronębo wydawało mi się że będzie grudniowy bąbelek i już tu zostanę - kto wie jeszcze może być grudzień :D
Co do serducha to nie było go widać bo moja fasolka ma miała 2 milimetry ale tętno wyraźnie było widać na całej powierzchni - sama byłam w szoku że tak szybko będzie to widoczne.

sergeevna jaja normalnie w tej anglii ale 2 tyg to nie jest dużo więc nie ma źle :) a co do badań to po za tym co pisała cytrusik ja mam zalecony jeszcze cukier we krwi i ze względu że mamy konflikt serologiczny z mężem to jeszcze na przeciwciała odczyn coombsa. Poza tym dobrze sobie brać kwas foliowy bo nie wiem czy bierzesz.

a_gala czekam na wyniki z niecierpliwośćią i trzymam kciukasy żeby wszystko było ok. A cena femibionu chyba co apteka to inna cena bo ja jak ostatnio pytałam to 30 zł za 30 tabletek Feminatal 1 (ten z metafoliną i jodem)
 
Czesc dziewczyny dolanczam do was poniewaz rowniez spodziewam sie dzidziusia wprawdzie to jeszcze 8 mcy ale zawsze razniej jak sie bedziemy wymieniac doswiadczeniami o ciazy dowiedzialam sie 1 kwietnia a termin mam na 6 grudnia mam do was pytanie czy odczuwacie juz jakies dolegliwosci?pozdrawiam
 
Czesc dziewczyny dolanczam do was poniewaz rowniez spodziewam sie dzidziusia wprawdzie to jeszcze 8 mcy ale zawsze razniej jak sie bedziemy wymieniac doswiadczeniami o ciazy dowiedzialam sie 1 kwietnia a termin mam na 6 grudnia mam do was pytanie czy odczuwacie juz jakies dolegliwosci?pozdrawiam

Hej:-)Aspirynka Udzielaj się tu jak najczęściej:tak:
Dolegliwości raczej nie. Jestem bardziej zmęczona i chce mi się spać w ciągu dnia...
A u Ciebie?


Cytrusik wszystko bedzie dobrze-mój synek ma prawie 2,5 latka. Widocznie ktoś zadecydował za Was;-)Teraz trzeba tylko się cieszyć,a czarne myśli odganiać:tak::-) Mój synek nie ma z kim się bawić,a Twój będzie już miał to szczęście:tak:

a_gala ja biorę tylko folik-nie myślałam jeszcze o witaminach

sergeevna nie zazdroszczę tej opieki...Dziecko się liczy od 12 tyg. Normalnie oszaleć można od domysłów...Dobrze,że będziesz w PL porób sobie wszystkie badanka:-) Będziesz o wiele spokojniejsza:tak:

Dostałam dziś zapalenia spojówki ałłłćć. Żadnych kropelek nie można bo trwa organogeneza...na szczęście rumianek odrobinę pomaga. Mój synek zasnął po obiadku,a ja korzystam z chwilki;-)Chrapie strasznie bo złapał katarek i ma zatkany nosek.
Dziewczyny pracujecie? Uczycie się? Ja studiuję zaocznie-w przyszłym roku czeka mnie licencjat...
Miłej niedzieli
 
Witajcie, ja również zostanę mamą w grudniu:) Przewidywalny termin porodu to 15. grudzień, Pozdrawiam i gratuluję przyszłym mamą:)
 
Witajcie, ja również zostanę mamą w grudniu:) Przewidywalny termin porodu to 15. grudzień, Pozdrawiam i gratuluję przyszłym mamą:)
GRATULUJĘ!!! I WITAM:-)
A kiedy był pierwszy dzień Twojej miesiączki?
U mnie 7.03.11 Prawdopodobnie jesteśmy na tym samym etapie;-):-)
Jak masz na imię? Ile masz lat? Czym się zajmujesz?
 
reklama
Moja ostatnia@ była 06.03 więc tylko dzień różnicy:) mam na imię iga, lat 28 jestem mamą 4 letniego synka i pracuje i przedszkolu:) a ty??
 
Do góry