reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Hej Dzieczynki:-)
Odkryłam,że mam mdłości i wymiotuję jedynie z głodu...
A podjadać ciągle nie mogę...
Całe dnie spędzam na powietrzu z synkiem wiec troszeczkę mnie tu mało.
Witam nowe Mamusie:tak:

dziewczyny, ja właśnie dziś kupiłam preparat do stosowania w ciąży Pharmaceris krem zapobiegający rozstępom :) zobaczymy, szwagierka poradziła mi nacierać już piersi i brzuszek, bo ona w 1 ciąży za późno zaczęła i miała lekkie rozstępy. Zreszta cycki to już mi się powiększają i staniki są za ciasne ;/ muszę wybrać się pokupić nowe :)

Kochana sprawdz tylko czy ten kosmetyk nie zawiera parabenów (bądz dodatków z tą końcówką) gdzieś czytałam,że one przenikają do krwi... O parabenach też więcej w necie podczytajcie...Są nawet w chusteczkach nawilżanych dla niemowląt. Wchłaniają się one najlepiej w pachwinkach-mogą powodować u dzieci w późniejszym życiu bezpłodność...

oto cytat

Parabeny = Parabens


Methyl, Ethyl Propyl i Butyl Parabens



"Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży."
http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Tu jeszcze jest list (oczywiście nie kompletna,ale sobie zerknijcie)
http://www.pro-test.pl/article_suplement/60853,60860/_Lista kosmetyków.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Majeczka, właśnie specjalnie taki kupiłam, żeby był bezpieczny :) pani w aptece mi wybrała:) ma atest Instytutu Matki i Dziecka i jest do stosowania w ciąży i w okresie karmienia piersią :) pisze też, że ma kwas foliowy, a nawet nie wiedziałam :)
Ale dziękuję za info, będę inne kremy przepatrywać :)
 
wydaje mi się, że chyba dopiero w 3 trymestrze można na rozjaśnianie sobie pozwolić. Farby natomiast już teraz praktycznie nie mają tylu chemikaliów co kilka lat temu i są dość bezpieczne, chociaż ja w 1 trymestrze stawiałabym bardziej na szamponetki :) z drugiej strony w samym powietrzu jest tyle świństw, że farba to nic.
 
tajenka można rozjaśniac włosy,farbowac itd. ale trzeba to robic w pomieszczeniu gdzie jest dobra filtracja powietrza ;-) ale tu już chodzi o mamusię by nie śmierdoliło jej,a nie o dzieciątko,jemu nic się nie stanie ;-)
 
dagne, no dokładnie, wdychamy codzienne tyle spalin, pijeny colę, jemy przetworzoną żywność, a niby farba na włosach ma najbardziej szkodzić? chyba raczej amoniak, o ile się go wdycha. moja fryzjerka wspominała, że w ciąży czasem źle łapie kolor...
 
ja caly czas rozjasnialam włosy w ciazy i tez lekarz nie widzial przeciwwskazań..teraz postawilam na rudy i mam o niebo lepsze wlosy mocniejsze i tak mi sie nie krusza....uciekam spac dziewczyny, bo jutro o 4.30 wstaje do pracy:(:(
dobrej nocki..
 
Kurcze tyle sie napisalam i wszystko mi znikło :(
To jescze raz....:)
Duzo musialam nadrobic przez długi weekend ale dałam rade :)
Aph strasznie mi przykro (*)
agniesiaa81r moja córeczka miała wade HLHS czyli najcieższa ale szanse na zycie były duże. Nie było by to normalne zycie ale oddałabym wszystko zeby była z nami.
Widze ze juz zastanawiacie sie nad imionami wow my jeszcze wogole o tym nie myslimy ale moze to dlatego ze moja ciaza rozni sie od waszej bo jest bardziej nafaszerowana strachem o zdrowie.
Byłam w tamtym tyg u gin w 6 tyg a teraz czekam na 8 tydz zeby zobaczyc bicie serduszka.

Pozdrawiam Was

U mojej córki też to podejrzewano,ale w końcu się okazało,że nie ma prawej komory,a lewa jest no i do tego parę innych wad,nie ma nawet jeszcze zrobionego drugiego etapu,choć ma ponad 2 latka,ale za 2 tygodnie zoperuje ją prof.Malec w Monachium.Jeśli mogę zapytać-w jakim szpitalu ją operowali?
 
reklama
Do góry