reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Witam

Ja też nie miałam wypchanego pępka,w obu ciążach był wklęsły.:-)


Co do pasów to nigdy nie pojadę z niezapiętymi :no::no:
Można kupic specjalne coś co trzyma pas pod brzuszkiem,ale never ever z odpiętymi nie pojadę.:no:
Z tego co wiem jedna forumka,moja koleżnaka z listopadówek zginęła w 8 miesiącu ciąży bo miała nie zapięte pasy.Nie jest moim celem was straszyc,ale byc może gdyby Pati miała zapięte pasy to ona i Weroniczka by przeżyły??

Nereida współczuję takiej osoby w domu,oby remont trwał jak najkrócej ;-)
 
reklama
choć obowiązku zapinania pasów w ciąży NIE MA, ja zawsze jeżdżę z zapiętymi pasami, nie umiałabym świadomie tak ryzykować życia swojego i swojego dziecka. jeśli chodzi o adaptery do pasów to ja używam "be safe", odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży. polecam każdej mamuśce :-) zresztą znam przypadki kiedy właśnie zapięte pasy raowały życie mamyi dzidziusia.

co do pępka, mój się jakby zaczyna hmm rozciągać :-D śmieszny się robi.
 
Zamówie sobie dziś te pasy "be safe" bo ostatnio te zwykłe pasy zaczeły mi przeszkadzać...
Kosztują 116zł na allegro jest teraz promocja:tak: A dwa zycia są bezcenne...

Co do pepka w pierwszej ciązy miałam wklęsły i teraz też jest taki sam - tylko jakoś tak mi się rozciągnął,ze zrobiła się wielka dziura:-D
 
Co do pasów to nigdy nie pojadę z niezapiętymi :no::no:
Można kupic specjalne coś co trzyma pas pod brzuszkiem,ale never ever z odpiętymi nie pojadę.:no:
Z tego co wiem jedna forumka,moja koleżnaka z listopadówek zginęła w 8 miesiącu ciąży bo miała nie zapięte pasy.Nie jest moim celem was straszyc,ale byc może gdyby Pati miała zapięte pasy to ona i Weroniczka by przeżyły??

Pamiętam dokładnie ta tragedie z udziałem Pati..straszne..:-(

Ja również jeżdżę zawsze z zapietymi..bo przeciez jak mi się cos stanie, to nienarodzonemu dziecku też !
Uważajcie na siebie dziewczynki :)

a_gala co do hemoglobiny we krwi, to gin mi od razu przepisał tabletki Sorbifer Durules, ale kazał też uzupełniać żelazo odpowiednią dietą...jutro odbiore wyniki i zobaczę czy sie poprawiły. Pamietam, że w pierwszej ciazy też miałam problemy z niedoborem, a po porodzie nawet anemię. Także musze tego pilnować.
 
Ostatnia edycja:
Pasy koniecznie trzeba zapinać dla dobra mamy i maluszka !!!

Mój pępuszek na razie jest na miejscu, ale codziennie go obserwuje, bo Bąbelek zbliża się już do wysokości pępka :-)

Dziewczyny jutro mam sądny dzień - uSG połówkowe, na którym mam nadzieję, że dowiem się w końcu płci... Strasznie się stresuje, w sumie to jest mi wszystko jedno, ale ta wiadomość będzie dla nas przełomowa :-) Tak naprawdę to z mężem planowaliśmy pierwszą dziewczynkę nawet w czasie poczęcia (przed owulacją) - ciekawe czy to skuteczna metoda:-) Do tego jutro 13 :-)
Noi ciekawe czy kupiona różowa bluza dla Bąbelka przyda się teraz czy będzie musiała sobie poczekać na swoją właścicielkę :-D
 
I jeszcze jedna rzecz bo ostatnio koleżanka mnie dopytywała czy wypchało mi już pępek, ja Jej powiedziałam że nie to była zaskoczona i mam pytanie Wam już pępuszki zrobiły się wypukłe ?? Bo nie wiem czy to normalne że ja jeszcze nie mam w pełni wypukłego czy powinnam się tym przejmować czy też nie.

Przeczytałam Twoj post i popatrzyłam na mój, bo zawsze był bardzo głęboki, a tutaj coraz płytszy się robi :) Hehe, aż mąż przyleciał. I od razu pyta: To co? To znaczy, że dobrze jest?
Uśmiałam się bo jest parę rzeczy których nie wie i zawsze jest to dla niego zaskoczeniem jak się dowiaduje ciążowych ciekawostek.
Z tego co czytałam pępek robi się płytszy, albo wypukły jak już macica jest na jego wysokości i to ona go wypycha.

Mój pępek jest normalny...oby pozostał taki jak najdłużej:tak:

A jak jest z pasami w aucie- zapinać,nie zapinać- czy gin powinien wystawić jakies zaświadczenie o ciąży?

Zapinam, nie wożę zaświadczenia, bo już nie raz czytałam, że lekarze nakazują zapinanie. Tylko trzeba je dobrze układać. Jeden pod brzuchem, drugi między piersiami nad brzuchem.

Dziewczyny, czy wy za pierwsze ruchy uważacie to że coś wam się tam w środku rusza czy to jak wam się brzuszek poruszy?

Ja nie czułam smyrania, tylko właśnie od razu takie puknięcia.
 
Dziewczynki!
Byłam dzisiaj u lekarza, z dzidzia wszytsko jest w jak najlepszym porządku:) Podczas robienia USG zaprosil mojego A. zeby sobie pooglądał, zapytal czy chcemy znac płęć i powiedział ze wedlug niego to dziewczynka! Pozniej jak juz sie ubieralam do konca moj A. z nim rozmawiał to powiedział ze juz raczej zdania nie zmieni:)) Nawet nie wiecie jak sie ciesze!!!:D Chociaz szczerze mówiąc juz sie nastawilam na synka i wczoraj kupilismy komplet skarpetek w Spider Mana:p Ciesze sie przeogromnie:p)
 
Dziewczynki!
Byłam dzisiaj u lekarza, z dzidzia wszytsko jest w jak najlepszym porządku:) Podczas robienia USG zaprosil mojego A. zeby sobie pooglądał, zapytal czy chcemy znac płęć i powiedział ze wedlug niego to dziewczynka! Pozniej jak juz sie ubieralam do konca moj A. z nim rozmawiał to powiedział ze juz raczej zdania nie zmieni:)) Nawet nie wiecie jak sie ciesze!!!:D Chociaz szczerze mówiąc juz sie nastawilam na synka i wczoraj kupilismy komplet skarpetek w Spider Mana:p Ciesze sie przeogromnie:p)


Gratuluję, mam nadzieję, że ja też jutro się dowiem :-)
 
reklama
Zamówie sobie dziś te pasy "be safe" bo ostatnio te zwykłe pasy zaczeły mi przeszkadzać...
Kosztują 116zł na allegro jest teraz promocja:tak: A dwa zycia są bezcenne...

Co do pepka w pierwszej ciązy miałam wklęsły i teraz też jest taki sam - tylko jakoś tak mi się rozciągnął,ze zrobiła się wielka dziura:-D
ja też be safe kupowałam przez Allegro i z tego co pamiętam właśnie troszkę ponad stówkę zapłaciłam.
i mój pępek też się tak śmiesznie rozciągnął i zrobił się nieco bardziej płaski niż przed ciążą, a mąż się śmieje, że on się boi mojego pępka :-D

Dziewczyny jutro mam sądny dzień - uSG połówkowe, na którym mam nadzieję, że dowiem się w końcu płci...
mocno trzymam kciuki!!! szybko zdawaj nam relację :tak:


Dziewczynki!
Byłam dzisiaj u lekarza, z dzidzia wszytsko jest w jak najlepszym porządku:) Podczas robienia USG zaprosil mojego A. zeby sobie pooglądał, zapytal czy chcemy znac płęć i powiedział ze wedlug niego to dziewczynka!
GRATULACJE!! :-)
 
Do góry