reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Czesc mamuski :-)

Ja mam detektor tetna plodu :tak: Serduszko znalazlam po raz pierwszy w 13tc...potem pare dni nie moglam znalezc,maluch chyba sie krecil,plywal i nie dal sie zlapac hehe. Teraz sprawdzam tetno co 2-3 dni i zawsze znajduje maluszka:tak: Z tego co sie dowiedzialam,serduszko najlepiej sprawdzac albo rano po przebudzeniu,albo wieczorem.No i oczywiscie jakis czas po jedzeniu;-) U mnie sprawdza sie wieczorowa pora po godzinie 21.Maluszek zawsze jest po lewej stronie,chyba to jego ulubione miejsce na sen:tak:
 
reklama
Becia, trzymam kciuki, zeby sie dobrze ulozylo;-)
Aga, biedna jestes... pecherz potrafi dokuczyc.....
My dzialeczke mamy, ale o domu bedziemy myslec dopiero po powrocie do PL, za jakies 2,5 roku... na razie mieszkamy w wynajeteym....
 
Wszystkie zdjecia dzieciaczkow sa urocze :-) Ja swojego maluszka zobacze dopiero za miesiac:dry: W Norwegii nie robia czesto usg,a prywatna wizyta kosztuje okolo 500zl,wiec musze uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac do lipca. No i wtedy tez dowiem sie czy bedzie ch czy dz :tak: Na poczatku mialam przeczucie ze bedzie chlopiec,ale wszyscy jak mnie widza to mowia oooooo napewno bedzie dziewczynka hehe,wiec teraz jestem zdezorientowana;-)
Wrocilam do pracy,ale na 50% ,czyli pracuje 2 dni w tygodniu.Moje plecy jakas masakra.Mam okropny bol na dole i w sumie po dniu pracy dwa nastepne dni masuje,wyginam i leze,zeby ten bol przeszedl:szok:No i znowu do pracy.No ale mamy weekend i wiecej odpoczynku.Ja jade na nocke do kolezanki,a moj M robi sobie meski wieczor z kolegami;-)Beda siedziec w domu,grac w wii fii,ogladac filmy i popijac piwko.....takim to dobrze hehe.
Udanego weekendu kobietki:-)
 
Dziewczynki, witam Was serdecznie... Szybciutko przekazuję wiadomości z wczorajszego USG genetycznego.

Dzidzia jest piękna, duża i zdrowa
smile.gif
Ma dwie rączki, dwie nóżki i wszystkie paluszki. Nie ma żadnych podstaw do jakiegokolwiek niepokoju. Okaz zdrowia, no i przez tydzień dziecko urosło o 2 cm i teraz ma już ponad 7 cm
smile.gif
Wedługo obliczeń USG jest nawet starsze o 3 dni...


W tajemnicy mogę zdradzić, choć nie jest to informacja na 100% pewna (do zweryfikowania na następnym badaniu), że najprawdopodobniej będziemy mieli DZIEWCZYNKĘ!!
smile.gif
smile.gif
smile.gif


A to nasza mała piękność:
Zobacz załącznik 361978

Zbliżenie na twarzyczkę "kosmity" ;-)
Zobacz załącznik 361979

Rączka z wyprostowanym kciukiem i paluszkiem, a powyżwj nóżka
Zobacz załącznik 361980
Masz przecudne zdjęcia:-D Te nasze maluszki są cudne, chciałoby sie je całować.

Cześć dziewczyny,

śliczne te wasze fotki, same dobre wieści. Gratuluję!

Ja chciałam uprzedzić, że najprawdopodobniej zniknę na jakiś czas, mogę nie mieć dostępu do neta.
M niestety jest chyba niereformowalny. Dodatkowo zablokował mi dostęp do kompa. Na naszym wspólnym kompie zrobił hasło. Po złości. Na szczęście mam takiego małego laptopika i sobie was podglądam.
Szukam właśnie jakiegoś taniego noclegu gdziekolwiek. Chyba wyjadę na kilka dni. Dłużej nie wytrzymam. Powiem tylko mamie żeby się nie martwiła. Do zobaczyska dziewczyny.
Kochana zostaw komuś nr. tel. żebyśmy były z tobą w kontakcie. I trzymaj się jakoś. Życzę poprawy w waszym związku. Można ci wogóle jakoś pomóc?
 
WITAM MAMUSIE
fociaki sa świetne
a_gala...
GRATKI i fajniusio ,że wiesz co fika u ciebie w brzuszku ...fotki pierwsza klasa

ja nie mam pojęcia co mieszka w moim brzuszku bo wcinam słodkie i kwaśne hihihi
a też już bym chciała wiedzieć ...mogła bym poszaleć w sklepach a tak lipton wstrzymam się jeszcze z zakupami :(
odnośnie samopoczucia to jakoś ostatnio mam dobrzy humor...no ba nawet mój M jest zadowolony bo nie obrywa za nic hihihi
za to teraz mnie bierze na tulanie :p
 
Bajeczko, super fotka :)
Tą kartę z USG, wkleili mi z tyłu niebieskiej teczki. Tam mam podane Nuchal Translucency (NT) pod pomiarem długości. Zobacz dla pewności czy masz nazwę testu w Indication wpisane Nuchal Screening, bo inaczej to mogli tego nie sprawdzać. I czy miałaś pobieraną krew do badań od razu?
Przejrzałam te papiery i nic takiego nie widzę. Być może nie badali. Dobrze, że napisałaś nazwę to z ciekawości spytam się położnej na następnym spotkaniu. Krew mi pobierali do badań chyba z 5 fiolek, w tym jedna fiolka na syndrom Downa.

Juz pytalam wczesniej,ale nikt nie odpowiedzial:(
Jkie macie zachcianki??
Czego wogole nie jecie bo np uwazacie ze tego nie wolo,szkodzi itp????

Mileggooo:):)
Mnie odrzuca od smażonego i ogólnie mięsa na obiad. Bo kanapkę z szynką zjem ale jakiś kotletów na obiad nie bardzo, nawet kiełbasy z grilla mi się nie chce. A jem prawie wszystko. Oprócz surowego mięsa i serów pleśniowych ale nawet nie będąc w ciąży tego nie jadłam bo nie lubię.;-) Zachcianek specjalnych nie mam.

a_gala śliczne fotki, zwłaszcza ta ostatnia z rączką cudna

becia84 powodzenia, może taki wyjazd rzeczywiście jest ci potrzebny. Daj znać co u ciebie jak tylko będziesz mogła.
 
hej :) przyłączam się do Was jeśli jeszcze można. Planowany termin porodu mam na 17 grudnia :)
Na razie nie wiem jaka płeć dzidziusia a USG póki co miałam robione dwa razy :) Kolejna wizyta 21 czerwca.
 
Hej kochane - a_gala super wieści i przepiękne zdjęcia!
Ja też dzisiaj już po wizycie, niestety dobrze podejrzewałam że złapałam grzybka i dostałam czopki na 3 dni, po za tym wszystko ok żadnego zapalenia nie ma, szyjka super a dzidziulka już ogromna od pupki do główki 11,5 cm :szok: co odpowiada 17 tc i 3 dni więc tak jak mi się wydawało dużo do przodu podobnie jak w pierwszej ciąży tak że możliwość jest duża że jeszcze w listopadzie urodzę. Dzidzia nóżki miała ściśnięte i niestety dalej nie wiem kto u mnie w brzuszku mieszka :) a następną wizytkę z usg genetycznym mam dopiero za 6 tygodni ale będę się tak samo cieszyć z chłopczyka jak i dziewczynki.
 
reklama
Do góry