reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Sergeevna, jestem ze śląska.
Firanka, widze, że już nawet imiona wybrane :) Może to śmieszne, ale ja wiem, że będę miała synka. Nie wiem skąd ta pewność, ale już tak mocno się w tym utwierdzam, że mówię o nim Adaś :) Na tą chwilę, jesteśmy zdecydowani na to imię. Z imion dla dziewczynki bardzo podoba mi się Anastazja, a tatusiowi Karolina. Mam jednak nadzieje, że będzie zdrowy chłopak.
 
reklama
Phelania, gdyby nie te mdłości wieczorowe, to bym kręćka dostała z nerwów... Brzuszek już nie pobolewa, piersi nie takie wrażliwe, sutki mniej bolą, brzuszek jakby w ogóle nie rośnie... Koszmar :baffled::baffled::baffled: Mam nadzieję, że czwartkowe usg rozwieje wszystkie moje obawy... Czekam na nie z utęsknieniem... Mnie też się śniło parę razy, że nosiłam na rękach naszego synka, raz jeden jedyny śniła mi się córeczka... Porodu na szczęście jeszcze nie przeżywam ;-)

Nastazja ja też mam cały czas od początku ciąży przeczucie, że to Synuś jednak tam w środku siedzi :tak: Imiona też mamy jakieś już wybrane, ale jak znam siebie i G. to jeszcze z 5 razy ulegną zmianie ;-) Mnie też podoba się Anastazja, znam nawet jedną dziewczynę co ma tak na imię :-) A ja jestem Karolina ;-) Karoliny to odważne dziewczyny! I gaduły straszne ;-)
 
Ostatnia edycja:
A ja bym chciała malutką córeczkę :) ale na razie nie przeczuwam co będzie :)Zresztą wszyscy mówią mały więc ciężko powiedzieć ....Co do imion to będzie Inga , lub Tymek chociaż pewnie mi się jeszcze pozmienia bo Gabriel mi się jeszcze zaczął podobać ostatnio :p)
 
Cześć dziewczyny.. ;)
Z wielka radością dołączam do przyszłych, grudniowych mam ;) Właśnie kończę 12 tydzień, a maleństwo ma przyjść na świat 6 grudnia. Licze na wsprcie i pomoc, bo to moja pierwsza ciąża, poza tym od samego początku czuje się bardzo źle. Męczą mnie przede wszystkim całodniowe mdłości, wymioty i zaparcia. Ale lekarz mówi, że teraz poziom hormonu będzie spadał i powinnam poczuć się lepiej.
papayka, może rzeczywiście jakaś reakcja uczuleniowa. Ja też jestem alergiczką i teraz piję tylko wapno. Marna pomoc na mój katar alergiczny ale nawet czasem łagodzi jego intensywność.

Witamy :) Moja ma się pojawić 4 grudnia. Jak liczysz wiek ciąży? Bo ja teraz skończyłam 13 tydzień, a jutro jak będzie 13t1d liczę, że zaczynam tydzień, 14 czyli drugi trymestr. Więc jak terminy mamy podobne to inaczej liczymy :)
Ale w sumie czy to ważne? Dobrze, że dzidziory mają się ok :-)

Firanka, mam nadzieję, że nasz Brzdąc też pofika koziołki jak będziemy je podglądać :tak: :-) Nie mogę się doczekać tego usg również z tego powodu, że mój G. - przyszły Tatusiek - po raz pierwszy zobaczy Brzdąca "na żywo", a nie tylko z fotografii ;-) Już czuję, jak się popłaczę... :zawstydzona/y: Generalnie, straszny "wyjec pospolity" ze mnie... Potrafię się rozpłakać w 3 sekundy z byle powodu. Ot, chwila wzruszenia i już oczka mi się pocą ;-) A najbardziej, kiedy widzę w telewizji reklamę Nivea z bobaskami i brzuszkiem ciążowym... :zawstydzona/y:

O, o... właśnie... już ryczę, wystarczy, że sobie przypomnę... :szok::zawstydzona/y::-D

Ja też bardzo emocjonalnie reaguję na wszystko. Jak coś mnie zmartwi to od razu ryczę, chociaż się okazuje zazwyczaj, że nie ma o co :)

Witajcie kochane,

Firanka - kluseczka niesamowita:-) i ten profil ahhhh...na patrzec sie nie moge niesamowite.
Nastazja-Witaj na forum Grudniowych mam:tak:

A ja kochane dzis w pracy do 17:eek: ehhh nie chce mi sie , i mam coraz wieksze obawy co do swojego USG:sorry:obawiam sie o swoja kluske, im blizej tym objawy mi mijaja:wściekła/y:Miałam sny ze dwa razy urodziłam chłopca:shocked2:Poród był idelany ,wszystko było zbyt idealne,a jak bedzie na odwrót i dzidzia w brzuszku sie nie rusza:sorry:Wy tez mialyscie takie obawy przed Usg Genetycznym?

Te same obawy chyba u każdej :sorry: Ja zresztą się boję przed każdym USG, czy wszystko ok.
 
Cześć dziewczyny. Dawno nie było mnie tu na forum, ale tak jak wspominałam wychodzę niedługo za mąż, dokładnie 2 lipca i przez ostatni tydzień mam tyle spraw do załatwienia, że nie wiem w co mam ręce włożyć. Narzeczony chodzi do pracy na same nocki w dzień odsypia, więc wszystko sama załatwiam, no i mama mi w tym troszeczkę pomaga.
Przełożyłam wizytę u gina z 20 czerwca na 9 czerwca. Ja czuję się codziennie inaczej, raz w ogóle nie czuję jestem w ciąży, a już drugiego dnia mam okropne mdłości i jest mi słabo. A tak ogólnie to wszystko oki.
Pozdrawiam :) papa:-)
 
Witajcie kochane,

Firanka - kluseczka niesamowita:-) i ten profil ahhhh...na patrzec sie nie moge niesamowite.
Nastazja-Witaj na forum Grudniowych mam:tak:

A ja kochane dzis w pracy do 17:eek: ehhh nie chce mi sie , i mam coraz wieksze obawy co do swojego USG:sorry:obawiam sie o swoja kluske, im blizej tym objawy mi mijaja:wściekła/y:Miałam sny ze dwa razy urodziłam chłopca:shocked2:Poród był idelany ,wszystko było zbyt idealne,a jak bedzie na odwrót i dzidzia w brzuszku sie nie rusza:sorry:Wy tez mialyscie takie obawy przed Usg Genetycznym?

Ja miałam sny o porodznie poprzenio, było w nich wszystko ok, na szczęście w rzeczywistości też, ale jeśli chodzi o obawy to też mam przed każdym badaniem itp a prenatalne miałam 2 etapowe usg i pobranie krwi.. na wyniki czekało się 2 tyg1! to dopiero stres i wydaje mi się że nawet największe doświadczenie związane z ciążą tego nie zmieni.. takie już chyba jesteśmy:)

Cześć :-)
Nastazja witamy w gronie Grudniowych Mamusiek :tak: :laugh2: Skąd jesteś? :-)
Firanka faktycznie, nosek ma zadarty! :-) Ale to cudowne uczucie zobaczyć takie Maleństwo już z profilem buźki :laugh2: U nas jeszcze kilka dni, w czwartek też mam już usg przezierności :tak: Śliczny Bobas! :-)
Papayka nie pomogę, niestety... :no: :-(
Asko_ ale laska z Ciebie :-) I jaka uśmiechnięta! :-) A co do dziwnych snów, mnie też się zdarzają, ale na szczęście niezbyt często :eek: Zazwyczaj śni mi się coś bardzo "wyraziście", ale nie są to koszmary... Uff... ;-)

Babeczki, ja mam takiego niesamowitego lenia... :zawstydzona/y: Wczoraj wzięłam się za porządkowanie w szafie z ubraniami, musiałam to robić na raty, bo jak posiedziałam nad ubraniami dłużej niż 10 minut to od razu mnie brało na spanie :szok: :zawstydzona/y: Do tego od kilku dni zaczęły mnie męczyć mdłości, nie mogę jeździć autem, autobusem... Odrzuciło mnie od kawy, nad czym ubolewam, bo bardzo lubię i teraz też piłam jedną dziennie (oczywiście z 1 łyżeczki i więcej tam mleka niż wody było no ale zawsze... ;-) ). I przede wszystkim - popołudniami i wieczorem czuję sie nie do życia :no: :sad: Nie było dnia w tym tygodniu, żebym nie wisiała wieczorem z głową nad kibelkiem... :sad:



Dziękuje za komplementy:) chociaż wcale laska nie jestem.. hihi na szczęsciejestem wysoka to się uzupełnia;p;p

Oj z tą kawą to kijowo, chociaż żyć bez niej się da dla dziecka wszystko.. no ale rozumiem Cię w zupełności, podobnie jak z tym "leniem" i sennością... pocieszam się że poprzednio mi przeszło jak ręką odjął w 16 tyg. brrr to jeszcze 6:(
Cześć dziewczyny.. ;)
Z wielka radością dołączam do przyszłych, grudniowych mam ;) Właśnie kończę 12 tydzień, a maleństwo ma przyjść na świat 6 grudnia. Licze na wsprcie i pomoc, bo to moja pierwsza ciąża, poza tym od samego początku czuje się bardzo źle. Męczą mnie przede wszystkim całodniowe mdłości, wymioty i zaparcia. Ale lekarz mówi, że teraz poziom hormonu będzie spadał i powinnam poczuć się lepiej.
papayka, może rzeczywiście jakaś reakcja uczuleniowa. Ja też jestem alergiczką i teraz piję tylko wapno. Marna pomoc na mój katar alergiczny ale nawet czasem łagodzi jego intensywność.

Witamy witamy:) a skąd dokładniej jeśli można wiedzieć, ja jestem z Tychów:)
Obiecane zdjęcia z przezierności karkowej:

Zdjęcia mojej ślicznoty,widać,że ma zadarty nosek tak jak ja:
100_2454.jpg


100_2455.jpg


100_2461.jpg

Ojej ale Ci zazdroszczę tego widoku:) ja dopiero 17 mam wizyte u ginki a 21 prenatalne ale to juz będzie 13 tydzien wiec licze na fajne widoki:) Kamil na tym etapie był leniuch musiałąm chodzic po klinice pic wode itp zeby cokolwiek się obrocil do badan a potem.. wariatek mały i tak mu zostało:) Piękny nosiu i jaka klata:D
 
Ostatnia edycja:
Witamy :) Moja ma się pojawić 4 grudnia. Jak liczysz wiek ciąży? Bo ja teraz skończyłam 13 tydzień, a jutro jak będzie 13t1d liczę, że zaczynam tydzień, 14 czyli drugi trymestr. Więc jak terminy mamy podobne to inaczej liczymy :)
Rojku, Ja miałam bardzo długie i bardzo nieregularne cykle, więc lekarz powiedział, że będziemy się kierowali tym co mówi USG. Więc nie wiem jak on to policzył ;)
 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny!
troche mnie nie bylo bo Malz byl w delegacji i wziął kompa:(
ale czytania i czytania:):)
jak widze Wasze zdjecia USG supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!
my jutro o 20 idziemy::):):):)) do lekarzaaaaaa..huuurrrraaaa:)
takze dam znac co i jka:)

odnosnie uczulenia,to moze byc jak najbardziej od truskawek!!

Firanka który to tydzien ze tak ślicznie juz widac dzidziusia??wiesz juz nie pamietam jak to bylo:)
 
reklama
Milva podziel się ciastem...dawno nie jadłam takiego własnoręcznie robionego...w styczniu chyba...

Izi 12 tydzień ;-) cieszę się,że chociaż nosek ma na pewno mój bo Nicole to mały tatuś.

My dzisiaj jak wybyłyśmy o 13 to dopiero wróciliśmy. Na Ostrowie Tumskim co roku jest super festyn dla dzieciaczków z okazji dnia dziecka i pojechałyśmy mafią matek. Heh 5 mam,2 ojców,jedna babcia i 10 dzieci. Było co pilnować w tym tłumie,ale było miło,zresztą jak co roku.
 
Do góry