reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Ja mam niesamowitego lenia. Czasem mam dobry dzień to sprzątam dom bo wiem że już następnego dnia będę tylko leżeć :)
Co do tostów - mniam. Ale już mi się przejadły. Słodycze - o dzisiaj to musiałam zjeść 2 batoniki żeby się zaspokoić. Ale to zdarza się rzadko. Bardzo jarają mnie owoce!!! Nektarynki!!! Jabłka których nigdy nie lubiłam, banany, czereśnie, truskawki, i NEKTARYNKI :D Kiwi :) Bardzo mnie owoce cieszą w tym stanie :) A mój brzuszek - rośnie :) Jest teraz taki fajny krzywy :) Jakby dzidzia pupką wypychała lewą stronę :) Już za tydzień wizyta u doktorka :)
Trzymajcie się zdrowo :)
 
reklama
Czesc dziewczyny!:-)
wszystkim szczesliwym po badaniach - gratulacje!
Kalkulatora troche boje sie uzyc.... ;-) tym bardziej, ze odzywiam sie raczej dziwnie.... Na pewno wiecej, ale tez mam ochote np na grejpfruty, ktorych wczesniej nie jadlam, a teraz - minimum 1 dziennie:szok: i czesto mam ochote na bulke z dzemem:confused2:....
A co do leniuchowania - u mnie tez zmiennie, ale generalnie szybko sie mecze, a czasem po prostu nic mi sie nie chce.....
Mozecie moze polecic mi jakis dobry kalkulator, tzn chcialabym wiedziec dokladnie, w ktorym tygodniu i dniu ciazy jestem; na ostatnim usg (tydzien temu) napisali mi 8-9 tydzien..... Sprawdzalam kilka i pokazywaly roznie:crazy:
Milego weekendu wszytskim, a zwlaszcza pracujacym - zasluzonego odpoczynku!
PS. Sama nie pracuje;-)
 
Hej kochane ja tylko na chwilkę i idę nynki,bo padnięta jestem jakaś. Byłam dzisiaj na przezierności karkowej. Wszystko jest w jak najlepszym porządku,dostałam tylko nakaz konsultacji u endokrynologa bo mam powiększoną tarczycę...Maleństwo ma już ponad 5 cm,i dłuuuuuuuuugie nogi ;-) jest bardzo ruchliwe,jutro wstawię zdjęcie
Takie wieści chcę czytać każdego dnia na dzień dobry.
Ja muszę jeszcze poczekać do wizyty:-(

Co do kalkulatorów wagi w ciąży to nigdy mi sie nie sprawdzały. Najwięcej przytyłam 11kg i niech na tym pozostanie.

Ja dziś sama z dziećmi w domu bo mąż na robotę pojechał. Wieczorkiem idziemy do sąsiada na grilla. 2 tygodnie temu miał ślub i małe przyjęcie. Dziś robi imprezke dla tych co byli proszeni tylko na ślub:-D
 
Oj jaki leń mnie ogarnął.fju fju! teraz leżę sobie i myślę co by tu zjeść. też mam straszną ochotkę na owoce. trochę szkoda, że zapowiada się kiepski sezon na czereśnie. bo generalnie na samą myśl o nich się trzęsę:)hihi
trochę pobolewa mnie brzuch...mógłby już przestać...
Przytyłam już 3 kg!!!strach się bać co dalej! i naprawdę niezły brzusio już mam. szok.pozdrowionka. zdecydowałam się na kanapkę z dżemem jagodowym.
Nie wiem czy myślałyście już o imionach. Ja iię dla chłopca mam już od lat. i jeszcze mi się ie opatrzyło. Jak będzie chłopiec to na 100% będzie -TYMON. Mały Tymek:). Co do dziewczynki zawsze podobała mi się Zosia. Ale mój mąż nie chce słyszeć. Zna jakąś bardzo niefajną Zofię i ma uraz:). Więc wybrał Agatkę. Choć ja wolałabym Hanię.Ale mój M. jest bardzo uparty, więc pewnie zostaniemy przy Agatce. Paaaa. biegnę robić kanapki.
A jak u was z imionami? jesem bardzo ciekawa.
 
Hej dziewczyny ! ja już po wizycie młode ma 5,8 cm :) i strasznie fika nóżkami :)
Tylko znowu się martwię bo p.doktor mi powiedziała ,że mam za dużą macicę w stosunku do wieku ciąży ...w środę kolejna wizyta, wtedy mi przezierność zrobi i będzie szukać powodu tej dużej macicy, strasznie się boję....
Może któraś z was miała taki przypadek ???aż boję się szukać w necie bo nie wiem co mi tam wyskoczy ...
 
Oj jaki leń mnie ogarnął.fju fju! teraz leżę sobie i myślę co by tu zjeść. też mam straszną ochotkę na owoce. trochę szkoda, że zapowiada się kiepski sezon na czereśnie. bo generalnie na samą myśl o nich się trzęsę:)hihi
trochę pobolewa mnie brzuch...mógłby już przestać...
Przytyłam już 3 kg!!!strach się bać co dalej! i naprawdę niezły brzusio już mam. szok.pozdrowionka. zdecydowałam się na kanapkę z dżemem jagodowym.
Nie wiem czy myślałyście już o imionach. Ja iię dla chłopca mam już od lat. i jeszcze mi się ie opatrzyło. Jak będzie chłopiec to na 100% będzie -TYMON. Mały Tymek:). Co do dziewczynki zawsze podobała mi się Zosia. Ale mój mąż nie chce słyszeć. Zna jakąś bardzo niefajną Zofię i ma uraz:). Więc wybrał Agatkę. Choć ja wolałabym Hanię.Ale mój M. jest bardzo uparty, więc pewnie zostaniemy przy Agatce. Paaaa. biegnę robić kanapki.
A jak u was z imionami? jesem bardzo ciekawa.
Agatki są bardzo fajnie, no nie?:-D:-D:-D

Hej dziewczyny ! ja już po wizycie młode ma 5,8 cm :) i strasznie fika nóżkami :)
Tylko znowu się martwię bo p.doktor mi powiedziała ,że mam za dużą macicę w stosunku do wieku ciąży ...w środę kolejna wizyta, wtedy mi przezierność zrobi i będzie szukać powodu tej dużej macicy, strasznie się boję....
Może któraś z was miała taki przypadek ???aż boję się szukać w necie bo nie wiem co mi tam wyskoczy ...
Wszystko będzie dobrze. A może gdzieś tam się drugie schowało???
 
o właśnie, jakaś parka by się tu przydała:tak:
Mi się dziś śniło, ze dałam córce na imię Maja....a ta realnie, to będzie to duży problem coś czuję...
Owoce jadłabym non stop, nie dostałam już dziś truskawek, to kupiłam zielone jabłko.....już go nie ma:-pAle jeszcze mam w zamrażalniku pierogi z wiśniami.
 
Hej dziewczyny ! ja już po wizycie młode ma 5,8 cm :) i strasznie fika nóżkami :)
Tylko znowu się martwię bo p.doktor mi powiedziała ,że mam za dużą macicę w stosunku do wieku ciąży ...w środę kolejna wizyta, wtedy mi przezierność zrobi i będzie szukać powodu tej dużej macicy, strasznie się boję....
Może któraś z was miała taki przypadek ???aż boję się szukać w necie bo nie wiem co mi tam wyskoczy ...
Znalazlam coś takiego i wklejam bo nie widzę powodów do niepokoju.

Lekarz podczas ostatniego badania stwierdził, że moja macica jest za duża w stosunku do wieku ciąży. Według USG powinien to być 10 tydzień (pomiar zarodka w 6 tygodniu 5 dni - 7,5 mm), a pani doktor twierdzi, że albo ciąża jest starsza, albo mnoga. Czy to możliwe, żeby USG myliło się co do wieku ciąży? Czy lekarz podczas USG mógł nie zauważyć, że jest to ciąża mnoga (na USG był pojedynczy pęcherzyk ciążowy)?

ODPOWIEDŹ EKSPERTA Lekarz Anna Syrkiewicz

Witam serdecznie!

Pojedynczy pęcherzyk płodowy świadczy o ciąży pojedynczej. Niestety bez badania nie jestem w stanie ustalić przyczyny powiększonych wymiarów macicy. Prawdopodobne są jednak dwie hipotezy.

Pierwsza, być może Państwo są stosunkowo wysocy albo choruje Pani na cukrzycę, co sprawia, że zarodek jest większy. Tego typu odchylenia wielkości zauważalne są zwykle w późniejszym czasie ciąży, ale nigdy nic nie wiadomo.

Druga hipoteza to niedokładne wymiary pęcherzyka. Odchylenia w pomiarach w tym etapie ciąży mogą wahać się nawet do 7 dni. Zarodek bowiem jest mały i wystarczy ułamek milimetra, by dokonać niedokładnego pomiaru.

Proszę zachować spokój i powtórnie wykonać badanie za kilka dni. Z Pani opisu nie widzę jednak powodu do niepokoju.
 
Drugiego nie widać tylko jedna sztuka głową w dół sobie wisi i fika, nózie złączone więc nie pokazuje co tam ma, zresztą mżu stwierdził,że za dużo by tego szczęścia było....przy dwójce :)
 
reklama
Hej kochane...miałam taki fajny dzień,a wróciłam do domu,odpaliłam kompa,weszłam na facebooka i straciłam chęci do czegokolwiek...Mój kolega zginął dzisiaj w wypadku,tragedia jak nie wiem,nawet na WP piszą o nim...taki młody 29 lat,zaczęło mu się w końcu układać,niegłupi i przystojny w dodatku...ehhh dosłownie ręce opadają...
 
Do góry