reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Papayka- witaj w domku !
Milva- na bolące brzusio polecam suszarke do włosów, ciepły strumień powietrza na brzusio i dzieci ten szum lubią, uspokaja...Nasze bejbisie urodziły sie tego samego dnia:-) Kiedy zaczynasz werandowanie? bo ja chyba jutro jak pogoda będzie w miare
 
reklama
U nas polozna byla 4 razy, a ogolnie ma przyjsc 6, czyli jeszcze 2 przed nami.
Nawet nam pomogla, na pierwszej wizycie pokazala nam jak kapac malego, potem przy pępku tez mi pomogla (odpadl po 2 tyg dopiero) odpowiedziala na wszystkie moje pytania, tak wiec ja jestem zadowolona.

Ja suszarke tez moge polecic, Alan bardzo sie uspokaja przy jej dzwiekach:)

Bierzecie witaminy z DHA? Mi polozna polecila mowila ze dobrze wplywaja na rozwoj dziecka.
 
Ha ha taką małą turystyczną suszarkę to mamy wpiętą w gniazdko koło łóżeczka na stałe, polecam! :D

Ja biorę DHA - tak zalecili w szpitalu to się słucham. :)
 
Ja jestem po wizycie u pediatry. Mały ładnie przybrał na wadze więc się trochę uspokoiłam. W dniu wypisu ważył 3160g a dziś 3800g i wogóle jest wszystko ok. Mam tylko przyjść jak będzie miał ospę. Mam skierowanie do ortopedy, na swoje badanie i receptę na leki.

Agapa trzymaj się kochana! A używasz laktatora? Podobno pobudza laktację...Nie wiem nie znam się, ale tak piszą dziewczyny... Może najlepiej zapytaj lekarza jak pójdziesz na wizytę. Nie smutaj się:tak:
Tak mam laktator i go urzywam, ale właśnie mało ściągam albo jest tak że ja ściągnę a on się budzi, a tu cycki puste.

Kurczę mały płacze jak musi zrobić kupkę- codziennie tak miedzy 17-19, boli go brzuszek - ale nie ma zaparcia-kupa jest "ładna"
icon_wink.gif
zarówno kolor , jak i konsystencja taka jak powinna, puszcza gazy , więc tak jakby wszystko działało...a biedulak ewidentnie ma dyskomfort...
Jak można mu pomóc na tą dolegliwość.....wczoraj siostra Tz przywiozła mi jakąs herbatkę koperkowa hipp od 1 tygodnia życia, ale czytałam , że raz ona pomaga a raz jest jeszcze gorzej i teraz boję sie podać.....
Masuje mu brzuszek .
Kochana musisz poprubować różnych rzeczy na brzuszek, bo z tą herbatką to tak jak ze wszystkim-jedno tobie nie pomoże a innemu pomoże i odwrotnie. to tak jak z tymi sposobami na laktację -jednemu pomoże Karmi a innego nie ruszy.
A u mnie z pępkiem jest bardzo duży problem:-(dziś bylam u internisty i niestety smaruje mu antybiotykiem kikutka bo niestety saczy sie ropa:szok::-(Jak nie pomoze to antybiotyk w zastrzyku i szpital:no:nie wiedzialam ze pępek jest tak powaznym organem u maluszka a teraz juz wszytko wiem:dry:Codzien mu przecieralam kikutka spirytusem i dupppaaa:shocked2:Taka zla jestem na Siebie , i jeszcze na dodatek maly nie moze zrobic kupy przez 2 dni, przepisala mi czopki glicerynowe , a ja nawet nie potrafie wsadzic malemu do tylka:wściekła/y:chyba ,mnie lapie jakis baby-blues:shocked2: Freiya -ja Cie calkiem rozumie ,niestety moj ojciec jest bardzo podobny do twojej tesciuwki,nawet malemu skarpetek nie dał pod choinke juz nie wspomne jak przyjechal przed swietami zobaczyc Alana , to tez "tak z pustymi rekoma" własny ojeciec ,ehhh brak mi słow.
Jeśli chodzi o pępek to powinno się go przemywać kilka razy dziennie spirytusem i to dokładnie każdą szczelinkę dookoła.A kupki to Alanek może robić raz na kilka dni. przeczytaj sobie też w książeczce Alana ten słowniczek. Dziecko może robić kupkę raz na kilka dni.

asienka- regularna kąpiel przecież moczyć nie można ? Nie chodzi komu szybciej odpadł tylko chodzi tu o higienę
teraz raz dziennie myje mu pępek tak jak to robiłam i super zagojony ładny ...


Dziewczyny kolejna sprawa ściąganie napletka ... ściągacie ? to jest przesrane
To ty nie kąpiesz dziecka codziennie???
Moczyć nie można, ale moczenie to nie to samo co mycie. Jak kapnie tam trochę wody to nic się nie stanie. Chodzi o to żeby pępek nie był zamoczony w wodzie jakiś tam czas.
 
U mnie położna była tylko raz i zostawiła do siebie numer telefonu w razie jakbym chciała żeby jeszcze przyszła, ale ja nie będę chciała bo bardziej niż dziecko interesował ją mój kot. Na Emilkę ledwo spojrzała, a kota dawno nikt tak nie wygłaskał.

Ale mnie ubawiło to:-D No niezła babeczka , nie ma co...rozumiem Twoją niechęć- w końcu położna ma pomóc ....
U nas mają być 3 wizyty, na pierwszej mały spłą i ona tylko zajrzała do pępuszka...zobaczymy co teraz we wtorek nowego powie...

Papayka- witaj w domku !
Milva- na bolące brzusio polecam suszarke do włosów, ciepły strumień powietrza na brzusio i dzieci ten szum lubią, uspokaja...Nasze bejbisie urodziły sie tego samego dnia:-) Kiedy zaczynasz werandowanie? bo ja chyba jutro jak pogoda będzie w miare

Dzięki za rady suszarkowe:tak: Na szczęście dziś dużo lepiej i nawet dwie kupki były:-D
Byliśmy z małym 3 razy na dworzu-tak po 5 minut. U mnie potworna pogoda- wiatr i deszcz non stop, także o dłuższych spacerach na razie zapominam.

Jeny-kwestia załatwiania tych urzędowych spraw mnie przytłacza....dziś mam stos papierów do wypełnienia o rodzinne, becikowe i inne pierdoły...:baffled: A jak oglądam miny urzędasów , gdy z łaską odpowiadają, to już wszystkiego sie odechciewa.
 
ŁYSA ja mam z Amelką to samo, ogólnie okazuje małemu miłość ale potrafi narozrabiać, wczoraj mało ręki mu nie urwała tak zaczeła go szarpać przez szczebelki, też w dupsko dostała bo tłumaczenie do niej nie dociera. I powoli tak jak pisze AŚKO próbuje na ile sobie może pozwolić bo zaczyna wrzucać różne rzeczy do łóżeczka, raz wrzuciła nawet drewnianą podstawkę od puzzli, na szczęście akurat małego nie było w łóżeczku ale opiernicz dostała, raz jak był to smokiem w niego rzuciła, OCZY NA OKOŁO GŁOWY/

TOFIKA zdrówka. Ja u gina byłam tydzień po porodzie ale nawet mnie nie oglądała, bo za wcześnie a ja też byłam tylko po wypełnienie papierków do becikowego, a na wizytę idę na 6 tyg po porodzie, przede wszystkim, po tabsy. Bo 3 dziecka na razie nie planujemy i nie stać nas też teraz.

Ja dziś z synkiem pierwszy raz w mieście byłam u znajomej.Niunia w przedszkolu była. Ja od jakiś 2tyg mam bóle głowy popołudniami, nie wiem co jest. Moja mama mówi, że to za głodu bo za mało jem. Mi się wydaje, że jem sporo, a może ten ból to ze zmęczenia bo jednak nie wyspanie przy takim maluchu to normalne, w nocy co dwie pobudki do jedzenia, przebieranie. Rano też wstać trzeba o 7 by córcię do przedszkola wyszykować i zawieżć
 
reklama
Do góry