reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

monia musisz poczekac na Joanne!!! nie wiem czy gdzies nie wyjechala ... tylko ona moze ci wyslac zaproszenie !!! tam jest wlasnie album zalozony i nasze namiarny na nk itd ... uzbroj sie w cierpliwosc :) moze Asia ma meza i dlatego do nas nie zaglada :)

Uzbrajam się, uzbrajam się - czyli już wiem - wszystko jasne- nie widzę tego albumu-
 
reklama
hej Mamuśki.
Pamiętacie jak pisałam że w tamtą środę nie mogłam wstać bo mnie strasznie brzuch bolał, i też w nocy i rano to samo.. brałam nospe i na chwilę przechodziło. Mój doktorek nie odbierał, bo gdzieś wakacjuje, więc podjechałam na pogotowie żeby sprawdzili czy wszystko okej.. no i dzisiaj, po 6 dniach wypisali mnie.. okazało się że macica się stawia, twardnieje, oprócz tego miałam skróconąszyjkę. Gdybym nie przyjechała na to pogotowie, to mogłoby za kilka dni dojśc do skurczy porodowych no i wiadomo co by sie mogło stać ... dostałam 4 kroplówki z czego trzy z magnezem i czymś tam-na rozkurcz, oprócz tego rano i wieczorem luteina, nospa i tam jeszcze furagin na bakterie. Kurde teraz sie ciesze że intuicja mi kazała sprawdzić co sie dzieje... z dzidzią okej, tylkjo że nie chcieli mi płci powiedzieć nie wiem czemu., chyba obojniaka nie mam :p
mam kupe tabletek do brania, magnez, żelazo, witaminy, luteina itd.. no i oczywiście leżeć i się nie przemęczać..
także jakby wam twardniał brzuch - to lepiej odrazu iść sprawdzić, bo jak to się utrzyma to może być nieciekawie..

a tak przy okazji - ile waży dzidzia w 19 tygodniu ??? u mnie coś ok 340 gram, to chyba dużo? możecie sprawdzić u siebie ?
idę spaaać :)
 
no staram sie byc cierpliwa ... ale jakos mi to nie wychodzi ... ciagle sie martwie ze cos z malenstwem jest nie tak ...

nic się nie martw, spokojnie. ja takie regularne ruchy poczułam dopiero w tamtym tygodniu (19tc). tłumaczyłam sobie, że przed ciążą miałam za duży brzuszek i się maleństwo przebić nie może :-D
ale już wariuje na całego, szczególnie w nocy, przeważnie 2-3, zawsze mnie obudzi łobuz(ica). no i jak zjem.
i dziwi mnie trochę to, że brzuch mam chyba największy z naszych dwupaczków, a przytyłam tylko 4 kg :szok: (a dzidzia wcale nie jest duża).
 
nic się nie martw, spokojnie. ja takie regularne ruchy poczułam dopiero w tamtym tygodniu (19tc). tłumaczyłam sobie, że przed ciążą miałam za duży brzuszek i się maleństwo przebić nie może :-D
ale już wariuje na całego, szczególnie w nocy, przeważnie 2-3, zawsze mnie obudzi łobuz(ica). no i jak zjem.
i dziwi mnie trochę to, że brzuch mam chyba największy z naszych dwupaczków, a przytyłam tylko 4 kg :szok: (a dzidzia wcale nie jest duża).

noo z tym wyczuwaniem to różnie bywa u każdej mamuśki. ja pierwsze takie przelewania się i bulgotania poczułam dwa tygodnie temu, a pierwsze kopniaczki - w piątek, i tak codziennie, wczoraj nawet 5 serii w ciągu dnia :) z tym że ja poczułam w szpitalu - więc nic innego tylko leżałam, więc mogłam poczuć. niektóre kobitki podobno dopiero w 22 tygodniu, czy tam 23 czują. to zależy od budowy macicy, od tego gdzie jest łożysko, jak jest dziecko ułożone, musi przecież na tyle mocno kopnąć żeby dało się to wyczuć przez kilka cm skóry,żył i co tam jeszcze jest :)
 
Hej:-) mam pytanko czy wam zaczęła już wyciekać z sutków żółtawa wydzielina?
Jeśli tak to kiedy?

ja nie mam jeszcze siary, w ogóle to mi coś cycki zmalały :szok:

Tak mi sie dis nie chce gotowac, ze wymyslilam szybkie danie ziemniaczki z warzywkami i paluszkami rybnymi:-) A co sie bede przemeczac:-p

ja bym chętnie zjadła same warzywa gotowane na parze... ale mój mąż jest tak mięsożerny, zażyczył sobie placuszki z kurczaka więc muszę się wystać za chwilę przy rozgrzanej patelni :-(
 
Nowamagdak no to miałaś przeżycie. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło :tak:. Teraz leż i odpoczywaj!

Moja dzidzia jest malutka ma ok. 380g , a jestem w 21 tygodniu. I termin obsunął mi się o tydzień. Oby przed świętami, oby przed świętami..... :-)

A co do twardnienia to dobrze, że piszesz, bo ja jakoś mam wrażenie, że czasami mi faktycznie twardnieje brzuch. Będę zwracać na to większą uwagę
 
monia musisz poczekac na Joanne!!! nie wiem czy gdzies nie wyjechala ... tylko ona moze ci wyslac zaproszenie !!! tam jest wlasnie album zalozony i nasze namiarny na nk itd ... uzbroj sie w cierpliwosc :) moze Asia ma meza i dlatego do nas nie zaglada :)

no Aśka się cieszy mężem i nawet nie raczy zaglądnąć tu na 5 min :-D
 
Nowamagdak no to miałaś przeżycie. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło :tak:. Teraz leż i odpoczywaj!

Moja dzidzia jest malutka ma ok. 380g , a jestem w 21 tygodniu. I termin obsunął mi się o tydzień. Oby przed świętami, oby przed świętami..... :-)

A co do twardnienia to dobrze, że piszesz, bo ja jakoś mam wrażenie, że czasami mi faktycznie twardnieje brzuch. Będę zwracać na to większą uwagę


niby jakieś tam skurcze są normalne, z tym że jeśli nie bolą
tu jest jakiś wpis Skurcze występujące w czasie ciąży - Blog położnej o ciąży, porodzie i macierzyństwie.
ja miałam tak że normalnie nie mogłam wstać bo strasznie bolało, nie mogłam chodzić ani leżeć, tylko siedzieć.. no i nospa niewiele dawała..
 
Mi tez lekarz przepisal nowe tabletki na to twardnienie ale nie kaze mi lezec bo w sumie to mi sie szyjka nie skraca a brzuch twardnieje kilka razy w ciagu dnia a czasem nawet godziny tylko ze nie boli
 
reklama
Hej Dziewczęta.
Nowamagdak to dobrze, że wsjo gra. Ja się dziennie modlę aby tylko nic złego się nie działo..

Co do pasów to ja też zapinam i zapinać będę. Nigdy nie jeździłam bez zapiętych pasów bo sobie tego nie wyobrażam.

Ja mam na plusie kg. Może ciut więcej, ważyłam się ostatnio kilka dni temu.

My mamy z Moim mały sajgon. Wczoraj do wieczora robiliśmy z podkładami pod płyty osb i płyty osb kładliśmy, za kilka dni mamy mieć robione centralne i z elektrycznością, ok 10ego panele kładziemy w sypialni i przyszłym pokoju Małej a ok 15go stawiają nam marmurowy kominek. Koszty o zgrozo, ale jak już robić to wsjo najlepiej na raz i mieć z głowy.
 
Do góry