reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Ja ze słodkiego to mam ochote na słodkie bułki ,paczki lub lody ...na tym koncze swoja historie ze słodyczami ...no i pamietam ze z Patrykiem tez nie chcialam slodkiego ....ALE odrzuciło mnie konkretnie tez od mieska ....a teraz hymmmm bardzo lubie !Sama niewiem ....ludzie rozie mowia.

Słyszałam tez ze płeć "niby" mozna rozpoznac po pierwszych ruchach ,ze niby z lewej na dziewczynke a z prawej na chlopaka ...ja pierwsze ruchy czułam z lewej i do tej pory je tam czuje ,a rano jak jeszcze lerze mam juz spora gulke z lewej strony! Czy to prawda ,niewiem .Bratowa czula pierwsze ruchy z lewej strony - i ma dziewczyne ,ale zapewne to tylko zbieg okolicznosci ..A wy cos słyszałyscie na temat tych pierwszych ruchow???????? Czy tylko mi takie bajki tu opowiadaja? az poszukam cos na necie zaraz!!!!

To raczej od dzidzi zależy z której strony akurat się rusza, moim zdaniem. Ja miałam ruchy po prawej moje pierwsze bo więcej ich nie miałam:-) Mięsa nienawidzę odkąd jestem w ciąży:-D Może akurat Mój wygra bo jako jedyny uważa, że mam w sobie chłopca, reszta wróży babeczkę:-):-)
 
To raczej od dzidzi zależy z której strony akurat się rusza, moim zdaniem. :-D

No wlasnie to dlatego tlumaczono mi ze wazne sa te pierwsze ruchy do wychwycenia , czy z prawej czy z lewej.

Ja jak narazie ,a nie czuje ruchow pierwszy raz przewaga lewej strony ,i ktorys ranek z kolei wstaje i dzidzia jest na lewej stronie .Moze tam jej wygodniej ahahha :)
szukałam w necie ale jakos znalezc nie moge co by ktos pisal na ten temat !
A tam bedziemy sie przejmowac ...nie zaleznie jakie wrozby bedziemy sprawdzac ,to i tak nie bedziemy madrzejsze od ginekologa i jego sprzetu !!!!!

Choc moj Patryk byl Wiktoria do konca ciazy !!! Wiktoria byla potwierdzona przez mojego gina i przez 4 innych lekarzy badajacych mnie do cesarki ! haaaa jakie bylo moje zdziwienia jak Wiktoria miala jajka !!!
 
Hehehe, ''Wiktoria miała jajka":D:D
Ale co by nie było wróżba fajna. Ja się zdziwię jak będzie Boy bo jednak nakręciłam się na dziewczyneczkę, choć nie chciałam się nakręcać, ale tak jakoś bywa u nas;)
Miałam te pierwsze ruchy po prawej stronie a i kilka razy (2 lub 3?) miałam ''kulkę'' też po prawej stronie, ale się nie ruszała. To chyba Dzidzia??
 
Hehehe, ''Wiktoria miała jajka":D:D
Ale co by nie było wróżba fajna. Ja się zdziwię jak będzie Boy bo jednak nakręciłam się na dziewczyneczkę, choć nie chciałam się nakręcać, ale tak jakoś bywa u nas;)
Miałam te pierwsze ruchy po prawej stronie a i kilka razy (2 lub 3?) miałam ''kulkę'' też po prawej stronie, ale się nie ruszała. To chyba Dzidzia??

Co do nastawiania sie hymmm ....ja chyba nie nastawilam sie na nic ...czuje ze bedzie boy ,ale jak by fajnie bylo mniec teraz dziewczynke ahhaha . Tak to juz jest z nami :p

Z ta kulka to jest tak u mnie ....mniej wiecej w polowie drogi z wzgorka lonowego do peka ,z lewej strony ,jak budze sie rano lezac jeszcze klade raczki na brzuszek ,lub jak sie wyciagam po nocy ....zawsze czuje twarde wybrzuszenie ,wiecej z lewej strony niz z prawej ( dochodzi do pepka ) ok 10 cm ,moze nawet wiecej ...Na poczatku tez sie nie ruszala ...ale teraz im czesciej czuje ruchy tym bardziej staje sie dla mnie relane ze owa kulka zwie sie dzidzia ! - bo ruchy czuje wlansie w miejscu mojej kulki ....Zakreciłam???
 
no ja już po wizycie :) USG było króciutkie i nie mam nagrania, ale mogę zabrać płytkę za miesiąc, na połówkowe :) serduszka pierwszy raz słuchaliśmy:):) chciało mi się śmiać i płakać za jednym :D hihi :):) pytałam o maść przeciwbólową, bo mnie kolana bolą, ale gin powiedział, że już bezpieczniejszy jest paracetamol, więc sobie odpuszczę, bo leków nie chcę brać... i pytałam o serum antycellulitowe/wyszczuplające czy można używać w ciąży, najpierw się zaśmiał :p haha, że to nic nie pomaga, bardziej na psyche, ale jak chcę to mogę używać, z czego bardzo się cieszę :D oczywiście nie na brzuszek, tylko na uda i pośladki ;) aaa i powiedział, że już powinnam teraz zacząć czuć bardzo wyraźne ruchy, z czego bardzo się cieszę i mam obserwować takie mocniejsze, żeby powiedzieć na następnej wizycie kiedy poczułam pierwsze mocne :)
ale wrażeń jak na jeden dzień :D dzidzia się rusza, słuchanie serducha no i USG :) czuję się jakbym święto jakieś miała :D:D
 
Kochane:-)
Wy nawet nie wicie jak mi język do gotowanej kukurydzy ucieka...niech już będą w marketach!!!!!!
JOASIU:-)
Właśnie wróciłam od lekarza. Bardzo,ale to bardzo zadowolona jestem! Byłam tak chyba 30 minut..tak dokładnie mnie zbadał, zrobił szczegółowy wywiad..nawet jakieś dziwne ruchy musiałam wykonywać, badał mi przepływ krwi we wszystkich ważnych miejscach, sprawdzał czy nie ma zatorów..długo , długo o wszystko się wypytywał i zastanawiał sie co trzeba wyeliminować..Skierował na obowiązkowe badania EKG (najlepiej jak dojdę do ośrodka jak zrobi mi sie właśnie słabo i wtedy na EKG), poza tym morfologia, mocz, elektolity, glukoza na czczo i potem 2 godziny po śniadaniu, żelazo i hormony tarczycy..WOW!Tyle badań za które w końcu nie muszę płacić! Powiązał bóle głowy i niskie ciśnienie z mała ilością wypijanej wody..krew się zagęszcza, wolniej płynie, mam na początku zwiększyć ilość płynów, potem mamy wykluczyć wady serca, choroby tarczycy, złą morfologię, złą przemianę elektrolitów, anemię..i na końcu dopiero..nerwicę lękową...;-)Dawno nie byłam tak zadowolona z wizyty lekarskiej..czuje się przebadana na wskroś!

Jutro wszystkie badania porobię..boję się tylko, bo zawsze jak mnie dodatkowo z palca klują na czczo..to mdleję..no już tak mam jakoś-chociaż się nie boję..Mąż idzie ze mną jak z dzieckiem:-)

Ja nie wiem czy ja wyczuwam te ruchy w ogóle..często czuje takie cos jakby taka sprężynka mi nagle w brzuszku wyskoczyła..ale gdzie?Róznie:-)

Trudno mi pisać o I trymestrze..gdyż wtedy na nic nie miałam ochoty:-)
Mam przemożną ochotę na słodkie, ale nie ciastka czy batony tylko: owoce, miód, dżemy i znów owoce! Zero ogórków kiszonych, mięsa, śledzi itp octowych kwaśnych smaków. Za to mam wielką ochotę na surowe warzywa i zupy ale bez gotowanej cebuli..a fuj teraz!
Jem teraz ze smakiem chleb taki żytni z ziarnem, uwielbiam ziemniaki..a najczęściej chlebek z masełkiem i miodkiem:-)
 
Ostatnia edycja:
Co do nastawiania sie hymmm ....ja chyba nie nastawilam sie na nic ...czuje ze bedzie boy ,ale jak by fajnie bylo mniec teraz dziewczynke ahhaha . Tak to juz jest z nami :p

Z ta kulka to jest tak u mnie ....mniej wiecej w polowie drogi z wzgorka lonowego do peka ,z lewej strony ,jak budze sie rano lezac jeszcze klade raczki na brzuszek ,lub jak sie wyciagam po nocy ....zawsze czuje twarde wybrzuszenie ,wiecej z lewej strony niz z prawej ( dochodzi do pepka ) ok 10 cm ,moze nawet wiecej ...Na poczatku tez sie nie ruszala ...ale teraz im czesciej czuje ruchy tym bardziej staje sie dla mnie relane ze owa kulka zwie sie dzidzia ! - bo ruchy czuje wlansie w miejscu mojej kulki ....Zakreciłam???

Ja na ruchy wyczuwalne mam jeszcze czas choć w 14 tyg i 1 dniu je czułam bardzo wyraźnie:-) Ta ''kulka'' u mnie jest tuż nad wzgórkiem łonowym, jest średniej wielkości:-) Czuję ją idealnie pod palcami, dłonią, ale nie ruszała się, widocznie ruszała się później jak wstałam z łóżka:-)
 
no ja już po wizycie :) USG było króciutkie i nie mam nagrania, ale mogę zabrać płytkę za miesiąc, na połówkowe :) serduszka pierwszy raz słuchaliśmy:):) chciało mi się śmiać i płakać za jednym :D hihi :):) pytałam o maść przeciwbólową, bo mnie kolana bolą, ale gin powiedział, że już bezpieczniejszy jest paracetamol, więc sobie odpuszczę, bo leków nie chcę brać... i pytałam o serum antycellulitowe/wyszczuplające czy można używać w ciąży, najpierw się zaśmiał :p haha, że to nic nie pomaga, bardziej na psyche, ale jak chcę to mogę używać, z czego bardzo się cieszę :D oczywiście nie na brzuszek, tylko na uda i pośladki ;) aaa i powiedział, że już powinnam teraz zacząć czuć bardzo wyraźne ruchy, z czego bardzo się cieszę i mam obserwować takie mocniejsze, żeby powiedzieć na następnej wizycie kiedy poczułam pierwsze mocne :)
ale wrażeń jak na jeden dzień :D dzidzia się rusza, słuchanie serducha no i USG :) czuję się jakbym święto jakieś miała :D:D

NO to super ze wszystko ok u Was :) ,sama radosc zobaczyc swojego szkraba i posłuchac jak serduszko pieknie bije !!! Sama wiem jak wracam od gina z wizyty hahaha czuje ze wracam zawsze jak bym skrzydłą miała.
 
reklama
no ja już po wizycie :) USG było króciutkie i nie mam nagrania, ale mogę zabrać płytkę za miesiąc, na połówkowe :) serduszka pierwszy raz słuchaliśmy:):) chciało mi się śmiać i płakać za jednym :D hihi :):) pytałam o maść przeciwbólową, bo mnie kolana bolą, ale gin powiedział, że już bezpieczniejszy jest paracetamol, więc sobie odpuszczę, bo leków nie chcę brać... i pytałam o serum antycellulitowe/wyszczuplające czy można używać w ciąży, najpierw się zaśmiał :p haha, że to nic nie pomaga, bardziej na psyche, ale jak chcę to mogę używać, z czego bardzo się cieszę :D oczywiście nie na brzuszek, tylko na uda i pośladki ;) aaa i powiedział, że już powinnam teraz zacząć czuć bardzo wyraźne ruchy, z czego bardzo się cieszę i mam obserwować takie mocniejsze, żeby powiedzieć na następnej wizycie kiedy poczułam pierwsze mocne :)
ale wrażeń jak na jeden dzień :D dzidzia się rusza, słuchanie serducha no i USG :) czuję się jakbym święto jakieś miała :D:D

No to super, że wsjo gra:-) Mniemam, że płci nie poznałaś?
 
Do góry