reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

co do ciemnej linii od pępka w dół, ciągle jej szukam, ale jeszcze nie widzę :p za to żyły powychodziły na całym brzuchu :D wyglądam jak ufoludek :p hehehe:-)
co do zwolnienia to już jestem drugi miesiąc na zwolnieniu, 24 czerwca idę na wizytę i dostanę kolejne... mam nadzieję, że mnie też ominą kontrole :p mam na zwolnieniu, że mogę chodzić, więc chyba nie będzie tak źle :angry: do czego oni w ogóle mogą się przyczepić? w sumie zwolnienie mam tak od niechcenia, bo jestem leniem, ale mam w papierach u gina wpisane, że miałam plamienia, brałam luteinę na podtrzymanie...

a co do jakiejś kartki do wypełnienia też coś dostałam, ale od pracodawcy... musiałam tam wpisać swoje dane, nip, pesel itp, nie pamiętam co jeszcze, miałam dołączyć ksero umowy o pracę do tego... pytałam się szwagierki o co chodzi, bo ona w biurze rachunkowym pracuje i jest obcykana w tych tematach, to mówiła, że to normalne, że to idzie do ZUSu z tym zwolnieniem za które oni już będą płacić, bo pracodawca płaci przez 33 dni, a potem ZUS.
 
reklama
Mamy wizytę w tym samym dniu ja też mam jutro w, ciekawa jestem co nowego się dowiem.
Znalazłam śmieszny kalkulator rozpoznania płci oparty na przesądach ludowych, mi wyszło na 73% dziewczynka ciekawe czy się sprawdzi....
Podaję link Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko. :-)

Marzka daj znać jutro, jak było :-).
Widzę, że wszystkim z tego testu wychodzi dziewczynka i mi też chyba na coś koło 75% wyszła dziewczynka, ale słyszałam opinie, że będzie chłopiec. No zobaczymy :-).

Półpaścem się na pewno nie zarazisz od osoby chorej na półpaścia.. możesz się niem zarazić jedynie od chorego na ospę, jeśli ospę przechodziłaś... ja miałam półpaścia jakieś pół roku temu, potem zaraziłam się na początku ciąży, to był 5 tydz... też spanikowałam, dzwoniłam do gina, ale powiedział, że nie powinno to zaszkodzić dzidzi, aczkolwiek nigdy nie wiadomo... jak poszłam do pediatry to mi tylko powiedziała, że nie może mi przepisać żadnych leków, jakie miałam wcześniej na półpaścia, tylko mam się smarować pudrem w płynie... na szczęście szybko zeszło, miałam to tylko tydzień, tego pierwszego około dwóch tygodni... ale czytałam, że to może się trzymać nawet do 3 miesięcy :/ masakra... jeśli zauważysz u siebie jakieś małe plamki i krostki wypełnione białym płynem, to pędź do lekarza... charakterystyczny jest też ból pleców, po tej samej stronie co są te krostki, bo półpasiec występuje tylko po jednej stronie ciała. 3mam kciuki, żeby Cię to ominęło!!!

Asiaczek dzięki za uspokojenie. Ale na pewno jutro spytam gina, co o tym myśli.

mam na zwolnieniu, że mogę chodzić, więc chyba nie będzie tak źle :angry: do czego oni w ogóle mogą się przyczepić? w sumie zwolnienie mam tak od niechcenia, bo jestem leniem, ale mam w papierach u gina wpisane, że miałam plamienia, brałam luteinę na podtrzymanie...
.

Mi też gin chciał od razu wlepić L4, bo ciąża podwyższonego ryzyka, więc pewnie gdybym chciała, to mogłabym iść od ręki na zwolnienie. Ale póki co wolę chodzić do pracy, bo siedzenie w domu by mnie chyba rozsadziło. No chyba, że by było trzeba. :confused:
 
Czesc dziewczynki.
Powiedzcie mi jak to jest ,ze jak ja siedze na kompie od rana i bazgram to Was nie ma a jak tylko ide do pracy to wy az 6 stron zapelnilyscie. Czytam i czuytam i potem nie wiem co pisac bo sie gubie :).

Asiu - tak ze nie mnie "d..pa" ale "stara d..pa". Tak wracajac do zdjec to musze usunac jak juz sobie Georgina kolorek zobaczyla bo po co ktos spoza naszej "rodzinki" ma mnie ogladac . Watek chyba nadal nie jest zamkniety a chyba mial byc. nie?

Eliza - ja tez licze koniec pierwszego trymestru 12 tydz, koniec czwrtego miesiaca 16tydz. Tak mi latwiej i wygodniej bo szybciej czas leci :). A to co napisalam o tych wyliczankach to wyczytalam w internecie. Zreszta jak sie wrzuci 17ty tydzien ciazy w google to na jednych stronach pisza - jestes w 4 miesiacu ciazy a na innych - jestes w piatym. E tam. Ja wiem swoje :). Tez lece co 4 tygodnie i hop do nastepnego miesiaca :).

Z tym farbowaniem to widze temat rzeka sie zrobil - odpuscmy juz. Kazdy robi jak uwaza. Ile glow tule madrosci :)

Gratulacje dla Pani Magister !!

Co do biustu to mi tez urusl szalenczo ! :) Mam juz duze B a czasem i C. To ci dopiero radocha :). Puki brzuch mi cyckow nie wyprzedzi to i jakis dekolt mozna zarzucic :)

A kreseczka na brzuszku jeszcze sie nie pojawila.

Co do plci to ja bylam przekonana na 90% , ze bedzie dziewczynka. Zawsze tak czulam. Kiedys wrozka mi tak powiedziala ( i to nie jedna a az 3 ) :) i corcie planowalismy. Oczywiscie jak bedzie chlopczyk to tez fajne ale juz mam w domu chlopakow. Co mnie tylko ostatnio zbilo z tropu to to ze ktos mnie spytal czy nie musze sie czesciej golic. Faktem jest m,ze zarastam jak jakas malpka. Zarost mi jakos zwiekszyl obszar i pojawia sie tez tam gdzie wczesniej go nie bylo (np. pojedyncze wloski wokol sutkow, czy tuz pod pepkiem) , ktory systematycznie wyskubuje. Podobno to znak na chlopca . Ze niby jak dzidzia zaczyna wytwarzac testosteron to mama zarasta. Dosc logiczne. Nie pamietam jak mialam przy pierwszej ciazy. Zobaczymy za tydzien - oczywiscie jak dzidzia sie dobrze ustawi do zdjec :)
 
Ja mam 2 włoski nad pępkiem, ale od czasu jeszcze kiedy nie byłam w ciąży. Też je usuwam. A mam je dlatego, że jako mała dziewczynka sobie nożyczkami kiedyś parę blondawych włosków stamtąd usunęłam i mam efekt do dziś, ale czarnego kolorku:D Usuwam bo bym zwariowała, denerwują mnie mimo, że dla innych są niezauważalne:)
 
hej dziewczynki dawno mnie nie bylo, od 1 czerwca siedzialam tylko nad książką, mialam najgorszy egzamin na studiach z patomorfologii na dodatek ustny, nastresowalam sie za wsyztskie czasy, niedosypiałam, ale na szczescie dzisiaj zdałam i szaleje z radości, bo bylo cieżko, mam nadzieje ze maluszka ten stres nie zaszkodzil. no a jeszcze przede mna 3 egzaminy, wiec do 30 czerwca mam czas super rozplanowany, na szczescie potem cos przyjemniejszego, kupowanie mieszkania ;). w ogoóle jakos mnie pobolewa w dole brzucha i czasem robi sie taki twardszy, tez tak macie? pozdrawiam
 
oo Emwu, o tych włosach to jeszcze nie słyszałam :D hehe.. naokoło sutków co jakiś czas mi jeden-dwa włosy urosną i wyrywam, ale już przed ciążą miałam, moja mama też ma, a ma 4 córki :p ale pod pępkiem to mi jakieś dziwne ciemne też wyrastają :szok:
ciekawe, ciekawe :)
 
Witajcie w ten słoneczny poranek! 23marta gratulacje! na pewno było ciężko ale dałaś radę!:-) Ja już zakończyłam edukację ale jeszcze pamiętam co to znaczy sesja. A co do brzuszka to czasem też tak mam zwłaszcza wieczorem. Włosków przy pępku nie mam, linia też się jeszcze nie pojawiła ale wokół sutków kilka mam i je usuwam. Na piersiach wyszły mi niebieskie żyły na brzuszku jeszcze nie.
emwu76 ja jakoś nie mam żadnych przeczuć śniła mi się i dziewczynka i chłopczyk. Na początku myślałam że chłopak (tak mi wróżka rok temu powiedziała) zobaczymy...:-) Dziś wizyta u gina na 18... Odezwę się jeszcze... Miłego dnia!
 
Ja nie mam jeszcze takiej kreski od pępka w dół, za to żyły mi powychodziły na dekolcie takie błękitne:p I blednę niestety:(

Z tą linia to wcale jej nie musisz mniec :tak:.Ja z Patrykiem w ciazy wcale jej nie miałam ,teraz też nic nie widac - ciekawe czy mi wyskoczy ;-) !
Ja zyłki też takie mam , na jednej piersi sa dosc widoczne na drugiej mniej !
A blada jestem jak d*pa !
Półpaścem się na pewno nie zarazisz od osoby chorej na półpaścia.. możesz się niem zarazić jedynie od chorego na ospę, jeśli ospę przechodziłaś
To całą prawda ,tez o tym ostatnio rozmawiałąm z lekarzem :)
Widzę, że wszystkim z tego testu wychodzi dziewczynka i mi też chyba na coś koło 75% wyszła dziewczynka, ale słyszałam opinie, że będzie chłopiec. No zobaczymy
A mi wyszedł drugi chłopak hahahah ,kazdy kto mnie zobaczy mowi ze dziewczyna ( no chyba zbrzydłam hahah ) a ja mam czuja na next boya !
Asiu - tak ze nie mnie "d..pa" ale "stara d..pa". Tak wracajac do zdjec to musze usunac jak juz sobie Georgina kolorek zobaczyla bo po co ktos spoza naszej "rodzinki" ma mnie ogladac . Watek chyba nadal nie jest zamkniety a chyba mial byc. nie?
Ajj tam stara odrazu !!! Nie przesadzaj :tak: Co do zamknietego watku no wlasnie miał byc zamkniety !!!!!! Ja tez czekam az zamkna nam watek ,co by fotki dodac ,bo fajnie jest wiedziec z kim sie pisze !NO cholera z tym zarostem to u mnie tak samo ,szybciej mi wloski rosna ,a i wczoraj wyskubalam wlosa ktory wyrosł mi obok sutka !!! MASAKRA! Ja tez bym dziewyche chciala ,no ale tylko dlatego ze chlopaka juz mam ! Maz sni o corci ,mowil ze mial dziwny sen ostatnio ,snil o Patryku ,skora zdjeta tylko ze w dlugich blad wlsokach ! Juz sie nie moge doczekac lipca i usg ,no i zmusze do wypatrzenia płci !
w ogoóle jakos mnie pobolewa w dole brzucha i czasem robi sie taki twardszy, tez tak macie? pozdrawiam
GRatuluje !!!!Mnie np. brzuszek nie boli ,wogole jakos nic nie czuje ,ale jak za długo pochodze lub postoje to brzuszek mi twardnieje !
Dziś wizyta u gina na 18... Odezwę się jeszcze... Miłego dnia!
Koniecznie daj znac jak bylo u gina!!! Ale ci fajnie zobaczysz dzidziulke !!!!
 
reklama
Witam kolezanki,
dawno nie pisalam ale caly czas podczytuje...z tym półpaścem to nie dokladnie, ze plecki bola bo ja mialam go na piersi:szok: i mnie wlasnie piers bolala a doktor mi mowil, ze mozna sie nim tylko zarazic jesli by ktos go dotykal lub uzywal mojego recznika:blink:

I druga sprawa bylam wczoraj u gina i mialam robione usg przez pochwe i musze powiedziec, ze wszystko o niebo lepiej widac a jakie ladne zdjatka wyszly, gdyby byly z brzuszka to lipa bo to tylko mala plamke bylo widac...
 
Do góry