reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Marta powiem Ci ze ja tz mam ochote lerzeć w domku, nie mam tez męczocej pracy ale jak byłam kilka dni na L4 jak miałam plamienia to dobrze mi sie lerzało, nie chciało sie wracac do pracy, ale od czwartku mam urlop w chorwacji:-p:-p:-p juz sie nie moge doczekac:):p:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Witam w ten piekny poniedzialek :-)
Przepraszam, ze nie odezwalam sie wczesniej- a ku mojemu zdziwieniu czekalyscie na wiadomosci z USG, ale w sobote wrocilismy dosc pozno z Londynu, wczoraj bylismy u znajomych i troche zaleglosci w sprzataniu domku nam sie zrobilo. Mniejsza z tym. Milo, ze o mnie pamietalyscie i o mojej sobotniej wizycie u lekarza:tak:
Przedstawiam wiec Wam naszego Dzidziusia.:tak:
DSCN7023.JPG | soozee | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Ma 1.54 cm Dzis ma 8 tygodni i 1 dzien. Widzielismy glowke, oczka, raczki, nozki a co najwazniejsze pieknie bijace serdusio :-) Bylam tak szczesliwa, ze plakalam tam jak bobr :sorry: Wierzylam wczesniej,ze jestem w ciazy ale dopiero w sobote dotarlo to do nas do konca... Pani doktor bardzo mila i otwarta- byla zadowolona, ze mogla malutka zbadac dokladnie, bo sobie slodko spal :laugh2: Pytala czy w niedziele robiony ze taki spioszek... i faktycznie- wychodzi na to, ze niedzielne dziecko. Wszystkie terminy ( z ostatniej miesiaczki, wg wielkosci malutka z USG, badania gin) wskazuja na to, ze termin porodu 6.12.2009. Musimy wiec byc bardzo grzeczni zeby Mikolaj przyniosl nam ten wymarzony prezencik.:tak:
Mezatko - pytalam o bole podbrzusza i Pani doktor stwierdzila ze to natruralna sprawa. Dopoki bole nie sa uporczywe i nieznosne to wszystko ok. Uplawow nie mam zadnych, ani bakterii ( tez doktor to sprawdzila) wiec nie wiem co stanowi nieprawidlowa wydzieline...u mnie sluz jest po prostu bialawy i wychodzi na to ze taki jest prawidlowy.
Ogolnie to bylam zdziwiona poziomem uslug tej kliniki. Maz byl obecny przez cala wizyte, rowniez przy badaniu ginekologicznym- oczywiscie w tym czasie siedzial za parawanem ale wszystko slyszal. Pierwszy raz spotkalam sie z kamera dowcipna- tak ze moglam wszystko ogladac co Doktor robi. Pierwszy raz widzialam swoja szyjke macicy :-p Dziwny widok.... Taka smieszna bulbka :-)
Przy USG maz siedzial juz obok i trzymal za reke, gdy Pani Doktor pokazywala nam wszystko. Serdusio, raczki, nozki....widzialam wzruszenie na jego twarzy i slowa - ,,ojej jaki on jest fajny!!''( swoja droga ciekawe skad wie, ze to on??) Sam dopatrywal sie nozek...skakal podniecony przy monitorze- czulam, ze on juz tez kocha to Malenstwo.Do tego dzwiek miarowo pukajacego serdusia malusia i lzy same do oczu sie cisnely...niezapomniane chwile.:tak:
Pani doktor dala prywatny numer telefonu, mam dzwonic o kazdej porze dnia i nocy gdyby cos sie dzialo... mamy byc ostrozni z kochaniem ale nie ma przeciwskazan - po prostu bez wiekszych akrobacji ( -maz oczywiscie spytal czy mozna;-)) jazda na rowerze i po prostu sie nie forsowac :tak:ale spokojne plywanie na basenie jak najbardziej wskazane...Z witaminek tylko kwas foliowy :tak:Odradzala przyjmowanie innych suplementow do 12 tygodnia.
Jestem dobrej mysli...bardzo, bardzo szczesliwa:-)
 
Cześc Mamuśki:-)

Oj z tym spaniem to mi nawet nie mówcie. Nie wiem dlaczego najpierw cierpialam na bezsennosc, a teraz padam normalnie. O 20 jestem już nieprzytomna i zasypiam w sekunde, a potem w ciągu dnia jeszcze drzemka:tak:

kulaszusza gratuluje zdrowego i dużego dzidziusia:-)
Ja idę na wizytę i USG w czwartek. Mam nadzieję, że wyjdę z niej równie szczęśliwa jak Ty:happy:
 
Czesc dziewczyny ja tylko wpadam powiedziec, ze wszystko ok jak narazie. Nie mam sil na siedzenie przed kompem, co do mnie nei podobne. Mam nudnosci jak tylko mojemu organizmowi zaczyna sie chcica na jedzenie (bo ja sama nie mam specjalnego apetytu) Mam puste odbijania i ssanie. Jak zaczynam jesc to mi jest lepiej.
Czesto musze glepboko oddychac i dobrze mi jest jak sobie leze. Oczywiscie mam tez lepsze dni, kiedy peawie czuje sie ok;-):-p

Mam nadzieje, ze wkrotce poczytam co u was i ponadrabiam zaleglosci.

Kulaszusza sliczne dzieciatko. Fajnie, ze wizyte masz zaliczona i super, ze jestes zadowolona. Dbaj o siebie.

Aparatko wywczasuj sie dobrze.

Ja czekam wyjazdu do PL dopiero 17 maja.

Pedze do pracy
Buziaki dla wszystkich!
 
Wlasnie znalazlam w necie normy na 8 tydzien i Dzidzius powinien miec w 8 tygodniu od 1.5 do 2 cm.... Moj ma 1.54 wiec jest ok... a zaczelam sie ciutek stresowac w nocy, ze moze za maly.:no: Nie jest zbyt duzy, ale calkowicie w normie :tak:
 
cześć

kulaszusza piękny ten Twój maluszek.....;-):-)

Martuska super, ze wpadłaś....;-):-D

aparatka- super z tym urlopem. W tamtym roku też byłam w Chorwacji- super miejsce ;-):-):-D
A gdzie dokładnie jedziesz?????

eeee ja też całymi dniami siedzę w domu- i nic mi się nie chce.....:-D:-D:-D
Nie ma jak w domku.......:-D:-D:-D
 
Witajcie ;-)
...Przedstawiam wiec Wam naszego Dzidziusia.:tak:
DSCN7023.JPG | soozee | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Ma 1.54 cm Dzis ma 8 tygodni i 1 dzien. Widzielismy glowke, oczka, raczki, nozki a co najwazniejsze pieknie bijace serdusio :-) Bylam tak szczesliwa, ze plakalam tam jak bobr :sorry:


Kulaszusza - Ale masz sliczne zdjecie dzidziusia, jest taki wspanialy. Czekalam z niecierpliwoscia na jakies wiadomosci od ciebie:tak:. Ciesze sie, ze wszystko oki:tak:. Ale ci zazdroszcze, ze juz jestes po USG. 3mam kciuczki za was;-):tak:
A wielkoscia dzidziusia sie nie martw, bo z tego co na forach zauwazylam roznie bywa i nict tu do konca nie jest regola. Wszytsko jest oki, nie ma po co sobie glowy zawracac.

A ja powiem ci, ze zaczelam dopiero 6 tydz. Uplawow juz nie widzialam od 2 dni tylko czuje mokro. Mam nadzieje ze wszystko oki. Jutro ide go GP zapytac o prywatna klinike u nas:tak:. Razem z mezem chcielibysmy isc tak ok 7-8tyg, zeby bylo cos wiecej widac - jak u ciebie:tak:. U mnie nie wystepuja jak narazie zadne mdlosci. Wczoraj tylko bylam bardzo zmeczona po pracy i troszke czulam takie ciagniecie w podbrzuszu. Czy wy dziewczyny tez tak macie??? Ja urlop dopiero w polowie lipca i jade do Polski na 2 wesela:-D

Aparatka - Udanego urlopu;-)
 
Witam!!
Dziewczyny a czytalyscie na temat becikowego ze zmienily sie przepisy i trzeba miec zaswiadczenie od gin ze bylysie u niego przed ukonczeniem 10tc do porodu albo trzeba miec karte ciazy zalozona do 10 tc. Ja bylam u gin w piatek i chcial mi zalozyc karte a ja zeby nie zapeszyc jeszcze nie chcialam wiec jak teraz bede szla to poprosze aby mi wystawil z data ostatniej wizyty to byl 8tc wedlug usg:-). Pozdrawiam
 
reklama
Dawno mnie nie było zatem :
Po pierwsze witam wszystkie nowe Grudnióweczki - spokojnych mniej już niż 9. miesięcy! :)
Po drugie w ciąży musimy sobie trochę odmawiać, ale może niektóre smaki można z powodzeniem zastępować innymi - ja uwielbiam smak kawy z mlekiem, dotychczas piłam aromatyczną niemiecką Jackobs Kronnung i teraz niezmiernie mi jej brakuje. Próbowałam "Karo" zbożowej, słynnej polskiej "Inki" - fuuj. Z kolei w Cafea (smakuje mi) jest 40% kawy rozpuszczalnej i 60% kawy z cykorii i każą sypać dwie łyżeczki więc w sumie pic na wodę z tą obiżoną zawartością kofeiny. Czy macie zatem jakieś swoje odkrycia smakowe w branży kaw bezkofeinowych? - szkoda mi $ na kolejne eksperymenty ;)
 
Do góry