reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Aaaaaaaaa dziewczynki HELP, siedzę właśnie w pracy i zapachniało mi cudną rybką w zalewie octowej!!! Klawiatura mnie zlinczuje za ten nieokrzesany ślinotok .... :-D:-D Jeśli kogoś zemdliło, to baaardzo przepraszam, ale to takie cudaśne- zachcianka!
 
reklama
9 miesięcy, ale bajka!!! Tu jest 20 tygodni :-(
.

Maleńka korekta - my się już załapiemy na nowy poszerzony wymiar urlopu macierzyńskiego - 22 dni :-D a do tego możemy ubiegać się o dodatkowe 2 tygodnie pisząc podanie do Pracodawcy. Pracodawca nie ma w tej sytuacji możliwości podjęcia odmownej decyzji - poczytajcie TUTAJ
Fajnie też, że po naszym pełnym macierzyńskim, Tatusiowie mogą - jeśli wystąpią z wnioskiem- dostać urlop tzw. ojcowski, pracodawca też nie może go odmówić - warunek : ojcowski należy wybrać do końca 12. miesiąca życia bobasa. W 2010 wymiar urlopu ojcowskiego wyniesie 1 tydzień . Nie jest to bajeczne 9 m-cy ale zawsze coś na plus dla nas ;-)
 
Faktycznie 9 miesiacy to sporo. :tak:Tutaj jednak bardzo trudno jest dostac zwolnienie lekarskie... jak czytam, ze u Was bez problemu mozna dostac zwolnienie z powodu mdlosci i zawrotow glowy to po prostu jest to dla mnie szok.:szok: Tutaj przez cala ciaze ( jesli wszystko przebiega bez komplikacji) nie widzi sie ginekologa, cala ciaza opiekuje sie polozna...i pierwsze takie spotkanie jest dopiero okolo 11-12 tygodnia ciazy.Wczesniej lekarz pierwszego kontaktu- to wizyte mam juz za soba... bardzo mily Pan pogratulowal ciazy, kazal dbac o siebie i brac kwas foliowy. Nie ma badania betki, zadnego USG... test ciazowy im w zupelnosci wystarcza. Przez cala ciaze nie preferuje sie tez badania ginekologicznego.Jesli cos sie zlego dzieje przed 11-12 tygodniem ciazy, nikt nie daje lekow na podtrzymanie- to po prostu prawo naturalnej selekcji. Dziekuje wiec Bogu, ze nie mam zadnych niepokojacych objawow, bo nie wyobrazam sobie co przechodza kobiety w ciazy, ktore po kilku tygodniach ciazy ja traca a lekarze nic z tym nie robia... proponuja po prostu psychologa... to wszystko. Nie ma tu wielu prywatnych ginekologow, po prostu nie maja takich potrzeb. Widac wiec co kraj, to obyczaj.:sorry:
 
Mala Jedza:-D widze,ze idziemy leb w leb- Tobie tez zostalo 229 dni.... ciekawe czy nam sie to sprawdzi :-) Kiedy mialas ostatnia miesiaczke?- jesli mozna wiedziec;-)
 
kulaszusza więc my mamy super opiekę lekarską.....:-D:-D:-D
Nie ma co narzekać.....:-D:-D:-D

Ja sobie opłacam zus, więc wszystko mi się należy i chyba poproszę gina o zwolnienie L4......:-D:-D:-D Przy okazji dostanę kasę.....:tak::tak::tak:
 
Czesc Mamusie ;)))
Ja wlasnie niedawni dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Bardzo sie z tego powodu ciesze poniewaz bardzo tego chcielismy. Udalo nam sie przy drugiej probie. I tak w sobote zrobilam test i 2 kreski, pozniej 2 dla potwierdzenia.

Co to objawow to bola mnie sutki i brzuch - wlasnie. Dzowinilam do lekarza zeby umowic sie nawizyte i opowiedzialam mu o tym i kazal sie nie marwic jesli nie boli tak zeby brac tabl. - bo ja poprostu cos tam odczuwam - jak myslicie mam sie czym martwic?

U mnie to bardzo wczesna ciaza - ost @ 20.03

Wizyta za tydz. w poniedzialek

Pozdrawiam was cieplutko ;))))
 
reklama
Malajedza strasznie zazdroszczę zdjęć :zawstydzona/y:;-) cudne :-)

karothinka witaj, u mnie ciąża pewnie gdzieś na tym samym etapie, piszę pewnie, bo sama nie pamiętam kiedy dokładnie OM była :zawstydzona/y::-D

Ja byłam dziś u lekarza rodzinnego, bo chyba coś z drogami moczwymi się dzieje i jak wynik będzie zły, to wybiorę się do gina już w czwartek, a jak nie to chyba jeszcze się trochę wstrzymam, bo przed 8tc to za wiele się nie dowiem :sorry:
 
Do góry