reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Tak patrze na ten moj suwaczek i nie rozumiem dlaczego pokazuje 8 tydzien. Gdy wpisuje w kalkulatory date mojej ostatniej @ ( czyli 02/03/2009) i dlugosc cyklu ( 27 dni) to pokazuje mi date narodzin 6 grudnia i informacje ze teraz jestem w 5 tygodniu i 1 dniu... skad te 8 tygodni tutaj??... cos nie tak z tym owieczkowym suwaczkiem.

kulaszusza suwaczek odlicza w twoim przypadku ile jeszcze miesiecy do porodu nie w ktorym jestes tygodniu:tak:;-), pozdrawiam mama grudniowa 2008
 
reklama
Renia- masz racje:-):-)

Dzis pierwszy raz mnie autentycznie zemdlilo.... zapach ryby... co za paskudztwo!! Nie wiem czy sie jeszcze kiedys przemoge.:szok:A tak lubilam rybki:tak:
 
Renia- masz racje:-):-)

Dzis pierwszy raz mnie autentycznie zemdlilo.... zapach ryby... co za paskudztwo!! Nie wiem czy sie jeszcze kiedys przemoge.:szok:A tak lubilam rybki:tak:
To przewrotne: ja - choć ze mnie gdańszczanka - za rybami nie przepadałam a teraz wsuwam aż się uszy trzęsą.
Za to mdłości dopadają przy kontakcie ze słodyczami :p Ale uff.. póki co to, tych "legendarnych" mdłości porannych jeszcze nie zaznałam.

Zapytam Was jeszcze o jedno ( gina będę mogła podpytać dopiero 20.04): czy zachowujecie wstrzemięźliwość w kwestii figli z mężami/partnerami ? a może któraś się już zdążyła swojego gina zapytać jak to jest w "tym temacie" w pierwszych tygodniach ciąży?
 
Witam wszystkie grudniowe mamusie :-) ja mam termin na samą końcówkę listopada co prawda, ale zapewne urodzę tydzień po terminie przynajmniej. To moja druga ciąża, początkowe uczucia mieszane, bo mam w domu synka rok i dwa miesiące. Ale teraz wielka radość :tak:musiałam to wszystko przetrawić, o drugą dzidzię chcieliśmy się postarać na jesieni, żeby synek nam podrósł. Poza tym strasznie byłam zaskoczona, bo z zajściem w pierwszą ciążą mieliśmy spory problem, długo się staraliśmy i nie obyło się bez leczenia i leków... Zaniemówiłam na widok tych dwóch kresek, test zrobiłam dość późno, bo myślałam że znowu będą problemy i cykl mi szaleje, a tu będziemy mieli małą niespodziankę... może uda się dziewczynka ;-)
 
Casis- gratulacje wielkie!!! Witaj w gronie grudniowek :))))
Mala Jedza- mi do wczoraj tez absolutnie nic nie dokuczalo. Dzis mam nadzieje, ze to juz nie wroci.... brrr. Ale od wczoraj do ryb nie podchodze! Dobrze, ze nie reaguje tak jeszcze na ryby akwariowe bo mamy takie w sypialni.Jesli chodzi o figle, to nie wydaje mi sie zeby byly niewskazane, jesli tylko jest ochota to trzeba oddawac sie przyjemnosciom, a u mnie ochota jest i to duza ;) Podobno zanim nastapi zagniezdzenie w macicy jest wieksze zagrozenie, ale ten etap jest juz za nami :)

Kobietki- czy Wy tez macie takie wrazenie pelnosci w podbrzuszu?
 
Dziewczynki.. bardzo mi przykro, ale musze Was opuscic.. bylam dzis u ginekologa na usg i powiedzial ze moj dzidzius ma 5 tyg a nie 4 :) ( a co myslalyscie, ze cos zlego? :)
tzn wyliczylam sobie termin sama na 8 grudnia, bo tak mi sie wydawalo z bzykania... ale przeciez nie zapisuje wszytskiego co robimy z chlopakiem i wyszlo ze to bedzie 30 listopada :)
z ostatniej miesiaczki sie nie liczy bo wyszlo ze 16 listopada... ;)
takze trzymam za was kciuki i sie przenosze na listopad :*:*
 
Dziewczynki.. bardzo mi przykro, ale musze Was opuscic.. bylam dzis u ginekologa na usg i powiedzial ze moj dzidzius ma 5 tyg a nie 4 :) ( a co myslalyscie, ze cos zlego? :)
tzn wyliczylam sobie termin sama na 8 grudnia, bo tak mi sie wydawalo z bzykania... ale przeciez nie zapisuje wszytskiego co robimy z chlopakiem i wyszlo ze to bedzie 30 listopada :)
z ostatniej miesiaczki sie nie liczy bo wyszlo ze 16 listopada... ;)
takze trzymam za was kciuki i sie przenosze na listopad :*:*


witaj szkoda ze musisz sie od nas wypisac ale i tak 3mam kciuki:tak::-) powodzenia.

Beata i cassis witam w naszym gronie :-).


dziewczyny piszecie ze macie juz mdłości, mnie jak narazie jeszcze nie mdli, jedyne co to nie moge pic wody. Nie mam zbytnich zachciewajek co mnie troche dziwi.
A jak tam u was jest z tymi zachciankami?
 
Ostatnia edycja:
Witajcie Kochane!!!
Wszystkim nowo zafasolkowanym serdecznie gratuluję!!!

U mnie dziś 19-sty dzień po poczęciu:-)Według poczęcia 3 tydzień prawie skończony, według daty miesiączki...6:-)

-mdłości zero,
-senności.różnie:-)
-wilczy apetyt!!!!to największa zmiana!!!Kiedys wstawałam o 10-tej, mogłam nie jeść do 12-stej..nie
bylam głodna..a teraz???Budze sie o 7 z głodu..burczy w brzuchu
strasznie, ściska..i z wielkim apetytem myślę o jedzeniu:-)
-od dzisiaj zaczęły bolec piersi..:-(bolą, bolą..oby urosły:-)

Ja tez jem zdrowo (na moje cukry i insulinę-zero glutenu , zero cukrów prostych)i to chyba tez ma duże znaczenie przy mdłościach i zgadze.

Czekam do po-świąt..żeby juz u gina potwierdzić..jutro na betę lecę jeszcze ile przyrosła, progesteron czy nie za mało...

Boje sie o cukier..przec ciaża maialam:

95 na czczo
177 po godzinie
123 po 2 godzinach

obciażenie 75 gram

Chyba od razu krzywa będe robic..no i caly czas bralam dialevel i morwe..nie wiem czy przestac ja brac-co gorsze ziolka czy skoki cukrowo-insulinowe..

U mnie termin koło 10 grudnia (+- 2 tygodnie;-)
 
reklama
Do góry