reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Moj Patryk szczesliwa na maxa , piszczal ze szok jak sie dowiedzial ze brata bedzie mial ,siostry on cos nie bardzo chce stwierdzil " siostre bedzie ciezej w piłke nauczyc grac" no mialby problem chłopak noo ahahhah

Hehehe Przede wszytskim gratuluję drugiego syna:tak:

I u mnie Antoś cieszy się z braciszka :tak: mówi, ze samochodami swoimi się podzieli;-) Jakoś tego nie widzę:-D:-D:-D
 
witam wpadłam się przywitać napisalam do opiekunki grudniowych mam jak mozna do was dolączyć ale bez odpowiedzi chyba dzis przyszła mama bardzo zajeta jeszcze zbytnio nie wiem jak tu sie poruszac po forum ale to pewnie kwestia czasu z góry dziekuje za miłe przyjecie choc pewnie latwo nie bedzie bo wy sie juz tu pewnie troche znacie pozdr.:-)

witamy nową mamusię! szybko wskoczysz w rytm grudniówek :-p
 
Dobra dziewczynki ! Jestem !!! Tylko nie bijcie za mocno !!!!! Wiem ,weim denerwowałyscie sie ,przepraszam.Wczoraj Bylam tak padnieta z emocji ze zasnelam juz przed 20 ,a dzisiaj troszke czas zlecial z rodzinka :)
NO jestescie cudowne poprostu - tak sie martwilyscie !!!!
Tak jak przekazała wam Anula ! U nas wszystko ok ! Maluszek zdrowiutki i silny :) NO i co wazne przepiekny!Kazde ujecie mnie dosłownie wzruszało !No i co wazne moje przeczucie mnie raczej nie myliło ,bedzie prawdopodobnie chłopczyk :) - FILIPEK :).Pisze prawdopodobnie gdyz lekarz tez nie byl pewnien,sam powiedzial ze nie ma az tak wyraznego obrazu gdyz maluszek wiecej zasłaniał nozkami niz pokazywał :) Jednak wkoncu lekarz bardziej postawił na chłopca hahahah :) Moj ginekolog prowadzacy stawił 80 % na laseczke o czym nie chciałam pisac wczesniej ,jednak wszystko we mnie mowiło mi ze synus tam siedzi :) Teraz to przeczucie jest bardziej silniejsze gdyz bardziej wierze w sprzet nowszy i lepszy - usg 3d /4d :)
A wiec ,lekarz wprost rewelacyjny ,no gosciu nie z tej ziemi ,konkretny ,dokladny i szalenie mily :) Maz namawia mnie abym sie do niego przeniosła ,ale ja jakos wole miec ginekologa na miejscu z gorszym sprzetem ale nie daj boze sie cos stanie to mam lekarza na miejscu ze soba !
Zastanawia mnie jedynie dlaczego moj ginekolog prowadzacy nie zrobil mi posiewu z szyjki macicy wiedzac ze urodzilam wczesniej przez zakazenie wewnatrzmaciczne - gronkowiec. Ten gin z wroclawia powiedzial ze to jest szalenie wazne gdyz historie lubia sie powtarzac i jezeli nadal mam w sobie ta bakterie podadza mi antybiotyk i bede mogla malenstwo donosci ,a tak bez badania tego nie wiemy ...no i moj Jarek oczywiscie juz jest wkurzony na mojego gina prowadzacego itp....Ze konował bo badania waznego mi nie zlecił.No a ja sama niewiem co mam o tym myslec teraz.Kazal mi zrobic ten posiew jak najszybciej ,ale jak ja teraz swojemu ginowi o tym powiem ????? Kurcze mam dylemat teraz !
No dobrze wroce do wizyty.Maluszek wzruszal nas do lez gdy ciomkał bużka ,pił wody płodowe ,machal do nas łapeczka ....no i nawet sie usmiechał!!!!!!!!! mam zdiecie usmieszku ,wogole mam pełno fotek maluszka - napewno sie pochwale !!!Z kazdym jego ruchem czulam ze kocham coraz mocniej.Bede szczera i nie bede mydlic oczu Napoczatku takie male ukucie w serduszku poczulam ze jednak nie corcia ,az w pewnym momencie zachcialao mi sie plakac ,jarek tylko mnie trzymal za nogi i widzialam jak łzy ma w oczach ze szczescia.a ja czulam lekki niedosyt ze przeciez chlopca juz mam i fajnie bylo miec dziewuszke ,ale jak zaczol do mnie machac lapciami jak zobaczylam sliczny nosek ,usteczka ....paluszki malutkie :0 boze szybko odgoniłam mysli i juz cieszylam sie kada sekunda z maluszkiem na ekranie.Maluszek zostal zmierzony chyba jak nigdy jeszcze , kazda kosteczke ,kazdy narzad, nosek ,oczka, paluszki , normalnie wszystko.z wymiarow wychodzi 25 tydzien i 4 dzien. Termin to 8 grudzien i ten jest najbardziej realny powiedzial lekarz.Maluszek wazy 818 gram! Jest sliczny i zdrowiutki.Usg trwalo dobre 30 minut ,tyle mam nagrane na plycie dvd.Film ogladalam juz chyba z 10 razy !!!!!!! ilosc uderzen serduszka 158 bpm :)

Komentarz lekarza do badania :
"Pojedynczy płód w jamie macicy w połozeniu głowkowym.Akcja serca płodu miarowa Łozysko w dnie macicy i na scianie przedniej.II stopien Grannuma.Prawidłowa ilosc płynu owodniowego_Obrys czaszki prawidłowy.Struktury wewnetrzne czaszki prawidłowe.warga górna prawidłowa.Kregosłup o gladkim obrysie bez zmian.Serce czterojamowe ,wielkosci prawidłowej po lewej stronie o prawidłowo skierowanej osi.Przepona w normie.Zoładek wypelniony.Pecherz moczowy pełny.Obie nerki prawidłowe.Pępowina 3 naczyniowa.Długosc kanału szyjki macicy 4 cm !"

Czego chciec wiecej ? Jestem szczesliwa !!!!!!

Asiula gratuluję Ci Kochana! Ale je przetrzymałaś w niepewności!
My się tu wszystkie kochamy i każda o drugą się martwi!
 
Cześć dziewczyny, wróciliśmy wczoraj z Cieszyna nad ranem - o 4. I pierwsze gdzie pojechaliśmy to pogotowie... :-( Znowu się potworzyły przestrzenie hipoechogenne w łożysku, znowu chwilowe krwawienie, strach i stres. Nie chciałam zostać w szpitalu, znowu mam Duphaston i No-spę 3x dziennie (cholera, nie uwolnię się od nich :-D) i całkowity zakaz chodzenia. Mój gin (akurat miał dyżur) lekko się uśmiechnął i powiedział, że moje łożysko przypomina ser szwajcarski :tak:
Z malutką dobrze wszystko (znowu nic nie znalazło się między nóżkami!!! albo się dobrze chowa, albo to 100% kobietka :-)), tylko boję się strasznie, że łożysko nie wytrzyma :no:

Wesele było super oryginalne! Zaślubiny w kościele ewangelickim (pierwszy raz w czymś takim uczestniczyłam wynajdując różnice między katolickim), później młoda para pojechała dorożką (w deszczu...) do restauracji, gdzie odbył się uroczysty obiad. Po 3 godzinach impreza przeniosła się do domu młodych.
Pan młody (jako, że jest strażakiem) wystąpił w mundurze strażackim (zamiast garnituru) a pani młoda w ludowym stroju szwajcarskim (rodzinne korzenie). No świetnie to wyglądało i jestem dla nich pełna podziwu, bo wszystko zaplanowali i opłacili sami, bez niczyjej pomocy. Pani młoda ma już elikatny brzuszek (4miesiąc ciąży), badania prenatalne póki co wychodzą badzo dobrze (ma 34 lata) - zatem tylko się cieszyć z ich szczęścia.

Lecę Was nadrabiać.Chérieuwazaj na siebie i mala;-)
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Dziewczyny !!! Ja tez sie ciesze !!!
Kurcze mielismy jechac do Zoo z małym ale ma goraczke ,nic go nie boli tylko glowa - ponoc panuje jakis wirus taka goraczka 2 dniowa- mam nadzieje ze to to !!!
 
reklama
Do góry