reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

mi polozna wczoraj mowila ze to moze ropiec i nie nalezy nic z tym robic !! ma sie zrobic strupek i odpasc jak bedzie na niego czas !!


no a nam sie udaje dzis cos pojesc i to bez laktatora !! viva la nakładki na brodawki !!! zapomnialam ze je mam a przypomnialam sobie w ostatniej chwili jak juz siegalam po raz kolejny za laktator :) no i udalo sie za pierwszym podejsciem :) malej sie fajnie ciagnie a ja mam mniej bolu roboty i zmartwien na glowie :) no ale herbatke na laktacje dalej bede pila bo mleka jeszcze nie jest za duzo ... narazie mala sciaga prawie do zera z cyca i po 3h sie budzi wiec znowu dopada nas "maly glod" moze musi nadrobic to czego nie dojadla spiac po 6h !!! no i mamusia tez musi poczuc ze ma dziecko :)
Jej, a ja karmie co 2 godz... a czasami co godzine, niekiedy co 3 ... i juz nie pije nic na laktacje, widze, ze maly sie najada, choc dosc czesto na razie... mam nadzieje, ze z czasem przerwy sie wydluza, bo czuje sie jak mleczarnia 24h
 
reklama
karnitynka pojechala na IP !!! odeszly jej wody !! - bedzie pierwszy styczniowy dzidzius :D




no zastanawiam sie co wczoraj jadlam bo ewidentnie cos jej nie pasilo ... napinala brzucho i podciagala nozki ... w koncu zwalila kupsko i chyba troche przeszlo !!

jedno mnie tylko zastanawia ... bo moja niunka wogole nie odbija po karmieniu !! zasypia i nie ma szans zeby jej sie odbilo !!!

Co do KARNITYNKI to trzymamy kciuki zeby szybko poszlo:-)fajnie,tatus zobaczy swoje dzieciatko:-)wiedzialo kiedy;-)

Co do odbijania to mi pediatra mowila w szpitalu ze po piersi wcale nie musi sie odbic:no:bo butli owszem ale nie po piersi;-)ja wogole nie biore dziecka na ramie do odbicia:no:i jak narazie jest wszystko ok;-)z corcia bralam ja za kazdym razem ale skoro pediatra tak powiedziala to sprawdzam.
Espumisan w kroplach jest dobry na gazy, mozna dawac bezpiecznie dzieciom.
Na zaparcia zjadam codziennie jablko... i pomaga
A kiedy bola piersi, to ja bym sie zaniepokoila. Raz tak bylo i pojawily sie guzy i kamienie, szybko odciagnelam troche pokarmu a reszte maly wyssal, teraz nie ma problemu, Arturek ssie wszystko co sie da. Lepiej unikac stwardnien piersi, kiedy karmilam Wiktorka, mialam takich sytuacji z 5 w ciagu 2 lat i to nie bylo zdrowym objawem... wiec teraz walcze przy pierwszych oznakach, zeby nie dopuscic do zapalenia

Ale to nie jest zapalenie:no:ja wiem co to jest napelniona piers:tak:w koncu juz jedno dziecko wychowalam na cycu;-)
 
melduję się ciągle w dwupaku :-D
z katarem strasznym .. :(
przez to wszystko znowu spałam do 12.. bom taka słaba była..
trzymam kciuki za karnitynkę!!!
 
Witam się styczniowo i noworocznie, wszystkim życzę samych radosnych dni w tym nowym roku :-)

no zastanawiam sie co wczoraj jadlam bo ewidentnie cos jej nie pasilo ... napinala brzucho i podciagala nozki ... w koncu zwalila kupsko i chyba troche przeszlo !!

jedno mnie tylko zastanawia ... bo moja niunka wogole nie odbija po karmieniu !! zasypia i nie ma szans zeby jej sie odbilo !!!

Jak zrobiła co miała zrobić to chyba jest OK ;-)
Mój Maciuś też na początku nie bekał, a teraz coraz częściej zdarza mu się to jeszcze gdy ciągnie z piersi, a potem troche sie mu ulewa, albo czkawki dostaje, żarłok jeden!
W każdym razie jeśli Agatka puszcza bąki i robi kupy to chyba na razie nie masz się czym martwić... (heh, łatwo mi pisać, a jeszcze parę dni temu wariowałam niemalże z tego samego powodu)
 
melduję się ciągle w dwupaku :-D
z katarem strasznym .. :(
przez to wszystko znowu spałam do 12.. bom taka słaba była..
trzymam kciuki za karnitynkę!!!


Ja też Witam sie w Nowy Rok w dwupaku:) I powiem Wam że coś czuję że to ja zamknę listę grudniówek;) tylko ciekawa jestem czy urodzę sama czy też będę miała poród wywoływany (czego sobię nie bardzo życzę:)). też dlugo spałam, wczoraj tak głośno było na mojej ulicy że nie dało sie zasnąc nim całe to sylwestrowe szaleństwo minęło (po2 nad ranem), ale jestem wyspana, teściowie sa szczęśliwi że Filipek poczekał do Nowego Roku;) również trzymam kciuki za karnitynkę, :) ide zrobić mężulkowi kawusi i za obiad zabrać sie trzeba ;)
 
Czy korzystacie z "Jezyka niemowlat"? Bo ja cos nie za bardzo, moglaby przyjechac ta super niania i mi pokazac, jak uspic dziecie bez smoczka, jak go nie nosic (oj moj kregoslup...)... jedno co sie przydalo, to to, ze kapie po karmieniu). Tak w ogole ta ksiazka na pewno we mnie siedzi i dziala, ale praktyczne porady nie sprawdzaja sie na razie.

powiem tak ... narazie usiluje sie wogole nauczyc mojego dziecka !! zeby mniej wiecej wiedziec co sie dzieje i dlaczego !! ale juz widze co robie zle i sama mam do siebie pretensje ale boje sie jeszcze zostawiac ja sama w lozeczku w nocy albo nie potrafie uspokoic jej inaczej jak na rekach !! no i po malu sie zastanawiam co z tym fantem zrobic ... i po ksiazke pewnie za chwile siegne !!

ałaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ale mnie siekło w plecach o_O

sieklo cie ?? a nie lapia ci aby bole krzyzowe ?? ja tez na poczatku myslalam ze mnie sieklo w krzyzu ale potem bolalo tylko bardziej !!
 
witajcie w nowym roku !!!!!
zycze wam wszystkiego tego czego zyczono wam o polnocy ale razy 10!!!

mialam szczere checi zlozyc wam zyczenia po polnocy ale moja corcia odstawila taki cyrk ze od 11 do 1 byla na rekach i byl taki placz ze szok !!! koniec z jedzeniem chleba !! teraz bidula odsypia noc ...
u mnie tez to chyba po chlebie bylo...
o 5 zrobil kupe formatu 3 kup i od rana kolek nie bylo odpukac!!

Mea stawlas linka do Agatki a nie oge wejsc..;/ z checia bym ja obejrzala;-)
 
reklama
powiedzcie mi czy to ze mnie bola piersi to jest normalne czy mam juz sie zaczac martwic ??
oj normalne normalne...niestety :baffled: mnie tak bolały,że hej...schłodzone liście kapusty przynosiły dużą ulgę:tak: trwało to pare dni ...nawał pokarmu się unormował w miare i jest już dużooooo lepiej:tak:
 
Do góry