reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

reklama
Ja miałam problem z zębem w pierwszej ciąży:no::no:
W zasadzie to rozpadł soię na pół i dentystka postanowiła że nie będziemy resztki rwać bo ciąża... bo znieczulenie... jako że nic mnie nie bolało to oczywiście chodziłam z tym aż do porodu , potem jeszcze też bo karmiłam itp itd!!!
Aż w końcu się doczekałam! Jak w sobotę zaczął mnie ten ząb boleć to co 3 h brałam po 2 tabletki każdego leku przeciwbólowego jaki był pod ręką! Całą noc chodziłam i wymieniałam mięso z lodówki którym zamrażałam dziąsło:-D:-D:-D
I w niedzielę od rana jeżdziłam po wszystkich okolicznych miastach w poszukiwaniu dentysty! Dodam że na 11 jechaliśmy na chrzciny do brata a ja byłam za chrzestną! I dopiero bratowa załatwiła mi na 14 wizytę u jakiejś starszej dentystki! Jak ta starsza kobita zobaczyła w jakim stanie jest ten ząb to była w szoku! Więc tłumaczę jej czemu jeszcze nie wyrwany!
I wtedy ona powiedziała że są środki do znieczulania w ciąży a dużo gorsze jest zostawianie takich zębów!
Oczywiście jeśli 8 jest zdrowa czasami nie warto jej wyrywać ale ja np teraz żałuję że ich nie wyrwałam bo jak się zdarzy że przygryzę się w policzek w tamtym miejscu to mam tydzień z głowy z jedzeniem!

Rozpisałam się jak nie wiem:-D:-D:-D:-D ale moja puenta jest taka że ja zdecydowałabym się na wyrywanie zepsutego zęba ze znieczuleniem będąc w ciąży

Ja też czytałam w jakimś czasopiśmie ,że jeśli ząb jest chory to jest to zagrożenie dla ciąży i że znieczulenia normalnie w ciąży się stosuje (może są jakieś specjalne)
 
Dziewczyny jadę zaraz na wizytę, jestem mocno podekscytowana, liczę, że poznam płeć i boję się rozczarowania. Trzymajcie kciuki, żebym się jednak dowiedziała.
 
Ja o dziwo jem wszystko !!! Tylko jakos tak mnie surowe miesko obrzydza !!! No kotletow z pieris krczaka mi jest ciezo zrobic bo ,cofka i łzy w oczach !!!
Od kawy nawet bezkofeinowej normalnie mnie odrzucilo ! to znaczy wypije,ale nie zybym jej pragnela jak kiedys!I jakos sie tak dziwnie po niej czuje ,wiec zaprzesyalam picia !
!
ja właśnie przed chiwla robilam piers z kurczaka myslalam ze zwymiotuje juz sie zaczelam zastanawiac czy aby nie jest nieswieza
a kawki zabronil mi pic gin, choc generalnie pijam okazjonalnie ale jak byla sesja to chcialam troche sie wspomóc, ale jakos dalam rade bez

Ja miałam problem z zębem w pierwszej ciąży:no::no:
W zasadzie to rozpadł soię na pół i dentystka postanowiła że nie będziemy resztki rwać bo ciąża... bo znieczulenie... jako że nic mnie nie bolało to oczywiście chodziłam z tym aż do porodu , potem jeszcze też bo karmiłam itp itd!!!
Aż w końcu się doczekałam! Jak w sobotę zaczął mnie ten ząb boleć to co 3 h brałam po 2 tabletki każdego leku przeciwbólowego jaki był pod ręką! Całą noc chodziłam i wymieniałam mięso z lodówki którym zamrażałam dziąsło:-D:-D:-D
I w niedzielę od rana jeżdziłam po wszystkich okolicznych miastach w poszukiwaniu dentysty! Dodam że na 11 jechaliśmy na chrzciny do brata a ja byłam za chrzestną! I dopiero bratowa załatwiła mi na 14 wizytę u jakiejś starszej dentystki! Jak ta starsza kobita zobaczyła w jakim stanie jest ten ząb to była w szoku! Więc tłumaczę jej czemu jeszcze nie wyrwany!
I wtedy ona powiedziała że są środki do znieczulania w ciąży a dużo gorsze jest zostawianie takich zębów!
Oczywiście jeśli 8 jest zdrowa czasami nie warto jej wyrywać ale ja np teraz żałuję że ich nie wyrwałam bo jak się zdarzy że przygryzę się w policzek w tamtym miejscu to mam tydzień z głowy z jedzeniem!

Rozpisałam się jak nie wiem:-D:-D:-D:-D ale moja puenta jest taka że ja zdecydowałabym się na wyrywanie zepsutego zęba ze znieczuleniem będąc w ciąży
ile głów tyle zdań... a widzisz ja sie boje wyrwac bo juz kiedys o tym pisałam, ze jak mialam zajecia z radiologii to pan adiunkt ktory mial z nami zajęcia z USG mowil ze prowadzac ciaze zdazylo mu sie kilka przypadków takich ze z dzidziami bylo wszytsko okej, okazy zdrowia potem kobitki szły do dentysty robily cos ze znieczuleniem, a potem na kolejnym USG okzauje sie ze martwy płód był i tak na prawde nie wiadomo czy to nie moglo miec wlasnie wplywu na to i tak jestem w kropce bo mi to ciągle w głowie siedzi, ale jak mowie ile głow tyle zdań, i bądz tutaj mądra

w sumie miałam miec tabletki .. bo po haftowaniu dostawałam drgawek .. wpadałam do łóżka i przykrywałam się kołderką a dalej trzepałam się jak osika.. ;|
tez mialam raz taką akcje ale to bylo jakos jeszcze przed 12 tygodniem i bylam sama w domu, masakra uczucie straszne

zeszłam na dół po piwo dla mojego lubego otworzyłam lodówkę a tam ta przeklęta cebula.. ;|
i cały obiad poszedł ze ściekami..
jakie to męczące jest.. żadnego dania w którym jest cebula zrobić nie mogę.. ;/
ostatnio też poszłam na zakupy do kauflandu.. wchodzę .. i od razu taka zgnita cebula .. odwet na pięcie i biegiem do wc..;|
tej cebuli to się chyba do końca ciąży nie pozbędę ..:(

o jaaa a ja moge sie opychac cebulą surową smażoną każdą, ale po surowej pozniej niezle odemnie smierdzi ;) hihih
 
Ja tez moge zjesc wszystko:-)nie ma z niczym problemu,teraz własnie robie leczo wiec juz nie moge sie doczekac kiedy bedzie gotowe:-Dmniam.

Witam nowa grudniuweczke:-)pochwal sie jaka płec.

MEA pisała ze bedzie pewnie przepuszczac w kolejce ale cos długo jej nie ma,mam nadzieje ze przyniesie same dobre wiadomosci:-)

Dzis na zakupach byłam w wielkim szoku:szok:stoje sobie w sklepie miesnym,przedemna wielka kolejka,przychodzi pan i pyta-czy ja moge bez kolejki,chce tylko petko kaszanki,pan przedemna mówi ze pierwszenstwo maja tylko ciezarne,odwraca sie do mnie i mówi,pani powinna tam stanac:-)normalnie byłam w szoku,mówi pani za mna jest ciezarna wiec ona moze bez kolejki:-Dnormalnie nawet nie wiedziałam ze az tak widac:-)
 
tylko co zrobic z ósemka która nadaje sie tylko i wyłącznie do wyrwania, a nie moge zrobic RTG i boje sie te znieczulenia brac do wyrwania bo to nie wiadomo tak na serio czy to nie ma jakiegos szkodliwego wpływu

Skonsultuj się z paroma lekarzami...Ja zawsze tak robie jak mam wątpliwości ...Jeśli zęby są popsute to nie jest to nic dobrego dla ciąży...Trzeba wybrać mniejsze zło...i tak jak napisałam wcześniej -czytałam,że w gazecie dla kobiet w ciąży,że znieczulenie mozna brać.
 
reklama
Ja tez moge zjesc wszystko:-)nie ma z niczym problemu,teraz własnie robie leczo wiec juz nie moge sie doczekac kiedy bedzie gotowe:-Dmniam.

Witam nowa grudniuweczke:-)pochwal sie jaka płec.

MEA pisała ze bedzie pewnie przepuszczac w kolejce ale cos długo jej nie ma,mam nadzieje ze przyniesie same dobre wiadomosci:-)

Dzis na zakupach byłam w wielkim szoku:szok:stoje sobie w sklepie miesnym,przedemna wielka kolejka,przychodzi pan i pyta-czy ja moge bez kolejki,chce tylko petko kaszanki,pan przedemna mówi ze pierwszenstwo maja tylko ciezarne,odwraca sie do mnie i mówi,pani powinna tam stanac:-)normalnie byłam w szoku,mówi pani za mna jest ciezarna wiec ona moze bez kolejki:-Dnormalnie nawet nie wiedziałam ze az tak widac:-)

Nonono:))
 
Do góry