reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Cześć dziewczyny, ja już jestem spowrotem.
Wczoraj robili mi ktg, coś tam wyszło źle (moim zdaniem z powodów technicznych), powiedzieli, że tętno dziecka jest niemiarowe, ale jak potem sprawdzali to już było ok, a młody na badaniu "uciekał" i pewnie stąd taki wynik. Na noc podłączyli mi kroplówkę fenoterol+isoptin, do tego luteina i nospa i domięsniowo pyralgina z papaweryną i relanium. Odłączyli po pół dobry. Wczoraj macica stawiała mi się porządnie, a przez nockę i dzisiejszy dzień już prawie wcale (naliczyłam może 4-5 razy). Na badaniu ginekologicznym też nie było źle. Miałam też usg. Z młodym wszystko ok, zastoju w nerkach już nie ma, termin z wymiarów wigilijny, ma ponoć ponad 2kg. Lekarz stwierdził, że jedyny problem to mała ilość wód. Miałam więc zrobiony test czt mi się nie sączą. Potem na ponownym usg sprawdzili te wody, policzyli i stwierdzili, że owszem mało ale jeszcze w normie ( na usg w 30 tyg miałam 12cm, dziś 11,1cm). Na obchodzie kazali odstawić mi wszystkie leki i nie zalecili już żadnych badań, więc zapytałam czy mogę wyjść, no i zgodzili się, ale na własne żądanie. W ten oto sposób jestem już z wami. Zabieram się za nadrabianie.
Natalka trzymam kciuki, żeby mało bolało :-)
 
reklama
Też mi się tak wydaje ale na 100% nie jestem przekonana. Najlepiej dopytaj się pracodawcy czy ma to jakieś znaczenie.
Nie ma to żadnego znaczenia - do art. 188 KP, składa się deklarację, że będzie się korzystało z art. 188 w wymiarze 2 lub 1 dnia, (bo 1 może wziąć ojciec, 2 żona np) mąż rezygnuje i tyle, jesli nie ma oświadczenia - trzeba dostarczyć do zakładu oświadczenie pracownika - ojca dziecka lub zakładu pracy męża czy też żony, że nie korzystało się w danym roku z tego art.
 
wiem ale ja juz jestem przewrazliwiona..
a teraz mam pytanie do was za 100 punktow...
kupujecie nawilzacz powietrza?
bo moja siostra (a ona madra jest:-D pani doktor)
mmowi ze jak jest temperatura powyzej 20 stopni to tylko moga zaszkodzic..
i wyslala mi artykul o grzybicy organizmu ktora wlasnie moze sie zrobic jak jest cieplo i wilgotno..
wiec sie zastanawiam czy przy takim malutenkim bobasku ktory wymaga wyzszej temperatury ( u nas jest 23 w sypialni ) nawilzac to powietrze czy nie..:confused2:

i badz tu madry...

mi by się przydał chyba odwilżacz powietrza :laugh2: dlatego kupuję lampę solną do pokoju Maleństwa i ewentualnie powieszę na kaloryferach te szklane parowniki.

A skad to sciagnełas?Podaj stronke.

Kochana, ja mam wykupione konto na rapidshare i ściągnęłam z forum 2012: Koniec świata / 2012 Doomsday (2008) ( rs, rapidshare, download, pobierz ) – forum AJO.PL
 
Nie ma to żadnego znaczenia - do art. 188 KP, składa się deklarację, że będzie się korzystało z art. 188 w wymiarze 2 lub 1 dnia, (bo 1 może wziąć ojciec, 2 żona np) mąż rezygnuje i tyle, jesli nie ma oświadczenia - trzeba dostarczyć do zakładu oświadczenie pracownika - ojca dziecka lub zakładu pracy męża czy też żony, że nie korzystało się w danym roku z tego art.

czyli wsjo rowno gdzie sie dziecko zapisze ... jak znam mojego meza zglosi je u mnie :)

Cześć dziewczyny, ja już jestem spowrotem.
Wczoraj robili mi ktg, coś tam wyszło źle (moim zdaniem z powodów technicznych), powiedzieli, że tętno dziecka jest niemiarowe, ale jak potem sprawdzali to już było ok, a młody na badaniu "uciekał" i pewnie stąd taki wynik. Na noc podłączyli mi kroplówkę fenoterol+isoptin, do tego luteina i nospa i domięsniowo pyralgina z papaweryną i relanium. Odłączyli po pół dobry. Wczoraj macica stawiała mi się porządnie, a przez nockę i dzisiejszy dzień już prawie wcale (naliczyłam może 4-5 razy). Na badaniu ginekologicznym też nie było źle. Miałam też usg. Z młodym wszystko ok, zastoju w nerkach już nie ma, termin z wymiarów wigilijny, ma ponoć ponad 2kg. Lekarz stwierdził, że jedyny problem to mała ilość wód. Miałam więc zrobiony test czt mi się nie sączą. Potem na ponownym usg sprawdzili te wody, policzyli i stwierdzili, że owszem mało ale jeszcze w normie ( na usg w 30 tyg miałam 12cm, dziś 11,1cm). Na obchodzie kazali odstawić mi wszystkie leki i nie zalecili już żadnych badań, więc zapytałam czy mogę wyjść, no i zgodzili się, ale na własne żądanie. W ten oto sposób jestem już z wami. Zabieram się za nadrabianie.
Natalka trzymam kciuki, żeby mało bolało :-)

dobrze ze juz jestes :) moge cie zdjec z listy "osob przebywajacych w szpitalu !!"
 
hehe ja wyslalam meza do sklepu po drobne zakupy :) i miedzy wierszami rzucilam ze chce dwa milky waye .. ciekawe czy potraktuje to powaznie i mi kupi czy raczej oleje :)

jej jak mi dzis agatka lazi po brzuchu !!!
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny, ja już jestem spowrotem.
Wczoraj robili mi ktg, coś tam wyszło źle (moim zdaniem z powodów technicznych), powiedzieli, że tętno dziecka jest niemiarowe, ale jak potem sprawdzali to już było ok, a młody na badaniu "uciekał" i pewnie stąd taki wynik. Na noc podłączyli mi kroplówkę fenoterol+isoptin, do tego luteina i nospa i domięsniowo pyralgina z papaweryną i relanium. Odłączyli po pół dobry. Wczoraj macica stawiała mi się porządnie, a przez nockę i dzisiejszy dzień już prawie wcale (naliczyłam może 4-5 razy). Na badaniu ginekologicznym też nie było źle. Miałam też usg. Z młodym wszystko ok, zastoju w nerkach już nie ma, termin z wymiarów wigilijny, ma ponoć ponad 2kg. Lekarz stwierdził, że jedyny problem to mała ilość wód. Miałam więc zrobiony test czt mi się nie sączą. Potem na ponownym usg sprawdzili te wody, policzyli i stwierdzili, że owszem mało ale jeszcze w normie ( na usg w 30 tyg miałam 12cm, dziś 11,1cm). Na obchodzie kazali odstawić mi wszystkie leki i nie zalecili już żadnych badań, więc zapytałam czy mogę wyjść, no i zgodzili się, ale na własne żądanie. W ten oto sposób jestem już z wami. Zabieram się za nadrabianie.
Natalka trzymam kciuki, żeby mało bolało :-)

dobrze, że nic złego się nie dzieje. :tak:

a za Natalię trzymamy kciuki.
 
hehe ja wyslalam meza do sklepu po drobne zakupy :) i miedzy wierszami rzucilam ze chce dwa milky waye .. ciekawe czy potraktuje to powaznie i mi kupi czy raczej oleje :)

jej jak mi dzis agatka lazi po brzuchu !!!

No spróbowałby nie kupić!:-D

Alek też mi łazi...od paru dni taki niespokojny w brzuszku...

MamoStacha cieszę się, że wszystko dobrze;-)
 
hehe ja wyslalam meza do sklepu po drobne zakupy :) i miedzy wierszami rzucilam ze chce dwa milky waye .. ciekawe czy potraktuje to powaznie i mi kupi czy raczej oleje :)

jej jak mi dzis agatka lazi po brzuchu !!!

a mój kochany mąż kupił mi czekoladę malinową i ciasteczka (które sam zjadł, ale nieważne, liczy się sam fakt :-p)
 
reklama
Witam wszystkie grudniowe mamusie :) Ja również mam planowany termin na grudzień a dokładnie na 26.12 :) Ciekawe czy wstrzelimy się w święta :) a może w sylwester? Pozdrawiam jeszcze raz. PS. Torbę mam już prawie spakowaną :)
 
Do góry