reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

czy ja piszę, że miałaś za małe dziecko? albo że podanie sterydów ma coś do wagi dziecka? ja wylądowałam z zagrożeniem porodu w 32 tyg i nie dostałam sterydów, dlatego mówię, że lekarze mają swoje sposoby leczenia i swoje teorie - skoro jej przepisał te tabletki to chyba nie chciał źle?
gdyby patrzeć takimi kategoriami to ja mogę uważać, że lekarze z patologii ciąży na czele z ordynatorem i moim lekarzem chcieli dla mnie źle, bo nie dostałam sterydów...
Wiadomo,ze lekarz nie chciał źle ...kolezanka moze powinna sie bardziej dopytac czemu ma to brac...moze czegos sie tam dopatrzyl na USG ,tak jak pisalam-nie sama waga dziecka jest wazna ale poszczegolne wymiary tez sie licza:confused:

A jeśli Ty miałas zagrozenie porodem to pierwsze co powinni Ci podac sterydy...to jest przeciez standartowa procedura w takiej sytuacji !
mnie wozili od szptala do szpitala i wszedzie pierwsze co, to sprawdzali czy jestem po serii sterydów, wiec dziwie sie,ze ich ci ich nie dali, bo co byloby jakby dziecko sie urodzilo w tym terminie? plucka za malo rozwiniete zeby daly rade pracowac samodzielnie :sorry:...a moze sytuacja poprostu nie wygladała tak źle u Ciebie :confused:
 
reklama
kasiek a to dobrze, ale to tak z troski:) ja też po tych kilku tygodniach zamierzam śmigać w jakimś pasie, coby szybko się pozbyć tego nadmiaru skóry.
Cherie ty to się omęczysz.
 
j jestem ciekawa czy na lato zaloze juz biodrowki...:wściekła/y:
ale juz dzis zamowilam gorset wyszczuplajacy i majtasy:-D
i zaraz jak tylko wyjde ze szpitala zaladuje ta skore w gorset:-Dmoze sie jakos zbiegnie:-D

ja mam nadzieje,ze założe juz wczesniej, bo innych spodni nie mam :tak:;-)
a co do gorsetu i majtasów to slyszalam ,ze rewelacja-brzuszek pieknie sie wciaga :tak:
 
Wiadomo,ze lekarz nie chciał źle ...kolezanka moze powinna sie bardziej dopytac czemu ma to brac...moze czegos sie tam dopatrzyl na USG ,tak jak pisalam-nie sama waga dziecka jest wazna ale poszczegolne wymiary tez sie licza:confused:

A jeśli Ty miałas zagrozenie porodem to pierwsze co powinni Ci podac sterydy...to jest przeciez standartowa procedura w takiej sytuacji !
mnie wozili od szptala do szpitala i wszedzie pierwsze co, to sprawdzali czy jestem po serii sterydów, wiec dziwie sie,ze ich ci ich nie dali, bo co byloby jakby dziecko sie urodzilo w tym terminie? plucka za malo rozwiniete zeby daly rade pracowac samodzielnie :sorry:...a moze sytuacja poprostu nie wygladała tak źle u Ciebie :confused:
hmm nie wiem czy taka standarwdowa ja nie dostalam na przyklad sterydow...
zalezy chyba od tego co szpital prktuykuje..
u nas fenka i lezenie plackiem..musialam sie prosic zeby mnie o dwoch tyg wypuscili...

kasiek a to dobrze, ale to tak z troski:) ja też po tych kilku tygodniach zamierzam śmigać w jakimś pasie, coby szybko się pozbyć tego nadmiaru skóry.
Cherie ty to się omęczysz.
wiem moka ze to z troski;-)
ja tak juz pisze smiesznie..bo jestem na etapie takim ze mi juz wszystko obojetne chce juz byc po porodzie..
czy cc czy sn, kto mi spojrzy miedzy nogi i czy bedzie bolalo..
jakbym mogla dzis rodzic to bym sie nie mogla doczekac najmocniejszych skurczy zeby tylko juz byc po...
i teraz sie jeszcze w miare oszczedzam ale jak puknie tylko 1 grudzien to sie biore za sprzatanie generalne, nawet zaczne chyba tanczyc w domu i skakac...:-D
jestem juz zmeczona ciaglym bolem kregoslupa, zadyszka i tym ze ruszam sie jak slon,...
 
kasiek ja też już się nie mogę doczekać. Jesli w tym tygodniu nic nie ruszy, to jak wcześniej pisałam wdrażam w przyszłym tygodniu akcję "schody" :)
 
hmm nie wiem czy taka standarwdowa ja nie dostalam na przyklad sterydow...
zalezy chyba od tego co szpital prktuykuje..
u nas fenka i lezenie plackiem..musialam sie prosic zeby mnie o dwoch tyg wypuscili...

fenek fenkiem -bez niego juz dawno bym urodzila, bez lezenia tez-leze juz miesiac plackiem-nawet do łazienki nie moglam wstawac przez pierwsze 2 tyg:eek: ale jak mialam takie skurcze to nie wiedzieli czy da je sie powstrzymac...powiem szczerze ,ze jak lerzalam w tych szpitalach 3 tygodnie i przewijalo sie tyle dziewczyn, to polowie z nich nie udalo sie fenkiem wstrzymac porodu, wiec walczyli tylko zeby z 3 doby przynajmniej wstrzymac zeby serie sterydow dac i zeby zaczely dzialac...
 
leżę z laptopem na kolanach a mój królewicz co chwila go do góry podnosi :laugh2: się rozwiercił.

hehe skads to znam :)

Cherie nam położna na Szkole Rodzenia po cesarce zalecała takie wysokie babcine majtasy. Ponoć najlepsze, bo nie urażają rany.
kasiekkrk z tego co czytałam, to wszystkie pasy wyszczuplające, gorsety można stosować po połogu. Wcześniej może to zakłócić proces obkurczania i gojenia macicy.

pas neoprenowy mozna uzywac ok 2 tyg po naturalnym porodzie albo po calkowitym zagojeniu sie rany po cesarce ale NIE WOLNO GO SCISKAC !! MOZNA ZALOZYC ALE ZUPELNIE LUZNO
 
kasiek ja też już się nie mogę doczekać. Jesli w tym tygodniu nic nie ruszy, to jak wcześniej pisałam wdrażam w przyszłym tygodniu akcję "schody" :)
akcja schody juz nie jednej pomogla ,ale trzeba ja uskuteczniac naprawde ostro:tak:..moze jeszczez akcje mycie okien itp sobie zafunduj;-):-)
 
reklama
Wiadomo,ze lekarz nie chciał źle ...kolezanka moze powinna sie bardziej dopytac czemu ma to brac...moze czegos sie tam dopatrzyl na USG ,tak jak pisalam-nie sama waga dziecka jest wazna ale poszczegolne wymiary tez sie licza:confused:

A jeśli Ty miałas zagrozenie porodem to pierwsze co powinni Ci podac sterydy...to jest przeciez standartowa procedura w takiej sytuacji !
mnie wozili od szptala do szpitala i wszedzie pierwsze co, to sprawdzali czy jestem po serii sterydów, wiec dziwie sie,ze ich ci ich nie dali, bo co byloby jakby dziecko sie urodzilo w tym terminie? plucka za malo rozwiniete zeby daly rade pracowac samodzielnie :sorry:...a moze sytuacja poprostu nie wygladała tak źle u Ciebie :confused:

najwidoczniej nie jest to standard.
co do "złej" sytuacji to każdy inaczej to interpretuje - ja miałam skurcze, szyjkę rozpulchnioną i skróconą w 50% a na dodatek rozwarcie na opuszek, zatem "może nie wyglądało to tak źle".
po tokolizie, końskiej dawce fenoterolu udało się dojść aż do dziś - 36 tydzień, więc lekarze chyba wiedzieli co robią :tak:
 
Do góry