reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

reklama
GYROS

Potrzebujesz dość sporej miski (najlepiej głębokiej) i ukladasz na niej warstwowo :
- kapustę (czerwona ze słoika lub pekińska pokrojona drobno - z pekińską lżejsza jest sałatka :D)
- 1/2 puszki kukurydzy
- 2 srednie cebule (smażona najlepiej, bo po surowej niektórzy mają gazy xD) - można też dać 3 cebule jak ktos bardzo je lubi ;) I dajesz tylko połowę tej cebuli
- sos (wymieszać w miseczce majonez z ketchupem i jogurtem naturalnym oraz z ziołami prowansalskimi lub tylko np z bazylią, oregano - mozna oczywiście nie dodawać ziół albo jogurtu, ale z jogurtem wychodzi lżejsza i mniej kaloryczna :D) sos rozprowadzić na cebulce - tak żeby tylko ją zakryć
- filety z piersi kurczaka [ilość zależna od gustu - ja daję z pół kg albo takie dwie duże piersi](gotowane lub smażone z przyprawą gyros) z braku laku można dac zwykłą przyprawę do kurczaka, ale sałatka traci na tym swój smak...a no i ja gotuję je; są wtedy takie delikatne:D Oczywiście dajesz tylko połowę z tych piersi
- ogórki konserwowe (pokrojone w kosteczkę) nie za dużo...
- kapusta
- sos (majonez z wycisniętym czosnkiem i jogurtem oraz ziołami) - i znów zalezy od gustu czy z ziołami czy bez, z jogurtem czy bez...
- filet z piersi kurczaka (druga połowa z tego, co ugotowałaś lub usmażyłaś)
- 1/2 puszki kukurydzy
- cebula (druga połowa z tamtej porcji, którą usmażyłaś lub tylko pokroiłaś)
- wierzch: Majonez z jogurtem lub sam majonez

Smacznego ;)

Ps. Ja zawsze biorę przeźroczystą miskę, bo wtedy widac ładnie wszystkie warstwy sałatki :D
 
Kopciuszku to sie robi kilka chwil:)
chyba najdluzej trwa pokrojene miesa w kostke:-)

a wiec kuraka (albo jakie miesko lubisz) kroisz w kosteczke podsmazasz to na oleiwie bez przypraw...

w pol kubeczku wody wsypujesz przyprawy sol, paprya slodka i ostra pieprz, curry troszke cynamonu i kolendry, czosnek granulowany i oregano...

ale mozna tez uzyc po prostu przyprawy gyros...szybciej ale troszke inny smak..


wszystkie przyprawy wg uznania, poniewaz ja nie sole uzywam duzo przypraw...

i jak juzmiesko sie zarumieni a w przypadku kuraka zabieli to ta wode z przyprawami wlewasz do patelni i mieszasz sobie na wolnym ogniu az woda wyparuje...

i miesko gotowe wyjmujesz na talerz i zasypujesz zoltym serkiem...


do tego fryty i sos:)
jeden robie :3 lyzki ketchupu kotlin i 3 lyzki majonezu kieleckiego do tego papryka slodka, bazylia oregano i jak mam to szafran dodaje...

a drugi robie miazdzone glowki czosnku z majonezem i lyzka smietany..

i finito:-)

w taki sposob po 20 minutach roboty mojemu mezowi trzesa sie uszy:-D
 
Kopciuszku to sie robi kilka chwil:)
chyba najdluzej trwa pokrojene miesa w kostke:-)

a wiec kuraka (albo jakie miesko lubisz) kroisz w kosteczke podsmazasz to na oleiwie bez przypraw...

w pol kubeczku wody wsypujesz przyprawy sol, paprya slodka i ostra pieprz, curry troszke cynamonu i kolendry, czosnek granulowany i oregano...

ale mozna tez uzyc po prostu przyprawy gyros...szybciej ale troszke inny smak..


wszystkie przyprawy wg uznania, poniewaz ja nie sole uzywam duzo przypraw...

i jak juzmiesko sie zarumieni a w przypadku kuraka zabieli to ta wode z przyprawami wlewasz do patelni i mieszasz sobie na wolnym ogniu az woda wyparuje...

i miesko gotowe wyjmujesz na talerz i zasypujesz zoltym serkiem...


do tego fryty i sos:)
jeden robie :3 lyzki ketchupu kotlin i 3 lyzki majonezu kieleckiego do tego papryka slodka, bazylia oregano i jak mam to szafran dodaje...

a drugi robie miazdzone glowki czosnku z majonezem i lyzka smietany..

i finito:-)

w taki sposob po 20 minutach roboty mojemu mezowi trzesa sie uszy:-D

NO to jutro robie na obiad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-D
 
Kopciuszku to sie robi kilka chwil:)
chyba najdluzej trwa pokrojene miesa w kostke:-)

a wiec kuraka (albo jakie miesko lubisz) kroisz w kosteczke podsmazasz to na oleiwie bez przypraw...

w pol kubeczku wody wsypujesz przyprawy sol, paprya slodka i ostra pieprz, curry troszke cynamonu i kolendry, czosnek granulowany i oregano...

ale mozna tez uzyc po prostu przyprawy gyros...szybciej ale troszke inny smak..


wszystkie przyprawy wg uznania, poniewaz ja nie sole uzywam duzo przypraw...

i jak juzmiesko sie zarumieni a w przypadku kuraka zabieli to ta wode z przyprawami wlewasz do patelni i mieszasz sobie na wolnym ogniu az woda wyparuje...

i miesko gotowe wyjmujesz na talerz i zasypujesz zoltym serkiem...


do tego fryty i sos:)
jeden robie :3 lyzki ketchupu kotlin i 3 lyzki majonezu kieleckiego do tego papryka slodka, bazylia oregano i jak mam to szafran dodaje...

a drugi robie miazdzone glowki czosnku z majonezem i lyzka smietany..

i finito:-)

w taki sposob po 20 minutach roboty mojemu mezowi trzesa sie uszy:-D
Przeczytalam to mezowi i jemu tez sie trzesa uszy:-D:-D:-Dciekawe jak beda sie trzesly jak juz zrobie;-)
 
też robię coś podobnego i kładę warstwowo: -smażony kurczak z przyprawą gyros -majonez i ketchup pikantny
-czerwona fasolka z puszki
-kukurydza z puszki
- majonez lub sos czosnkowy i ketchup łagodny
-ogórki konserwowe
-papryka czerwona
-ketchup pikantny
-drobno posiekana kapusta pekińska polana sosem koperkowo-
ziołowym i włoskim. Pychota!!! :))))
 
Druga moja ulubiona sałatka:)
drobno pokrojona pierś z kurczaka usmażona z łyżeczką curry. do tego woreczek ryżu ugotowanego, kukurydza z puszki i ananas drobno pokrojony. Wszystko razem mieszamy z majonezem i 2 łyżkami curry i sałatka gotowa:)) mówię Wam palce lizać:)))
 
reklama
Druga moja ulubiona sałatka:)
drobno pokrojona pierś z kurczaka usmażona z łyżeczką curry. do tego woreczek ryżu ugotowanego, kukurydza z puszki i ananas drobno pokrojony. Wszystko razem mieszamy z majonezem i 2 łyżkami curry i sałatka gotowa:)) mówię Wam palce lizać:)))
albo z makaronem ryżowym!!
potwierdzam-pycha!!
 
Do góry