reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

Asia na pewno już za późno ale podam przepis na dobrą sałatkę z tortelini:-)

1 op. tortelini z szynką
1 por
2 pomidory
kawałek szynki
ogórek zielony

Tortelini ugotować, por pokroić drobno, pomidory ogórek i szynkę na kostkę i wymieszać z majonezem! Palce lizać
 
reklama
SAŁATKA MEKSYKAŃSKA :

SKŁAD:
-1 puszka fasoli czerwonej
-ser zólty ok 30 dag
-ogorek konserwowy ( 2 -3 ) ile kto chce
-1 puszka zielonego groszku
-1 puszka kukurydzy
-1 świerza papryka
majonez ,sól,pieprz do smaku

w kostke wszystko i wymieszac SMACZNEGO !!! pasuje rowniez do tej sałatki usmazona piers z kurczaka rozniez w kostke ;-) hehe jak kto lubi ale sałatka wyglada kolorowo i jest pyszna ,,,,,,,,,,,,,


hmm mam nadzieje ze takiej nie ma w przepisach bo szczeze nie patrzyłam...

mala wariacja o tej salatce :)

-fasolka
-kukurydza
-groszek
-papryka
-czerwona cebula
-ogorek konserwowy /moze 2/
-kurczak przyprawiony na ostro
-2-3 lyzeczki musztardy
-2 lyzki majonezu
-sol i pieprz :)

wszystko to jest fajne bo jest sypkie :) dlatego nie dalam sera /ser by to skleil!!/ jak sie te smaki przegryza to bedzie z tego niezla salatka :)

dzieki wika!!
 
mala wariacja o tej salatce :)

-fasolka
-kukurydza
-groszek
-papryka
-czerwona cebula
-ogorek konserwowy /moze 2/
-kurczak przyprawiony na ostro
-2-3 lyzeczki musztardy
-2 lyzki majonezu
-sol i pieprz :)

wszystko to jest fajne bo jest sypkie :) dlatego nie dalam sera /ser by to skleil!!/ jak sie te smaki przegryza to bedzie z tego niezla salatka :)

dzieki wika!!

Nie ma za co :-) ja tez dodałam musztardy 2-łyzeczki i cebule ale zwykła ;-) a ser pokroilam i mi nie skleił nic tylko wlasnie ładnie odchodzi ... :tak: bo kupilam w plastrach i w kostke dopiero ;-) czyli taka cienka kostka wyszla jak plasterek... ale dobrze sie komponuje tyle ze ja akurat wczoraj robiła w wersji bez kurczaka ;-) bo niechcialo mi sie leciec kupowac ale zawzwyczaj z kurakiem lepsza:D:-)
 
ser ...

nie wiem jaki ser jest w lidlu ale ja jak juz sama robie to kupuje albo specjalny bialy ser w czeskich marketach albo nasz stara dobra golde !! panieruje centymetrowe plastry sera w zwyczajnej panierce /jajko, mleko, maka i przyprawy do smaku/ dosyc musi byc gesta !!! bo inaczej splynie z sera !!! no i opiekam na zwyczajnym oleju :)

na sos cherie pisala przepis a frytki jak to frytki ...
 
Przepraszam, że tak późno:zawstydzona/y:

CHLEBEK:

Składniki:
1 litr mocno ciepłej wody - aby nie za łatwo było wsadzić łapkę (ok.50st.C)
50 g świeżych drożdży
1 kg mąki zwykłej (pszennej) z dodatkiem otrąb LUB opcjonalnie mąka razowa wymieszana ze zwykłą
1 czubata łyżka soli
2-3 łyżki stołowe oliwy
olej lub (w wersji lakto-wege) masełko do wysmarowania foremek (2 wąskie, 30-40cm) i bułka tarta do ich posypania

ew. dodatki, np. pestki słonecznika lub sezam lub kminek
Przygotowanie:
Do dużego gara (4l) wlewamy mocno ciepłą wodę i rozpuszczamy w niej drożdże przez mieszanie ich łapką. Wsypujemy inteligentnie mąkę, żeby się nie ufyflunić i też mieszamy ją łapką. Wsypujemy (wcześniej odmierzoną, żeby nie uwalać rozczynem solniczki) czubatą łyżkę (stołową) soli, wlewamy (jedno dobre chluśnięcie) na oko oliwę (pewnie ze dwie-trzy łyżki stołowe). Odstawiamy na pół godziny w ciepłe miejsce.

W tym czasie nie leniu****emy tylko:

- smarujemy dwie foremki masełkiem (lub olejem) i posypujemy bułką tartą (tylko solidnie, żadnej fuszerki - mnie raz chlebuś przywarł jednym bokiem podczas wyjmowania i skórka odlazła od miąższu)

- ustawiamy piekarnik z termoobiegiem na 250 st na parę minut.

Do nagrzanego piekarnika wstawiamy chlebek na 45 min. W połowie czasu pieczenia można okryć folią wierzch chlebków, żeby skórka się nie spaliła. Podobny efekt uzyskuję przez postawienie foremek na najniższym poziomie.
Wskazówki i uwagi:
Ciasto przed włożeniem do formy jest rzadkie!!!
Do foremek sie je WLEWA!!! :D

No i takie trudne?:-D
 
Dziewczyny jak lubicie bardzo słodkości to tu podam wam fajny przepis na placek na zimno... u mnie w domu sie zanim zabijaja wiec musze robic 2 blachy nie jedna!

6 paczek herbatnikow
1 krem do karpatki
1 mleko zageszczone w puszce lub od razu gotową krówkę
1 bita śmietanę
1 czekolade najlepiej gorzka co by za słodko nie było
1 mleko
1 margarynę np. Kasię

A wiec... spód blachy wykladamy herbatnikami na to idzie krem od karpatki następnie znow herbatniki, pozniej na te herbatniki rozsmarowujemy krówke jeśli jest gotowa to wygodniej dla nas jeśli natomiast mamy zwykle mleko zageszczone w puszce to czekaja nas 2 do 3 godzin jego gotowania. Na górę bita śmietana... i kawałek czekolady po tarkowanej na male kawaleczki w celu posypki na bita smietane. dodam ze do bitej smietany nie dodawac cukru co byście miały siłę zjeść chociaż 1 kawałek:)
 
reklama
Do góry