reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudnióweczki u lekarza

Ale wasi mezowie maja grupe + czy - ? Bo mój ma + I z tego co czytalam 60% dzieci ma wtedy dodatnia grupe krwi. Wtedy podaja zastrzyk. Ale chyba kupienie I podanie immunoglobuliny po porodzie (we wlasnym zakresie) gwarantuje, ze w kolejnej ciazy konflikt nie wystapi. Tak to zrozumialam.
To jest chyba tak, że jeśli dziecko ma rh+, a matka rh-, to wtedy podczas porodu, po zetknięciu z krwią dziecka organizm matki wytwarza przeciwciała na czynnik rh+ i jeśli podczas kolejnej ciąży dziecko też ma rh+, to organizm matki będzie tą krew zwalczać i wtedy dziecko jest zagrożone, bo przeciwciała mają zdolność przenikania przez łożysko.
 
reklama
Lepiej chyba urodzic takiego w dolnej granicy normy niz gornej... moj w 29+5 miał 2 kg wiec jak juz sie boje co bedzie w grudniu!!


a8doqqmz725nh9h0.png
 
Ale wasi mezowie maja grupe + czy - ? Bo mój ma + I z tego co czytalam 60% dzieci ma wtedy dodatnia grupe krwi. Wtedy podaja zastrzyk. Ale chyba kupienie I podanie immunoglobuliny po porodzie (we wlasnym zakresie) gwarantuje, ze w kolejnej ciazy konflikt nie wystapi. Tak to zrozumialam.

Moj maz ma +

Ewentualny zastrzyk dopiero po porodzie za darmo [emoji846]

Moi rodzice mieli to samo mama - tata + i oboje z bratem mamy po mamie [emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wszystko ok, pobrał wymaz na GBS, skierowanie tylko na morfologię, tsh i mocz

Młody wazy juz 2620g [emoji846] grubasek [emoji85] i jak tak dalej pójdzie to bedzie miał przy porodzie ok 3700g...

Leje deszcz a ja nie mam parasola, zeby dojść do samochodu [emoji12]

Następna wizyta 19 listopada [emoji4]

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wszystko ok, pobrał wymaz na GBS, skierowanie tylko na morfologię, tsh i mocz

Młody wazy juz 2620g [emoji846] grubasek [emoji85] i jak tak dalej pójdzie to bedzie miał przy porodzie ok 3700g...

Leje deszcz a ja nie mam parasola, zeby dojść do samochodu [emoji12]

Następna wizyta 19 listopada [emoji4]

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Super! Dobra waga! :)
 
Dzięki Karolina :)

Młody waży 2740g !!!! Jest wielgachny !!!
Wielkość na 36/37 tyg! A jestem w 34tyg i 2 dniu!!!
Ćwiczył oddychanie, przepływy dobre, wszystko super, 4d nie udało się bo buzia była wtulona w łożysko.
Wizyta na 21 listopad, termin wg USG 27 listopad, taki naskórek Wielki

Waga dobrze, nie tyje trzymam się z tymi.kg hehe.

I wymaz na gbs pobrany z pochwy i pupy...

Czekam na resztę dziewczyn :)
 
reklama
Dzięki Karolina :)

Młody waży 2740g !!!! Jest wielgachny !!!
Wielkość na 36/37 tyg! A jestem w 34tyg i 2 dniu!!!
Ćwiczył oddychanie, przepływy dobre, wszystko super, 4d nie udało się bo buzia była wtulona w łożysko.
Wizyta na 21 listopad, termin wg USG 27 listopad, taki naskórek Wielki

Waga dobrze, nie tyje trzymam się z tymi.kg hehe.

I wymaz na gbs pobrany z pochwy i pupy...

Czekam na resztę dziewczyn :)
to ciekawa z jaka waga sie urodzi :) choc usg tez sie moze mylic, bo mojej bratowej usg wyliczylo kilka dni przed porodem wage Zuzi na 3 kg a urodzila sie 3820, jaka roznica, az ginka nie wierzyla ;)
 
Do góry