reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Ledwo doczytałam 🙈 u nas jelitówka🤮 i ja na szczęście najłagodniej przechodzę, jakbym cofnęła się do 10 tyg🤢

Co do rzeczy- ja planuję zakup jak tylko będę wiedziała kto mieszka. Przede wszystkim ubranka, śpiworek do spania i do fotelika. Ja bardzo lubię Pinokio body kopertowe. Lidl ma ok rzeczy, ale bardzo się rozciągają...

Fotelik mam avionaut Pixel na ISOFIX. Baza jeździ i to jest mega. Fotelik bardzo lekki. Jest też fotelik następny, ale tutaj już mniej jestem zadowolona- w sensie fajne są foteliki przekręcane bokiem. Łatwiej wyjąć:) teraz musimy kupić starszakowi, bo wyrasta.
Wózek czołg x Lander x move. Mieszkamy blisko lasu, więc dla mnie mega. Wprawdzie w nowym mieszkaniu wozkownia w piwnicy, no ale.... Muszę jedynie wyprać i wymienić koła 🤣🤣🤣 w sensie opony. Koszt koło 800 PLN 🙈
Tez te łupinę chce kupić
 
reklama
A czy w prywatnej grupie będzie jakiś podział na wątki i tematy? Zeby łatwiej było znaleść coś w temacie który nas interesuje albo nie musieć scrollwac tych które nas nie dotyczą?
 
Hej wam ,pije kawe

Ja będę miala 4 cc wiec to dopiero jazda u mnie🤪 ale trzecia cesarkę wspomjnam bardzo dobrze, jak lekarz się odpowiednio zajmie ,dobrze zszyje i ja się wtedy nastawilam,że muszę wstać i jakoś naprawdę super mi poszlo, jedynie przy samym cięciu jak lezy się na stole to parametry mi spadały i czułam się bardzo źle do czasu wyciągnięcia malucha z macicy, a to ciśnienie spadało a to tlenu mi brakowało itp tego się najbardziej obawiam
 
Mam pytanie , czy po badaniach prenatalnych otrzymaliście jakis raport z badania?
Nie dowiedziałam się jaki termin porodu i w sumie z tego wszystkiego zapomniałam zapytać lekarza, a był dość młody i tez byłam zaskoczona jego wiekiem..
Tak, powinnaś dostać przynajmniej wyniki skanu w kierunku anomalii genetycznych (przezierność karkowa i obecność kości nosowej), tak samo na podstawie wielkości płodu (jak ja nie cierpię tej nazwy 😖 ) powinni określić termin porodu. A wyniki badań krwi po paru dniach. Może zależy od lekarza/szpitala i dostaniesz wszystko razem?

Następna sprawa, wyszło,ze ma być chłopak na 85% czy znacie przypadki, ze okazało się, ze jest inaczej?
Ja zazwyczaj słyszałam, ze jak dziewczynka miała być to wychodził po czasie chłopak ale o odwrotnym przypadku nigdy 🤭
Z tego co czytałam, zależy kiedy określane. W okolicach 12 tyg określa się na podstawie wyrostka płciowego, i chłopiec jest kiedy wyrostek jest w górę względem kręgosłupa, ale może się podnieść dopiero w 13 tyg, do tego czasu może wyglądać jak u dziewczynki. Czyli jeśli u Ciebie diagnoza: chłopiec, to już wg mnie chłopiec zostanie :)
Z kolei na późniejszym etapie pępowina może się tak zawinąć, że imituje mosznę, i wtedy częściej błędnie określa się chłopców, a okazują się dziewczynki.

Jak coś źle piszę to poprawcie :)
 
Ostatnia edycja:
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

31.05.2022

@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)
@7grudnia - wizyta, 17.00
@Strzyga_ - USG
@nikola1512 - Nifty Pro i USG prenatalne

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

01.06.2022
@Aniaaa_022 - wizyta
@Blackoliwka - prenatalne
@stella33 - wizyta
02.06.2022
@ka.an92 - prenatalne
@Majka2022 - prenatalne
@anulaa_89 - wizyta
@MałaMi 2022 - wizyta
@Roksi2810 - prenatalne
@Hejcia - wizyta
03.06.2022
@Mamafasolki - wizyta
@Coronita - wizyta, 16.45
@panna_anna - prenatalne
06.06.2022
@Bibi80 - wizyta
@Sentosa - wizyta
@olenka201 - wizyta
07.06.2022
@MałaMi 2022 - prenatalne
@Carmen_87 - prenatalne
08.06.2022
@Carolina123 - wizyta
@MartaMarkry - prenatalne
@astorlee - wizyta
09.06.2022
@Diaanaa - prenatalne
@Edka88 - wizyta
@Malinka136 - prenatalne
@Cicha38 - prenatalne
10.06.2022
@Karola z nadzieją - prenatalne
@Kamsik - wizyta
@Olka92 - wizyta, 9.00
@Karolcia105 - usg a'la prenantalne
13.06.2022
@pannadarianna - prenatalne
@Margeritka28 - wizyta rano + prenatalne 16.00
@marsi89 - wizyta
@Aurora84 - prenatalne, 12.20
@Nantes - prenatalne
@Diaanaa - prenatalne
14.06.2022
@anulaa_89 - USG prenatalne
15.06.2022
@Strzyga_ - wizyta
@Monia_91 - prenatalne
16.06.2022
@gigian - wizyta + prawdopodobnie wyniki NIPT
17.06.2022
@Dagna42 - prenatalne
@Cytryna* - wizyta
@Kinga9129 - prenatalne
@natusia.mamusia86 - wizyta + prenatalne + Pappa
20.06.2022
@Aurora84 - wizyta, 10.00
@MartaMarkry - wizyta
21.06.2022
@Carolina123 - prenatalne
@Kamilad - prenatalne
@Blondynka w sieci - wizyta
22.06.2022
@Strzyga_ - USG z Pappa
@Cleo92 - wizyta, 10.00
23.06.2022
@stella33 - prenatalne
24.06.2022
@Cytryna* - prenatalne
@Bebet - wizyta
@Poplątana9 - wizyta
28.06.2022
@Agnesco - wizyta, 11.40
@Bebet - wizyta
30.06.2022
@Carmen_87 - wizyta
@Kassia_ - wizyta
04.07.2022
@pannadarianna - wizyta
15.07.2022
@Bebet - polowkowe
19.07.2022
@Agnesco - prenatalne nr 2, 13.00
Trzymam mocno kciuki, powodzenia dziewczyny😘
 
Hej ja na 8 jadę na pobranie krwi tak to uwielbiam że szok ale co muszę zrobić te tsh i przede wszystkim też zrobię obecność przeciw cial combasa lekarz noc nue mówił ale ja zrobię dla siebie nawet
 
reklama
ale wy.macie oczy. Ja w ogóle tych wyrostków nie widzę.
wiem kochana wiem. Mnie też wtedy córka trzymała przy życiu ale no ciężko było. I nie pomagały słowa: jeszcze będziesz mieć dziecko. Nie zastąpisz osoby inna osoba.
to tak ciężko powiedzieć bo może być pępowina... Ja myślę że na tym etapie to nie da się określić, można gdybać.
smarujesz tym zgięcie łokcia czy jak to wygląda ?
ja też biorę zastrzyki na rozrzedzenie a mimo to na prenatlanych z jednej żyły była gęsta krew a z drugiej rzadka i fajnie leciała. Ale babka właśnie powiedziała że to kwestia picia. A ja piłam mało bo zaraz by mi się sikawka włączyła
mi też i mój gin i mój mąż odradzali detektor i odpuściłam. Za chwilę będziesz czuć ruchy więc to niepotrzebny wydatek, a jak nie znajdziesz tętna to stres masakryczny. Także jeszczce chwila i bedziesz spokojniejsza.
ja tak miałam, popuscilo i dziś zaś wróciło. Myślę że normalka.
ja mam to samo.

A ja dziewczyny przed chwilą wróciłam z dłuższego wyjazdu. Była msza za wujka, a że na pogrzebie nie byłam to chciałam jechać. Jezuu mój tata jechał jak wariat, prawie wszystkich w aucie obrzygalam. A tak serio to ostatnio niedobrze mi podczas jazdy autem. W ogóle dziś bardzo bardzo brzuch czuje, w sensie jest napięty. Muszę zacząć go chyba czymś smarować bo wydaje mi się że zaraz pęknie. Jeszcze te moje blizny na całym brzuchu 😱 eh. Dobrze że dziś i jutro wolne.
Musiałam nadrobić a teraz idę spać😘
Tak smaruję zgięcie łokciowe na około 40 min przed kłuciem i zaklejam opatrunkiem foliowym elastoderm (załączam zdjęcie), bo Emla działa pod folią. Tak samo robię na brzuchu do zastrzyków.
IMG_20220531_073752.jpg
 
Do góry