reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

21.05.2022

@Dorotii - prenatalne

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

23.05.22
@MartaMarkry - wizyta, 17.45
@Aurora84 - wizyta
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna
@Bebet - prenatalne
24.05.22
@Agnesco - wizyta + prenatalne
@Cleo92 - prenatalne, 06.00
@MissCe - prenatalne
@Poplątana9 - prenatalne, 19.00
@7grudnia - prenatalne
@Malka_91 - prenatalne
@Mamafasolki - prenatalne
@Renjja - prenatalne
@marsi89 - prenatalne, 19.00
@Bebet - wizyta
25.05.22
@Cleo92 - wizyta
@Marcowa22 - prenatalne, 17.50
26.05.22
@Blondynka w sieci - prenatalne
@Purrfect - prenatalne (USG + pobranie krwi do Pappa)
@Dagna42 - wizyta
@nikola1512 - prenatalne z krwi
@natusia.mamusia86 - wizyta
27.05.2022
@Bebet - wizyta
28.05.22
@ka.an92 - prenatalne
30.05.22
@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta
@Blackoliwka - wizyta
31.05.2022
@nikola1512 - USG prenatalne
@Hol-inka - USG prenatalne
@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)
@7grudnia - wizyta, 17.00
@Strzyga_ - USG

01.06.2022
@Aniaaa_022 - wizyta
@Blackoliwka - prenatalne
02.06.2022
@ka.an92 - prenatalne
@Majka2022 - prenatalne
@anulaa_89 - wizyta
@MałaMi 2022 - wizyta
03.06.2022
@Mamafasolki - wizyta
@Coronita - wizyta, 16.45
06.06.2022
@Bibi80 - wizyta
@Sentosa - wizyta
@Diaanaa - prenatalne
07.06.2022
@MałaMi 2022 - prenatalne
08.06.2022
@Carolina123 - wizyta
09.06.2022
@MartaMarkry - prenatalne
@Diaanaa - prenatalne
10.06.2022
@Karola z nadzieją - prenatalne
@Kamsik - wizyta
@Olka92 - wizyta, 9.00
13.06.2022
@pannadarianna - prenatalne
@Margeritka28 - wizyta rano + prenatalne 16.00
@marsi89 - wizyta
14.06.2022
@anulaa_89 - USG prenatalne
15.06.2022
@Strzyga_ - wizyta
17.06.2022
@Dagna42 - prenatalne
@Cytryna* - wizyta
21.06.2022
@Carolina123 - prenatalne
@Kamilad - prenatalne
22.06.2022
@Strzyga_ - USG z Pappa
24.06.2022
@Cytryna* - prenatalne
Jakbym mogła prosić o dopisanie mnie na 21.06 na wizytę ❤️
 
reklama
Co do imion, to dla dziewczynki podoba nam sie Emilka/Emily :) Plus pare innych, ale tylko co do tego jednego jestesmy zgodni :) A dla chlopczyka jeszcze nie ustalone, bo albo imie nielubianego kolegi meza (Pawel) albo mojego ex (Michal), albo inicjaly beda jak samochod 😅- mezowi podobalo sie Vincent ale pozniej sam sie skorygowal, ze z nazwiskiem na W wyszedlby VW - Volkswagen i dzieci by sie smialy 🤦‍♀️Jeszcze Alexander nam sie podoba. Dobrze, ze jeszcze tyle czasu ;)
 
Ostatnio tyle tu narzekałam, ze nie mam objawów… a od rana takie mdłości, ze nie mam siły na kompletnie nic 😰
Mnie też się właśnie podoba Hubert. Ale jakoś nie wiem nie mam pomysłu... A dla dziewczyny to już w ogóle nie mam pojęcia może Hania.. Ale 😁 za to na drugie imię wiem jak będzie miał i chłopak i dziewczynka. 🤣 będzie Henryk po śp. Tacie mojego męża i Teresa po mojej śp. Babci 😁
u mnie jeśli będzie druga dziewczynka to planuje Hanię, chociaż z imieniem dziewczęcym mam problem. W pierwszej ciazy od początku mówiłam Julia, jak przychodził temat chłopca to pustka w głowie. Teraz, odrazu Franek i znowu jak rozmawiam z mężem o córce to kompletnie sue nie zgadzamy 😂
 
Z ostatniej wizyty termin faktycznie wypada na 28 listopad (ktoś pytał o dokładny wiek ciąży - wg ostatniego badania dziś jest 12+5, w poniedziałek będzie wiadomo czy usg prenatalne potwierdza ten termin), natomiast nie wiem czy dwunasty (teraz już trzynasty) tydzień jest mocno do przodu, skoro 12+3 daje termin już na grudzień. 😉
Jedna z osób wspominała o "rozbieżności" terminów listopadowych czy styczniowych, chociaż kobiety rodzące na początku czy na końcu miesiąca mają mniejszą rozbieżność z mamami z innych miesięcy, niż te, które np. rodzą 1 i 31 grudnia. 😉 No nieważne.
Przy okazji do kalendarza możesz dopisać wizyty: 24.05 i 27.05, dzięki. 🙂

Ja chodzę prywatnie i na NFZ.
Mam dwie karty ciąży, wizyty w podobnych terminach... Ciekawie. 😉

Pewnie mieli rację, że usg i pobranie materiału jest najbardziej miarodajne, kiedy odbywa się w tym samym dniu. Pappa czy wolna podjednostka hcg ma swoje normy dla danego tygodnia ciąży. Jeśli materiał pobrany zostanie np. tydzień wcześniej, to badanie krwi masz np. z 11 tygodnia, a usg z 12 - nie wiem, jak "widzi to" program liczący ryzyko.

Mi też i prywatnie i na NFZ wyznaczono wizyty na termin najbliższy możliwy po prenatalnych. Oczywiście też nie zapytałam po co🙈


Lat mam jeszcze 29 (do lipca 😁)
Jedna strata, w brzuszku jedno. 🙂


Miałam takie bóle w krzyżu, że nie mogłam siedzieć, stać, leżeć w żadnej pozycji... Okazało się, że wszystko było ok z dzieckiem.

U mnie przez ostatnie dwa dni ta sama zupa 😀
Jakieś pomysły na dziś?
Ja mam barszczyk i do tego krokiety z pieczarkami 😀
 
Ja zawsze miałam imię dla dziewczynki i w ogóle nie było mowy, żeby było inne 🤣 zresztą ja rejestruje dzieci w urzędzie to i tak ja podejmuje ostateczną decyzję 🤣 tylko już wykorzystane 😅
Za to chrzestnych mamy już wybranych jak zawsze był z tym problem 🤣🤣🤣
 
Co do imion to moja starsza córka powiedziała że jej się podoba imię Antoś i chciałaby żeby tak miał na imię 😊 ale mąż kręci nosem . Za to dla dziewczynki to Alicja 😊
mi siostra wybierala i nienawidzę swojego imienia(Marcelina, zawsze przedstawiam się Marcela bo to jakoś normalniej brzmi). Mi się bardzo podobają takie wymyślate i nietypowe ale moja koleżanka dała takie synom i teraz śmieją się z nich w szkole. Niby wiadomo żarty ale młodym to strasznie na psychikę siadło. Mojego imienia też wiecznie dzieci nie potrafiły zapamiętać i pytali czemu mam takie dziwaczne imię. Choć patrzą na te imiona teraz to aż tak dziwaczne nie jest. No więc ja patrzę żeby było ładne ale nie za bardzo wymyślate i żeby fajnie brzmiało z nazwiskiem 😌
@marsi89 przepadam, że tak z dupy wrócę do tematu, ale mnie to bardzo nurtuje. I z góry przepraszam wszystkie dziewczyny za niezbyt przyjemny wpis. Widziałam na którymś z wątków jak napisałaś, że jak poroniłaś miałaś skurcze odbytu. Czy to były jakieś regularne skurcze czy pojedyncze. Wczoraj rano na kibelku jak wypuściłam gaz miałam dość mocny skurcz odbytu i potem wieczorem dwa lżejsze, i dzisiaj rano też tak sama sytuacja w łazience z rana dwa takie lekkie skurcze odbytu. Powinnam się martwić czy raczej to w związku z ciążą i gazami zalegającymi w jelitach ?
kochana ja myślę że to raczej jelita. Ja od wczoraj mam tak samo: czuje gazy w brzuchu, zakluje mnie w brzuchu i mam skurcz w tyłku. Dziś się załatwiłam po 4 dniach i jest lepiej ale czuję że nie do końca się załatwiłam. Ja miałam takie regularne co 10 min skurcze ale to był ból nie do wytrzymania i lekarz mi mówił że to też na późniejszym etapie ciąży jest. Ja wtedy byłam w 19 tyg. To w sumie była akcja porodowa. Jak często się załatwiasz? Ja myślę że to gazy, tego bólu który miałam nie idzie z niczym innym pomylić.
Z ostatniej wizyty termin faktycznie wypada na 28 listopad (ktoś pytał o dokładny wiek ciąży - wg ostatniego badania dziś jest 12+5, w poniedziałek będzie wiadomo czy usg prenatalne potwierdza ten termin), natomiast nie wiem czy dwunasty (teraz już trzynasty) tydzień jest mocno do przodu, skoro 12+3 daje termin już na grudzień. 😉
Jedna z osób wspominała o "rozbieżności" terminów listopadowych czy styczniowych, chociaż kobiety rodzące na początku czy na końcu miesiąca mają mniejszą rozbieżność z mamami z innych miesięcy, niż te, które np. rodzą 1 i 31 grudnia. 😉 No nieważne.
Przy okazji do kalendarza możesz dopisać wizyty: 24.05 i 27.05, dzięki. 🙂

Ja chodzę prywatnie i na NFZ.
Mam dwie karty ciąży, wizyty w podobnych terminach... Ciekawie. 😉

Pewnie mieli rację, że usg i pobranie materiału jest najbardziej miarodajne, kiedy odbywa się w tym samym dniu. Pappa czy wolna podjednostka hcg ma swoje normy dla danego tygodnia ciąży. Jeśli materiał pobrany zostanie np. tydzień wcześniej, to badanie krwi masz np. z 11 tygodnia, a usg z 12 - nie wiem, jak "widzi to" program liczący ryzyko.

Mi też i prywatnie i na NFZ wyznaczono wizyty na termin najbliższy możliwy po prenatalnych. Oczywiście też nie zapytałam po co🙈


Lat mam jeszcze 29 (do lipca 😁)
Jedna strata, w brzuszku jedno. 🙂


Miałam takie bóle w krzyżu, że nie mogłam siedzieć, stać, leżeć w żadnej pozycji... Okazało się, że wszystko było ok z dzieckiem.

U mnie przez ostatnie dwa dni ta sama zupa 😀
Jakieś pomysły na dziś?
ja mam dziś na obiad: łososia, buraczki i młode ziemniaczki.
 
Co do imion, to dla dziewczynki podoba nam sie Emilka/Emily :) Plus pare innych, ale tylko co do tego jednego jestesmy zgodni :) A dla chlopczyka jeszcze nie ustalone, bo albo imie nielubianego kolegi meza (Pawel) albo mojego ex (Michal), albo inicjaly beda jak samochod 😅- mezowi podobalo sie Vincent ale pozniej sam sie skorygowal, ze z nazwiskiem na W wyszedlby VW - Volkswagen i dzieci by sie smialy 🤦‍♀️Jeszcze Alexander nam sie podoba. Dobrze, ze jeszcze tyle czasu ;)
Mi się Michał bardzo podoba, ale mojemu mężowi nie 🤷‍♀️ i się zaciął, że nie i koniec 🤦‍♀️
 
ja będąc w ciazy z córka wręcz kwitłam uroda, a teraz wyglądam jak wrak człowieka. Szef kolejny dzień mnie pytał czy coś się dzieje, bo wyglądam jakbym wogole nie spała (o ciazy nie wie) ..
Dokładnie to samo. W ciąży z corka minimum objawow, cudna cera i włosy ale teraz szara cera, worki po oczami (a w brzuchu syn)
 
reklama
mi siostra wybierala i nienawidzę swojego imienia(Marcelina, zawsze przedstawiam się Marcela bo to jakoś normalniej brzmi). Mi się bardzo podobają takie wymyślate i nietypowe ale moja koleżanka dała takie synom i teraz śmieją się z nich w szkole. Niby wiadomo żarty ale młodym to strasznie na psychikę siadło. Mojego imienia też wiecznie dzieci nie potrafiły zapamiętać i pytali czemu mam takie dziwaczne imię. Choć patrzą na te imiona teraz to aż tak dziwaczne nie jest. No więc ja patrzę żeby było ładne ale nie za bardzo wymyślate i żeby fajnie brzmiało z nazwiskiem 😌
kochana ja myślę że to raczej jelita. Ja od wczoraj mam tak samo: czuje gazy w brzuchu, zakluje mnie w brzuchu i mam skurcz w tyłku. Dziś się załatwiłam po 4 dniach i jest lepiej ale czuję że nie do końca się załatwiłam. Ja miałam takie regularne co 10 min skurcze ale to był ból nie do wytrzymania i lekarz mi mówił że to też na późniejszym etapie ciąży jest. Ja wtedy byłam w 19 tyg. To w sumie była akcja porodowa. Jak często się załatwiasz? Ja myślę że to gazy, tego bólu który miałam nie idzie z niczym innym pomylić.
ja mam dziś na obiad: łososia, buraczki i młode ziemniaczki.
dziękuję, uspokołaś mnie. No właśnie mam teraz problem z załatwianiem. Przed ciążą jak w zegareczku zaraz po pobudce i drugi raz około 10 po kawce. Teraz różnie, raz na dwa dni, czasem codziennie czasem nie. Trochę się przestraszyłam tym skurczem, bo właśnie gdzieś przeczytałam Twój wpis. Ale to wiesz, głupia głowa panikuje 😉
 
Do góry