reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Ja dzisiaj po USG, 1.5 cm, o dwa dni więcej pokazuje (7+6) niż z daty okresu (7+4), ale to pewnie normalne? Natomiast nastraszyła mnie pani doktor podwójną torbielą, która urosła od ostatniej wizyty dwa tygodnie temu, ma 5 cm i dostałam informację, że jak mnie zaboli mocniej to znaczy że się zakręciła wokół i mam jechać od razu na pogotowie ginekologiczne. Ale nic więcej nie powiedziała, a ja jestem jakaś lama i o nic więcej nie dopytałam. Wiecie coś na temat takich torbieli?
 
reklama
Tak, ja z Oxfordshire 😘 na usg jeżdżę prywatnie, bo sama wiesz jak to tutaj wyglada. Jutro mam pierwsza wizytę z położna i zastanawiam się, jak to będzie i czy zrobią mi jakie badania 🧐 Miałaś już ten appointment ?
Ja z Nottinghamshire 🤗 Też miałam pierwsze usg prywatnie. I tak, miałam już wizytę z położną, to głównie wywiad. Zważyła mnie i zmierzyła, pobrała krew (a jeszcze przed wejściem do gabinetu dostałam zestaw do próbki moczu, więc nie idź z zupełnie pustym pęcherzem). A później wywiad na temat samopoczucia, poprzednich ciąż, chorób moich i w rodzinie (mega długa lista i musisz po kolei potwierdzać, czy coś miałaś), czy są jakieś leki, czy przeszłam covida, czy jestem szczepiona, czy mam partnera i jaka jest moja ogólna sytuacja życiowa. I na koniec czy mam jakieś pytania. A na sam koniec zaspamowała mnie gazetkami, ulotkami i próbkami produktów ciążowych:)
 
Ja z Nottinghamshire 🤗 Też miałam pierwsze usg prywatnie. I tak, miałam już wizytę z położną, to głównie wywiad. Zważyła mnie i zmierzyła, pobrała krew (a jeszcze przed wejściem do gabinetu dostałam zestaw do próbki moczu, więc nie idź z zupełnie pustym pęcherzem). A później wywiad na temat samopoczucia, poprzednich ciąż, chorób moich i w rodzinie (mega długa lista i musisz po kolei potwierdzać, czy coś miałaś), czy są jakieś leki, czy przeszłam covida, czy jestem szczepiona, czy mam partnera i jaka jest moja ogólna sytuacja życiowa. I na koniec czy mam jakieś pytania. A na sam koniec zaspamowała mnie gazetkami, ulotkami i próbkami produktów ciążowych:)

Jak dobrze, ze jesteś 😊 to już przynajmniej wiem co i jak. Dziękuje za info. Ja mam nadzieje, ze jutro ta położna powie mi, ze moge lecieć samolotem, chociaż wiem, ze to głównie na własna odpowiedzialność ale jakoś będzie mi lżej jak da mi zielone światło bo trochę się stresuje po tych wszystkich ostatnich wiadomościach :(. Miłej nocy ❤️
 
Jak dobrze, ze jesteś 😊 to już przynajmniej wiem co i jak. Dziękuje za info. Ja mam nadzieje, ze jutro ta położna powie mi, ze moge lecieć samolotem, chociaż wiem, ze to głównie na własna odpowiedzialność ale jakoś będzie mi lżej jak da mi zielone światło bo trochę się stresuje po tych wszystkich ostatnich wiadomościach :(. Miłej nocy ❤️
Cieszę się, że mogłam pomóc :) Nie stresuj się (wiem, że łatwo mówić), te wczesne ciąże to po prostu genetyczna loteria i dziewczyny miały pecha :( Jeśli wszystko jest u Ciebie dobrze i nie masz jakichś niepokojących objawów to lot też nie zaszkodzi. Myślę, że położna powie Ci to samo. Będzie dobrze! Dobranoc ❤️
 
Ja ogólnie mam wpisana wizytę na 18 ale mam tez 13 w piątek, na NFZ, bo chciałabym badania tak robić - ze skierowaniem, chcemy się tez zdecydować na nifty - któraś z Was o tym myślała ? ☺️
Ja będę robić 😊 przed robiłam też badanie genetyczne na niscielstwo SMA, chce mieć spokojną głowę.
Ja też jestem za zrobieniem grupy prywatnej a potem ze przeniesieniem się na grupę na fb. Bo już rzeczywiście coraz prywatniej się robi 😊
Nie do końca wiem w jaki sposób osoby są dodawane do takiej grupy, czy to obejmuje zwyczajnie wszystkich którzy się udzielali?
Jeździcie na rowerze w pierwszym trymestrze? Tak mnie kusi przy pięknej pogodzie jestem 9+4.... Oczywiście po osiedlu i typowo rekreacyjnie, rowerek wygodny :)
Rolki, rower, biegam na bieżni, jeżdżę konno, wszystko tak jak przed z tym, że mniejsze dystanse, bo padam na ryj 3x szybciej . Konie mam zamiar z bólem jedynie odpuścić, jednak boję się upadku.. a tak to zamierzam ćwiczyć dopóki będę mogła i miała siłę.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was prowadziła ciąże w Luxmed w Warszawie? Mam wizytę w piątek u mojej docelowej prowadzącej ale nie wiem czy standardem jest usg w gabinecie, i czy ona będzie miała to usg. Trochę mi odbija jak się naczytałam o tylu stratach, że nagle objawy ustąpiły i świruje. A jak nie będzie w gabinecie usg to nic mi z tej wizyty.. Jutro tam zadzwonię, ale to dopiero jutro.. może któraś chodziła do gin w luxmedzie i wie czy są aparaty na stanie :)
No właśnie nie jest to standard 😖 standardem są w ciągu ciąży 3 skierowania na usg wykonywane w kilku miejscach w Wawie.
A do której placówki będziesz chodzić?
 
Odniosłam się do tego, że jak ktoś baaaaardzo chce mieć dziecko to będzie leżał i 9 mscy 🤷‍♀️
Koleżanka roniła ciąże na bardzo wczesnych etapach i dlatego praktycznie od testu ciążowego leżała na lekach na podtrzymaniu.
Poza tym znam przypadki, gdzie kobiety z UK po kilku stratach wracały specjalnie na ciążę do PL, bo tam nikt się tym nie przejmował, a tu na podtrzymaniu i lekach wdrożonych od pierwszych tygodni rodziły normalnie zdrowe dzieciaczki. 🤷‍♀️
Więc to nie jest do końca tak, że "co ma być to będzie " 🤷‍♀️
w Danii też niestety albo stety ciaza uznawana jest dopiero od około 10 /12 tyg przed nie robią nic nie podtrzymują jak coś się dzieje czy krwiaki czy cokolwiek usg pierwsze ma się około 12 tyg chyba że pojedziesz prywatnie ja właśnie jadę na taką prywatna wizytę jutro sprawdzić czy wszystko okey . Byłam w ciąży rok temu w maju i po 2 tyg bardzo zaczęłam krwawić i bardzo bolal mnie brzuch musiałam trochę nasciemniac i pokoloryzowac żeby wysłali mnie na badanie do szpitala bo bałam się że to ciaza pozamaciczna dla nich te wczesne ciaze to są biochemiczne nie ma opcji zrobienia bety prywatnie także ja przez dwa tyg codziennie testy robiłam czy kreska ciemnieje usg prywatnie można zrobić od 6 tyg ja według kalendarza w tel będę jutro 6+4 więc mam nadzieję że serduszko już będzie i wogole że wszystko będzie okey . Dodam że po 12 tyg jak nic się nie dzieje to drugie usg mamy około 20 tyg I jeśli dalej się nic nie dzieje to już na tym koniec usg od 20 tyg co 2 tyg wizyta u położnej ona sprawdzą tętno szyjkę i mierzy brzuch i jakoś oblicza wagę dziecka a po 30 tyg wizyta co tydzień też u położnej żadnego usg przed samym porodem . Ogólnie byłam tym przerażona w pierwszej ciazy że taka zlewka w Polsce jak bywałam zawsze zaliczyłam wizytę i usg :) ale jeski coś się dzieje i Ciebie nie pokoi to po 12 tyg dzwonić na coś takiego jak sor w Polsce i wtedy biorą Ciebie do szpitala i sprawdzają wszystko . Wychodzą z założenia że jeśli nic się nie dzieje nie ma co stresować mamy i dziecka badaniami itd. Z jednej strony spoko chodź z drugiej ja osobiście czułam się bezpieczniej jak robiłam usg jakieś dodatkowe w Polsce czy tu prywatnie żeby zobaczyć co tam w brzuszku co z maleństwem czy wszystko okey
 
reklama
Ja nigdy nie brałam żadnych leków, może dlatego, że w moim przypadku nigdy nie miałam problemów z utrzymaniem ciąży. Naszczescie istnieje wiele leków i suplementów które mogą pomóc kobietom w utrzymaniu ciąży na dzień dzisiejszy. Pomyślcie ile kobiet lata temu były pozbawione możliwościa donoszenia ciąży 🌹❤️💪
Hej nie wszystkie muszą brać leki jeśli jest ok to po co się faszerować ja niestety muszę ale dużo moich znajomych nie to zależy od organizmu a najbardziej od progesteronu
 
Do góry