reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

W ogóle dziewczyny slyszalyscie o tym że żeby badania prenatalne były wiarygodne trzeba robić USG w tym samym dniu co pappe? Wczoraj mi o tym kuzynka mówiła bo jej przyjaciel robi specjalizację z gibekologii. Tak mnie to zaciekawilo że poczytałam na necie i faktyczny tak powinno się robić w tym samym dniu
 
reklama
tak ja otrzymałam po USG zdjęcia i opis i w tym samym dniu pobrali krew na pappe o po tym ma być jeszcze szczegółowy raport.
Co do płci hmm... Ja znam mnóstwo przypadków z mojego bliskiego otoczenia co miał być chłopak a urodziła się dziewczyna (moja dawna przyjaciolka ), u mojej koleżanki miała być dziewczyna a chłopak się urodziła, na porodówce też ze mną była dziewczyna co miała być dziewczynka a tu chłopak. Jeszcze kilka przykładów mogłabym wymienić. Także dopóki się nie urodzi to nie uwierzę 😁
jeju nie strasz. Ja mam jedną cesarkę i jedna poważna operacje na brzuchu i lekarz powiedział że to tak jakbym miała 2 CC i teraz będzie trzecie i na tym trzecim mam poprzestać bo potem to jest ryzykowne. A w szpitalu po operacji to mi powiedzieli żeby lepiej już się nie decydować na dziecko po dwóch CC🤦 Ale mój gin ma ponoc pacjentki co mają po 6 cesarek i więcej.
o super dzięki, zaraz zapisze i zakupie sobie. A po zastrzyku długo masz to przyklejone ?
no weź, ty jesteś nienormalna 🤣 haha nie no żarcik. Ale podziwiam. Ja dzień przed badaniem sraka jak stąd do San Francisco
Ja dostałam przy synku takie zdjęcie w 3D, że nie było wątpliwości, że chłopak będzie 🤣🤣🤣
 
W ogóle dziewczyny slyszalyscie o tym że żeby badania prenatalne były wiarygodne trzeba robić USG w tym samym dniu co pappe? Wczoraj mi o tym kuzynka mówiła bo jej przyjaciel robi specjalizację z gibekologii. Tak mnie to zaciekawilo że poczytałam na necie i faktyczny tak powinno się robić w tym samym dniu
Tak - tak mówili poprzednim razem i tym razem jak się zapisywałam. Że wtedy są najbardziej wiarygodne wyniki.
 
To ja z waga tez mam tak ze stanęła, do 9 tyg przytyłam 2kg a od 9tyg stoi w miejscu ale teraz patrzyłam w poniedzialek po komunii gdzie się najadłam to 200g więcej 😅 i tez się obawiałam przez te 3tyg czy ok a na prenatalnych wyszło ze dzidzia jest normalnej wielkosci nawet 2dni starsza jak patrzeć na wielkosc :) Także @Carmen_87 bez stresu o wagę, jeszcze zdążymy przytyć 🙂
Widziałam te brzuchy niektórych dziewczyn to ja tam nic nie mam zbytnio, trochę takie leciutkie zaokrąglenie, a to 13 tydzień leci hmm nie wywroże, muszę czekać do 7 czerwca wrrr
 
u mnie dziś 13+2 🤔 albo 3 🙊 dobra 14 tydzień i już 🤣
kochana uspokój się, zobaczysz że wszystko będzie dobrze. Wiem że łatwo się mówi tym bardziej że ja też jestem panikarą. Musi być dobrze! Ja w ogóle widzę że twoje samopoczucie ostatnio jest bardzo słabe, a myślałas może o jakiejs wizycie u psychologa ? Ja też zastanawiałam się czy się nie wybrać bo myślałam że będę cały czas zestresowana chodzić w kolejnej ciąży po poronieniach ale daje radę póki co, az sama jestem w szoku. Ale gdybym czuła że sobie nie radzę to był poszła do psychologa po pomoc bo stres wcale dobry teraz nie jest.
spokojnie🤣 ja tak w pierwszej ciąży zrobiłam. Najadłam się na noc czekolady, w nocy też wzywałam jeść słodkie i cukier 105. Lekarka wysłała mnie jeszcze raz na badanie ale już od 17 kazała nic nie jeść tylko wodę pić jak coś. I cukier wyszedł 78
ja mam to samo. Po prostu oblewają mnie pory, robię się sztywna i kręci mi się w bani.
ja nie umiałam wstać z łóżka. Mała moja ledwo na śniadanie w przedszkolu zdążyła. Ale teraz odpisuje wam i idę legac przed tv. Do 15 mam luzik. Na obiad bułki czosnkowe z biedry z serkiem i szyneczja na górze, robione w piekarniku. Więc 5 min. Roboty
Kurde a miałam dziś iść do dermatola się umówić żeby mi ta kurzajki z kciuka usunął bo takie ***** już duże urosło i zahaczam nią i mnie wkurza.

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty 🙏
Dzięki za wsparcie! Nie mam ochoty na psychologa. Nie jest źle, funkcjonuję dobrze i w domu i pracy, tylko to co mi się kołacze po głowie w tej tematyce ciążowej to zaraz tutaj piszę i może dlatego tak to trochę negatywnie brzmi. Jak będę miała dobre wiadomości to się ucieszę i pochwalę, oby tak było. Pozdrowienia
 
W ogóle dziewczyny slyszalyscie o tym że żeby badania prenatalne były wiarygodne trzeba robić USG w tym samym dniu co pappe? Wczoraj mi o tym kuzynka mówiła bo jej przyjaciel robi specjalizację z gibekologii. Tak mnie to zaciekawilo że poczytałam na necie i faktyczny tak powinno się robić w tym samym dniu
Ja właśnie miałam wczoraj prenatalne USG i pobierali mi krew, wyniki krwi będę mieć do 10 dni listownie 🙂
 
Parę godzin Was nadrabiałam... A jak czytałam to w tym czasie 10 stron napisałyście 🙈 przekręcam strony patrzę, a ta liczba cały czas rośnie i rośnie 🙈🙈🙈
Nie wytrzymam z Wami 🤣🤣🤣🤣
Mam tak samo. Wczoraj zaczęłam nadrabiać. I chciałam podpisywać, ale przyszedł do nas kolega i poszliśmy na spacer do lasu. 😁 Pozniej na chwilę do niego do domu, a później serial i do spania.
Wgl ja taka szopkę wczoraj odstawiłam z tą insuliną 😭😭😭 ja nie wiem jak mam sobie ją wstrzykiwać jak ja nie patrzę jak mi się krew pobiera. Mój do mnie, że co ja cuduję, że to dla dziecka żebym o nim myślała a ja, że nie dam rady. Pokazał mi jak on sobie wstrzykuje bo ma też cukrzycę ale nie pomogło mi to jeszcze gorzej było 😁 i w końcu go uprosiłam i mi wstrzyknął 🤣🤣

I wiecie co ?! Głodna jestem 😭😭😭😭 🙈 a jak jestem głodna to różne smaki mi przychodzą 🥺 np teraz marzę o gołąbkach 😍😋🤤
Albo o bułce z nutellą 🙈 boziu niech już będzie po tej krzywej 🙏
Nic nie mów. Mi apetyt wraca powoli... A mam zakaz słodkiego i ogólnie odrzut od słodyczy. Ale nutella by weszła 😭😭😭 gołąbki ostatnio jadłam bo wygrzebałam jeszcze ze świąt z zamrażarki to wsadziłam w mikro i odgrzałam. Kij że na sucho, 🤣 i tak były pyszne.
Szczerze - powinnaś iść wcześniej. Za dwa tygodnie możesz mieć jeszcze wyższe...
Dokładnie. Ja mam zalecenie co 4 tygodnie sprawdzać tsh. Mialam minimalnie przekroczone. Ale moja tarczyca nie istnieje praktycznie więc pilnuję konkretnie.
Jejku dziewczyny bylam dzisiaj na komuni nie bylo jak zerknac na forum a tutaj tyyyylee stron do nadrobienia .

Wspolczuje straty pieska . Dobrze ze odszedl w domu widocznie tak mialo byc.

Nie moge czytac jak piszecie o tym jedzeniu ja jestem na diecie cukrzycowej nie moge sobie na wiele rzeczy pozwolic.
Biore ta insuline na noc nie wiem ale ona na mnie nie dziala dobrze ze mam 1 czerwca teleporade zobaczymy co powie diabetolog. W poprzednich ciazach ta dawke insuliny co biore teraz bralam na koncowce ciazy alr wtedy mialam inna insuline. Ja juz nie wiem co jesc naprawde juz wszystkiego probowalam . Po posilkach na szczescie cukry ok.

My nie powiedzielismy o ciazy jeszcze nikomu dzisiaj byla okazja ale naprawde jakos nie czuje jeszcze takiej potrzeby poczekam az bede czula ruchy dziecka.

Moja najmlodsza znowu ma katar wiec jutro zostaje w domu nie idzie do przedszkola.

U mnie maz podobnie jakos nie czuje tej ciazy tak jak ja . Ja ciagle sie przejmuje martwie czy bedzie wszystko ok on tak na luzie . Ja sama tez bym potrzebowala wspacia rozmowy.
Co znaczy, że źle działa na Ciebie? Ja dzisiaj obudziłam się z lepszym samopoczuciem i nie głodna jak wilk. Cukier na czczo 86. Po pierwszej aplikacji. Ale w nocy wstawałam z 4 razy siku i pić.
Oglądacie juz jakies rzeczy dla siebie i dziecka? Kupujecie co nieco? Ja może nie ze kupuje,ale rozglądam się i co mi wpada w oko zapisuje sobie itp
Nie ja nawet nie oglądam. Czekam chociaż do prenatalnych. Po tylu latach się w końcu doczekałam i jakby wolę się wstrzymywać z zakupami.
Ja juz niestety musialam wymienić swoją garderobę bo sie nie mieszczę w żadne spodnie 🤣 zaopatrzyłam się również w sukienki ale narazie pogoda nie pozwala żeby je założyć 🤷‍♀️
Ja też już w żadne spodnie nie wchodzę. Tzn wchodzę ale nie zapnę. 😁😁
Raczej antymandat , najlepiej kupić wózek 2w1 a fotelik osobno z atestami
Są wózki z fotelikami, które nie są tylko antymandatami. Jak kupuje się wózek No name to na bank antymandat.
Zrobiliśmy sekcje zwłok i wszystkie możliwe badania genetyczne i istologiczne. Wszystko negatywne. Tak gdzie medycyna jest wstanie wyjaśnić w naszym przypadku nie ma odpowiedzi.
To musiało być straszne.. Moja mama urodziła moją siostrę oplątaną pępowiną... (błaga o cesarkę i później potwierdzono, że gdyby była cesarka to by nic się nie wydarzyło takiego). Żyła ale w ciągu doby odeszła... 😔😔 Byłoby między nami 6 lat różnicy.. Pamiętam jak na nią czekałam i jak kopała mnie jak przytulałam się mamie do brzucha. A później pustka. Popłakałam się 😭😭😭...
no ja jestem ciekawa czy się potwierdzi. Mi na prenatalnych w tamtym tygodniu(a był to 12 tydz. Lekarka powiedziała że wróżka nie jest a w tym tygodniu to jak wróżenie z fusów co do płci). Mój gin też mówi że może on coś tam widzi ale nie powie póki nie będzie miał pewności. Ja jestem taka że jak się na coś nastawie a potem ktoś pokrzyżuje mi plany to jestem wkurzona 😁 dlatego powiedziałam że jak będą pewni i pokażą mi siusiaka albo jego brak to uwierzę.
Jezu mam tak samo. Nie znoszę kiedy ja coś zaplanuję i nagle ktoś mi krzyżuje plany. 😁😁 Albo zmienia zdanie co chwilę. Ja się nastawię i nagle klops. 🤣🤣
Dziewczyny powiedzcie mi bo odebrałam wczoraj wyniki, wszystko super ale martwi mnie glukoza bo wyszło mi 98,26. Czy to oznacza, że już mnie wbiją jako cukrzyce ciążowa ? Ja po prostu nażarłam się na wieczór płatków na mleku czekoladowych 😂
Każą zrobić krzywą cukrową. Ja mialam 94 i już mnie zakwalifikowali. Krzywa potwierdziła. Raczej to nie przez płatki tak mie się widzi.
Ostatni dzień maja🙈 Pamiętam jak na początku wątku napisałam, że moim celem jest dotrwanie do majówki. Potem kolejny miesiąc, czyli żeby prenatalne wyszły ok.
Ciągle boję się o ciążę, ale jestem tak szczęśliwa, że brak mi słów 🥰 Dzisiaj 13+0 ❣️

Parę tygodni temu zrobiłam rezerwację nad morzem na czerwiec i wyjazd uzależniony był od powodzenia ciąży. Za 1,5 tyg wyjeżdzam wałęsać się po półwyspie Helskim ☺️ pogoda powinna być trochę lepsza niż w ostatnim czasie.

Powoli myślę o tym, żeby powiedzieć przełożonym o ciąży. Powinnam dać im czas na znalezienie zastępstwa. U mnie to będzie grubszy temat, bo nie ma nikogo w pracy, kto mógłby mnie zastąpić. To będzie rekrutacja, w której będę musiała brać udział. Zwolnienie chciałabym zacząć we wrześniu…
Na moje stanowisko też nie wsadzą byle kogo. Bo jestem na takim procesie że mam dużą wiedzę i doświadczenie. No i poza tym tam jest tak że każdy dzień to ciągle nowa wiedzą. Samo szkolenie że 3 miesiące trwa na start. A gdzie reszta... Ja się boję, że jak wrócę to mnie wyeksmitują z niego (a mamy wyższą stawkę niż reszta hali)..

Jezu 🤣🤣🤣 dobrnęłam doczytałam hurraa.
Gratuluję mamuśki po wizytach ślicznych bobasów, i trzymam kciuki za dzisiejsze ❤️❤️
 
reklama
Do góry