reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Ja to chętnie bym zjadła oscypka z żurawinką z grila 😁
Jak byłam w marcu w Zakopanem to pochłaniałam oscypki z żurawiną w ilościach hurtowych ! :D uwielbiam. W ogóle jak nie jestem w ciąży to kocham takie ciężkie , góralskie jedzenie 🙈 do tego piwko , grzaniec. W ciąży jem lekko a na widok i zapach mięsa mdleje haha
 
reklama
Jak byłam w marcu w Zakopanem to pochłaniałam oscypki z żurawiną w ilościach hurtowych ! :D uwielbiam. W ogóle jak nie jestem w ciąży to kocham takie ciężkie , góralskie jedzenie 🙈 do tego piwko , grzaniec. W ciąży jem lekko a na widok i zapach mięsa mdleje haha
a można oscypki w ciąży ?
 
Moja przyjaciółka miała tak samo, zresztą słyszałam że dużo kobiet odrzuca w ciąży od mięsa. Najważniejsze są suple 💊

Ja już 8 lat jestem wegetarianka, witaminę B12 zawsze brałam w kratkę, teraz to nie wiem czy brać, może zacznę w końcu 😅 i żelazo tak samo... póki co biorę suplement ciążowy wegański właśnie, z tym że ma nie dużo tych pierwiastków i witamin. Ale czuję się po nim bardzo dobrze i opinie też ma spoko, co prawda holenderskie a nie polskie. Od 2 trymestru mam kupione prenatal Duo, ale nie wiem czy brać czy zostac przy tym . Może sprawdzę te Twoje. 😉
niestety te moje omegi nie są wegańskie nad czym ubolewam, nie są nawet wegetariańskie, bo są z ryb😭, ale ostatnio gdy się tym interesowałam, to nie było badań na temat wchłanialności dha z suplementów z alg (wcześniej kupowałam omegę wegańską Moller’s). W związku z tym wybrałam te wcześniej wymienione, ale mięsa ryby nie tknę. Przewagą suplementów nad jedzeniem ryb jest to, że sprawdzają je pod kątem toksyczności, a z rybami to nigdy nie wiadomo…🙄 ryb chyba nikt nie bada, tak jak mięsa…
Wegetarianie mają łatwiej z b12, bo chyba sporo jest jej w nabiale, ale serio warto sprawdzić poziom.
W Diagnostyce jest pakiet, który nazywa się „dla wegan i wegetarian” i on jest też świetny właśnie dla kobiet w ciąży. Trochę kosztuje, ale ciągle taniej, niż jakby kupować wszystkie badania oddzielnie.
 
e to nie. Ja taki zaraz ze stoiska jem. Ale w grudniu jak urodzę to sobie pojadę i kupię a co 😃
ja właśnie np osttanio na grillu jadłam takiego oscypka z grilla + żurawina. Uwielbiam w każdej formie 😍 takiego ,,zwykłego " i z grilla. Jestem z okolic Bochni i do Zakopanego mam takie 2,5 h drogi. Jesteśmy z mężem kilka razy w roku
 
reklama
ja nawet miałam taką sytuację podczas pierwszej ciąży że studenci byli i kuźwa ja tu na fotelu rozkraczona a ordynator i 3 studentki i 4 studentów stoi i patrzy na mnie 🤦 to było krępujące. Ja chodziłam do dwóch kobiet i prócz zasiania we mnie strachu i gadania że ciąża to nie choroba nic więcej nie potrafiły. A faceci jakoś tak na chłodno. Mój gin dodatkwo jest mega przystojny 🤣 ale znamy się już jak łyse konie 🤣 nie no on zawsze robi tak żeby nie czuć się skrępowanym, mogę założyć spódniczkę, jak mnie bada to cały czas mówi co robi. No serio facet złoto. A krępować się nie ma co, dla niego to widok powszedni. Poza tym zdrowie moje i dziecka jest dla mnie ważniejsze niz tam jakaś krepacja 😃 ale rozumiem że niektóre kobiety wstydzą się iść do mężczyzny.


Ja pamietam, że jak pojechałam do szpitala po stwierdzonym poronieniu zatrzymanym to na IP miałam wykonane jedno badanie, a za chwile Pani przyszła i powiedziała, że inna Pani doktor chce zrobić jeszcze potwierdzające na lepszym sprzęcie. Poszłam do innego gabinetu i tam oprocz Lekarza było dwóch praktykantów. Ja wtedy bylam w takich emocjach, że było mi wszystko jedno i chciałam stamtąd jak najszybciej wyjść, ale pamietam twarz praktykantki, która patrzyła na ten obraz usg i płakała.
Z jednej strony mogłabym się zezłościć, bo to taka chwila, że ktoś może uznać prowadzenie nauk w tej kwestii za niestosowne, ale z drugiej strony to wiedza teoretyczna nijak ma się do wiedzy praktycznej i tak starałam się to sobie wytłumaczyć, że oni muszą jakoś się nauczyć zawodu.
 
Do góry