reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
A macie wskazanie do tych badań? Czy robicie dla świetego spokoju? Mój lekarz powiedział ze jeśli usg i pappa złe wyjdą to wtedy się idzie na sanco - bo tak to szkoda kasy ponad 2 koła
Ja robię USG+Pappa i mam możliwość zrobić je za darmo (gdybym musiała zapłacić to oczywiście też bym się zdecydowała), robię dla świętego spokoju
 
Ja jutro idę na PAPPA, a wyniki mam mieć w piątek, najpóźniej w sobotę. Prenatalne we wtorek.

Czy Wam też tak czas szybko leci??
26 marca dowiedziałam się o ciąży i zaraz będzie 2 miesiące 😳 a te tygodnie to jak szalone
U mnie też prenatalne we wtorek i widzę, że całkiem sporo z nas będzie miało tego samego dnia, oby wszystkie odetchnęły z ulgą po badaniach 😍
 
A na USG genetyczne idziecie do swojego lekarza prowadzącego czy do zupełnie innego? Ja robię to USG w innym mieście, w prywatnym centrum medycznym, z mojej własnej inicjatywy. Nie mówiłam nawet lekarzowi wcześniej, że zamierzam się na takowe zapisać, on sam też nic nie wspominał ani nie polecał. Tak się teraz zastanawiam jak odbierają to lekarze prowadzący 😀
mój nie robi. Ja jadę aż 80 km od mojego miejsca zamieszkania. Tak mi lekarz dał skierowanie i tam polecił. Ufam mu. Jakby mój robił prenatalne to super by było bo bym nie musiała jeździć.
ja się na tych badaniach nie znam ale z tego co miałam już robione to USG jest najważniejsze, akurat to pamiętam z tych wszystkich prenatalnych 😅
Też mam 24 prenatalne i juz żyje w stresiku czy wszystko z babelkiem ok 🥺
ja też mam 24 🙂 na 19. I też żyje w stresie czy wszystko ok będzie🙄
U nas dochodziło do rękoczynów 🙄 dzieci się bały jednego gagatka, który tłukł wszystkich (włącznie z nauczycielką, która nie mogła nad nim zapanować). Wszystko państwowe, w rejonie, więc nie można było nic z tym zrobić 🤬 gdy mój uciekł przed nim kiedyś usłyszałam od jego mamusi, że to wina mojego, że jej syn go bije, bo ten ucieka 🤯🤯🤯
masakra. To też bym zmienila szkole. Takie akcje🤦
Oczywiście że dam znać od razu po wizycie 😊 jeśli chodzi o te pappa to sama nawet nie wiem bo nikt mnie się nie pytał przy rejestracji 🙈 mam już 2 dzieci i 30 lat ma karku ale nigdy nie robiłam prenatalnych i do tej pory lekarze mnie nie wysyłali na takie badania 🙈😅
serio? W poprzednich ciążach nie wysylali cię? Szok
A macie wskazanie do tych badań? Czy robicie dla świetego spokoju? Mój lekarz powiedział ze jeśli usg i pappa złe wyjdą to wtedy się idzie na sanco - bo tak to szkoda kasy ponad 2 koła
a mi właśnie mówił że jak USG i pappa wyjdzie źle to amniopunkcja bo to daje 100 % pewności a sanco i nifty nie daje. No i wykrywa najczęstsze wady ale nie wszystkie. I cena do tego. Oczywiście moge i 5 tys. Zapłacić ale żeby było 100% pewność.
Ja jutro idę na PAPPA, a wyniki mam mieć w piątek, najpóźniej w sobotę. Prenatalne we wtorek.

Czy Wam też tak czas szybko leci??
26 marca dowiedziałam się o ciąży i zaraz będzie 2 miesiące 😳 a te tygodnie to jak szalone
starsznie szybko.
Ja to samo! Niedowierzam, że to już 11 tydzień, ale jak zbliża się wizyta to te conajmniej dwa dni przed są taaaakieeee długie 😀
ja też 11 tydzień😀
U mnie też prenatalne we wtorek i widzę, że całkiem sporo z nas będzie miało tego samego dnia, oby wszystkie odetchnęły z ulgą po badaniach 😍
ja też we wtorek 🙂
 
Ja to samo! Niedowierzam, że to już 11 tydzień, ale jak zbliża się wizyta to te conajmniej dwa dni przed są taaaakieeee długie 😀
haha ja ci powiem że mi się dłuży ten czas do tych prenatalnych we wtorek ... Już nie mogę już bym chciała wiedsiec czy wszystko ok 🙂
Ale fakt też nie mogę uwierzyć że to już 11 tc 😁 za chwilę będzie 12 😂
 
Oczywiście że dam znać od razu po wizycie 😊 jeśli chodzi o te pappa to sama nawet nie wiem bo nikt mnie się nie pytał przy rejestracji 🙈 mam już 2 dzieci i 30 lat ma karku ale nigdy nie robiłam prenatalnych i do tej pory lekarze mnie nie wysyłali na takie badania 🙈😅
Bo to od 35 rż wysyłają albo przy problemach genetycznych w rodzinie 🤷‍♀️
 
reklama
Do góry