reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Jeszcze będzie dużo powodów do innych opinii dla niektórych ważne istotne a dla innych totalnie nie. Każdy ma prawo do swoich własnych odczuć i niech o nich mówi !
jak najbardziej, ale wcześniejszy temat już z wypowiedziami i opiniami z wielu stron można już zamknąć i znaleźć inny temat dyskusji. ;) nikomu nie zabronię wyrazić swojej opinii ma do tego prawo i kto chciał to już się wypowiedział w tej kwestii na przełomie dwóch dni, ale są ciekawsze tematy już przepychanka grudniowa :)


Dla mnie każdy wątek jest istotny jeśli zostaje tylko podjęty :)
 
reklama
Ja tylko dodam w temacie grudniowych urodzin - sama jestem z 19ego grudnia, ba, imieniny mam 12ego grudnia :) nie mogę się co roku doczekać grudnia, na mój maraton świętowania! Kiedy okazało się, że nasze dziecko ma termin wyznaczony na 24ego grudnia (wiem, pewnie nie urodzi się w terminie), to nie mogłam się nacieszyć z tej magii :) uważam, że ciąża teraz jest idealna, mamy teraz mnóstwo witamin pod nosem, a będzie jeszcze więcej! W lato będziemy chodzić już z widocznymi brzusznymi a jesienią kiedy nadal będzie cieplutko, ale nie upalnie nie będziemy się męczyć, jak brzuchy będą już naprawdę duże. A później wygrzewanie brzucha pod kocykiem, z Netflixem, popcornem i herbatkami z cytryną, kiedy ciemno robi się już o 16.00 :3 a jak dziecko już z nami będzie to akurat na wiosnę zacznie być bardziej responsywne i będzie mogło się z nami pozachwycać wiosennym wietrzykiem i słoneczkiem. Jak będzie miało rok to w pierwsze święta może już powie mama :) grudzień jest świetny!
moja mama z 27 grudnia. Co roku ma ta sama radość co ty, ze to maraton świąteczny i urodzinowy na zakończenie roku 😅😅


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, mowila babcia :D
 
Ja w zeszłym roku dokładnie 22 grudnia dowiedziałam się że ciąża się zatrzymała, a 28 poszłam do szpitala i tego samego dnia poroniłam. Teraz termin porodu według om mam na 23 a z usg na 28. Czy to nie znak? Jak o tym myślę że poprzednie święta były koszmarem, a teraz będą najszczęśliwsze to mam łzy w oczach. Nie ważne czy spędzę święta w szpitalu, chcę tylko żeby to maleństwo było zdrowe i przyszło na świat o czasie 🥲
To ja tez tak patrzyłam na daty, 3 grudnia 2019 dowiedziałam się ze ciąża I obumarła i szpital, 3 grudnia 2020 miałam pozytywny test ciąży która tez obumarła po 1,5mca a teraz mam termin na 9 grudnia i tez tak się zastanawiałam czy to nie znak 🙂 i do tego 9.12 to dokładnie moje 30te urodziny, wiec w sumie podwójny znak 🤔
Hej !
Byłam dziś na wizycie , wszystko dobrze 🥺 bardzo się bałam bo bolał mnie dziś krzyż , było mi słabo itd.. na szczęście jest dobrze ♥️ 10+4
ojej, piękne zdjęcie 😍
 
ja myśle ze najwyższa pora zamknąć ten temat porodu w okresie około swiatecznym . Dla mnie również taka postawa jest niezrozumiała, ale ja nie muszę wcale tego rozumieć. Dla mnie ważne jest moje dziecko, ze rośnie, ze będzie ze mną. I najważniejsze jest, ze będzie zdrowe. Pierwsza córkę rodziłam 22 godziny bez znieczulenia i TerZz jeśli będzie taka potrzeba to tez to przeżyje bez znieczulenia, byle bym mogła tulić swoje drugie, wyczekane dziecko. Święta to okres gdzie dyżury w szpitalu, a zwlszcza na położnictwie musza być. Będzie ktoś miał nagle CC i co? Będzie musiał czekać na czas po świętach? Nie. Opieka musi być zapewniona. Przestańmy się martwić takimi rzeczami.. jesteśmy na etapie wczesnych ciąż, możemy się martwić tym czy donosimy ta ciąże a nie czy w grudniu będzie śnieg, prezenty czy anestezjolog…
Apropo jeszcSe tych urodzin. To wszystko zależy od rodziców. Jeżeli urodziny będą robione i świętowane od małego to dziecko nie poczuje się pokrzywdzone, ze świętuje tylko raz. Wszystko zależy od nas jak do tego podejdziemy. Moje dziecko jest z 30 maja. 1 czerwca jest dzień dziecka. Choćbym nie miała środków, to zawsze rozplanuje dwa prezenty, tak aby na dzień dziecka dostała od nas jakiś drobiazg, który będzie ja cieszyć. To są naprawdę kwestie drugorzędne. Dla dziecka najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i posiadanie rodziców, którzy będą zawsze i pomimo wszystko. Ze będą mieć dobre warunki do życia i nie będą się wstydzić zaprosić później koleżanki do domu.
Starsze dzieci będą mówić, ze aaa bo urodziny na koniec roku, a ze wszyscy maja prawko a ja jeszcze nie, ale to naprawdę nie jest pierwszorzędna kwestia.




Proponuje zakończyć ten wątek bo każda z nas ma odmienne zdanie, a nie ma potrzeby by tutaj robić burzy i tk z takiego powodu.

I tak jak już pisałam wcześniej, życzę każdemu by urodził w takim terminie, aby był zadowolony. :)

Proponuje mój komentarz pozostawić bez dodatkowych odpowiedzi. A dzień zacząć od raportów kobiet, które dzisiaj maja wizty! :)


Ściskam was i bądźcie dobrej myśli. A złe zostawcie na potem, jeśli już musza być. Całe pół roku przed nami. :)
świetnie napisane. Każda może mieć różne zdanie. Ja zawsze mówię nie sztuką jest zajść w ciążę a ja utrzymać. (ja akurat zachodze szybko jakbym wiatropylna była i cieszę się z tego bardzo bo jak widzę ile niektórzy się starają to przykro mi). Jak będzie tak daleko to będziemy się martwić, teraz to początek i jeszcze dużo czasu. Życie mnie nauczyło żeby nie planować tylko żyć dniem dzisiejszym i celebrować każdy dzień bo jutra może nie być.

Nantes jak tam?
 
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

13.05.22

@Majka2022 - wizyta
@Nantes - wizyta
@Franka95 - USG
@Joanna6 - wizyta

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

14.05.22

@Kamsik - wizyta

15.05.22

@MissCe - prenatalne

16.05.22

@Evelina@ - wizyta
@marsi89 - wizyta
@Margeritka28 - wizyta
@AgataG21 - USG z karty ciąży
@Diaanaa - wizyta

17.05.22

@olenka201 - prenatalne

18.05.22

@Carmen_87 - wizyta
@anulaa_89 - wizyta
@Nantes - wizyta
@7grudnia - wizyta
@Strzyga_ - wizyta

19.05.22

@Malka_91 - wizyta
@astorlee - prenatalne
@MoniaJ2424 - wizyta

20.05.22

@Blondynka w sieci - wizyta
@Olka92 - wizyta
@Cytryna* - wizyta

23.05.22

@Agnesco - prenatalne
@MartaMarkry - wizyta
@Aurora84 - wizyta
@AgataG21 - USG prenatalne (Pappa juz będzie zrobiona) i wizyta kontrolna
@Bebet - prenatalne

24.05.22

@Agnesco - wizyta
@Cleo92 - prenatalne
@MissCe - prenatalne
@Poplątana9 - prenatalne
@7grudnia - prenatalne
@Malka_91 - prenatalne
@Mamafasolki - prenatalne
@Renjja] - prenatalne
@Strzyga_ - USG

25.05.22

@Cleo92 - wizyta
@Marcowa22 - prenatalne

26.05.22

@Blondynka w sieci - prenatalne
@Purrfect - prenatalne
@Dagna42 - wizyta

28.05.22

@ka.an92 - prenatalne

30.05.22

@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_27 - prenatalne
@pannadarianna - wizyta

@Aniaaa_022 - wizyta 01.06
@ka.an92 - prenatalne 02.06
@Majka2022 - prenatalne 02.06
@Mamafasolki - wizyta 03.06
@MartaMarkry - prenatalne 09.06
@Karola z nadzieją - prenatalne 10.06
@Kamsik - wizyta 10.06
@pannadarianna - prenatalne 13.06
@Dagna42 - prenatalne 17.06
 
Ostatnia edycja:
wszystko w jak najlepszym porządku, 7+4, serducho bije ale takie dokładniejsze badanie mam w środę u mojej lekarki wiec do środy jestem spokojna i ukojona 🥰 nazwał mojego maluszka „ płód żywy” mega brzydkie określenie 😂🤡
Określenie faktycznie nieciekawe :p
Cieszę się, ze wszystko w porządku ☺️ Kilka dni wytchnienia :D
 
wszystko w jak najlepszym porządku, 7+4, serducho bije ale takie dokładniejsze badanie mam w środę u mojej lekarki wiec do środy jestem spokojna i ukojona 🥰 nazwał mojego maluszka „ płód żywy” mega brzydkie określenie 😂🤡
A to nie jest tak, ze plod jest dopiero od 10 tygodnia a wczesniej to embrion? Tak tylko z ciekawosci pytam:) I super wiadomosci!! ❤️
 
reklama
Do góry