reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Co do zachcianek to ja mam je jakoś często, jak nie rosół to kapuśniak i młode ziemniaczki, a dziś to już przesadziłam obudziłam się ze straszną ochotą na konserwę rybną w oleju, no i pojechałam do sklepu.
Po drodze miałam awarie samochodu, a zwieńczeniem dnia było zaproszenie na obiad u teściów na niedziele, gdzie nie mam z nimi dobrych stosunków.
 
wspaniale 😍 gratuluje!!! Jedno czy dwujajowe? U mnie też pierwsza ciąża i niesamowite emocje, już sie oswoiłam i w sumie nie umiem sobie inaczej tego wyobrazić, bardzo bym chciała żeby cała dwójka była zdrowa i dzielnie się trzymała do końca ciąży a resztę się ogarnie 😉 Jestem dziś 9+1 i tak naprawdę nieznacznie dopiero coś widać 🤭 mdłości mam raz mega mocne raz wcale, wczoraj musiałam w pracy zwymiotować…

Właśnie siedzę w poczekalni i czekam na badanie ale jestem w miarę spokojna bo dwa dni temu byłam u mojej polskiej gin, dzisiaj to tylko formalności ale wspaniale będzie znowu podejrzeć moje myszki 🥹 i może dowiem się cos więcej o kosmowce 😄 trzymam kciuki za pozostałe wizytujące, miłego dnia!
Hej, na pewno dwukosmowkowe :D ja dziś jestem równo 13+0 i naprawdę brzuch już widać xd Muszę się w końcu wybrać na jakieś zakupy ubraniowe... A Ty wiesz, czy masz jedno- czy dwujajowe? :)

Czy już wiadomo, czy ta druga grupa jest prywatna? :)
 
Ogólnie dobrze jeść to co ma niski indeks glikemiczny.
Powiem może jakie dostałam wytyczne :
Jeść małe porcje, regularnie, a częściej.
Jak mam ochotę na słodkie niech to będzie kostka dwie dobrej gorzkiej czekolady.
Jeśli zgrzesze bo np zjem lody to mam iść od razu na spacer lub jakąś aktywność fizyczna a nie walnąć się na kanapę, bo wtedy Organizm łatwiej poradzi sobie z cukrem.
Jeśli np jem dwudaniowy obiad to odstęp pomiędzy pierwszym a drugim daniem to godzina co najmniej. Po prostu rozbić na dwa obiady.
Jeśli jem na obiad ziemniaki w zupie to na drugie nie robię ziemniaków znowu tylko kasza albo ryż. Tak samo jak marchew do surówki do drugiego dania to tej z zupy nie jeść.
Owoce w małych ilościach z nabialem.
Mleko nie wskazane.
Pieczywo, makarony najlepiej pełnoziarniste.
Duuużoo warzyw.
Kasze najlepiej te grube nie drobne.
I dwie kolacje. Pierwsza ciut większa a druga lekka.
Dziękuje za info 🥰😘
U mnie stopniowo właśnie odstawiają luteinę, najpierw odłożyłam tabletki dopochwowe, potem odłożyłam Prolutex w zastrzykach i teraz biorę 2 razy dziennie Duphaston.
Super, że wszystko u Ciebie fajnie z dzidzi i od razu i Ty lepszy nastrój i większy spokój.
Też będę miała wizytę 30.06., ale przed nią czeka mnie ta ważniejsza w 13+4 USG prenatalne 😨 bardzo się boję
Mi niby kazał skończyć opakowanie i odstawić z dnia na dzien, mam nadzieje ze będzie ok 🙂nie bój się prenatalnych, ja tez się bałam bo właśnie ta waga się zatrzymała i w ogóle a okazało się ze wszystko jest ok 🥰 trzymam kciuki, będzie dobrze ✊🏼
 
reklama
Do góry