reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny podpowiedzcie mi czy zmieniłyście coś w swojej diecie już teraz ?czy pijecie jakieś specjalnie wody z cytryna ,napary itp ,czy jecie bardziej zdrowo ? Chciałabym poprowadzić ta ciąże zdrowo i przy okazji nie przytyć 20/30kg
Nic w tym zakresie nie zmieniłam, może jedynie piję więcej wody. Ale również zastanawiam się nad wprowadzeniem zdrowszych potraw do jadłospisu [emoji848]
 
reklama
Nic w tym zakresie nie zmieniłam, może jedynie piję więcej wody. Ale również zastanawiam się nad wprowadzeniem zdrowszych potraw do jadłospisu [emoji848]
Ja tez zaczęłam chodzić wszędzie z buteleczkami z woda ,starań się pic 3 litry dziennie 😊ale nie wiem co dalej może macie dziewczyny jakieś rady 😊wiem ze jest tu już wiele mam
 
Dziewczyny podpowiedzcie mi czy zmieniłyście coś w swojej diecie już teraz ?czy pijecie jakieś specjalnie wody z cytryna ,napary itp ,czy jecie bardziej zdrowo ? Chciałabym poprowadzić ta ciąże zdrowo i przy okazji nie przytyć 20/30kg
W poprzedniej ciąży nie zmieniłam jakoś szczególnie diety, starałam się po prostu jeść więcej warzyw i owoców, ale fast food raz na jakis czas też się pojawiał 😅 i piłam baaaaardzo dużo wody.
No ale ja przytyłam 20 kg w ciąży, więc moich rad nie słuchajcie 🤣🤣
 
hej dziewczyny. jestem tu nowa. mam córeczkę 6 lat, rok temu miałam usunięte puste jajo płodowe, tego stycznia ciąża biochemiczna. teraz 4 tydzień i 5 dni. pomogło nam branie witamin i baaardzo zdrowy sty życia od sylwestra. strasznie codziennie się boję że stracę też tą ciążę. macie jakieś rady na ten straszek?
Ja dziś 4+4 i mimo wyników dobrych to boje się. Tzn nie panikuje ale po prostu przez strach po jednym poronieniu nie umiem się cieszyć z tej ciąży. To straszne i mam nadzieje ze minie po usg.
 
Co do wątku niestresowania się, który pojawił się wyżej, to - może to głupie - ale ja codziennie po przebudzeniu kładę ręce na brzuchu i przesyłam Maleństwu dobrą energię, mówiąc mu, że na pewno będzie zdrowe, że niczego mu nie zabraknie i jesteśmy z jego tatusiem przeszczęśliwi, że na nie czekamy :) Może to infantylne, ale ja wierzę w dobrą energię i przyciąganie myślami :) I chyba też dlatego nie powtarzałam ani razu bety i nie analizuję w necie objawów itp., bo jak znam siebie, to bym się nakręciła. A tak to grzecznie czekam na pierwsze USG za 2 tygodnie :D
 
Co do wątku niestresowania się, który pojawił się wyżej, to - może to głupie - ale ja codziennie po przebudzeniu kładę ręce na brzuchu i przesyłam Maleństwu dobrą energię, mówiąc mu, że na pewno będzie zdrowe, że niczego mu nie zabraknie i jesteśmy z jego tatusiem przeszczęśliwi, że na nie czekamy :) Może to infantylne, ale ja wierzę w dobrą energię i przyciąganie myślami :) I chyba też dlatego nie powtarzałam ani razu bety i nie analizuję w necie objawów itp., bo jak znam siebie, to bym się nakręciła. A tak to grzecznie czekam na pierwsze USG za 2 tygodnie :D
Cudowne podejście ❤️ bardzo mnie ujęło to co napisałaś, chyba też coś takiego wdrożę w życie 😊
 
Dziewczyny podpowiedzcie mi czy zmieniłyście coś w swojej diecie już teraz ?czy pijecie jakieś specjalnie wody z cytryna ,napary itp ,czy jecie bardziej zdrowo ? Chciałabym poprowadzić ta ciąże zdrowo i przy okazji nie przytyć 20/30kg
Ja jem 5-6 małych posiłków dziennie, bez fastfoodów, słodyczy i słodkich gazowanych napojów :)
 
reklama
Może mi poradzicie. Mam spory ploblem z kręgosłupem, jestem po jednej operacji z kwalifikacją do kolejnej (mocny ucisk przepukliny na rdzeń). Przed ciążą jakiś czas nie brałam mocnych leków przeciwbólowych ale ćwiczyłam praktycznie codziennie wzmacniając mięśnie brzucha i pleców. Przestałam cwiczyc przez 2tyg i wrócił ból, z którym ledwo wytrzymuję a boję się, że będzie coraz gorzej. Nie wiecie czy we wczesnej ciąży można wykonywać jakieś ćwiczenia wzmacniajace?
 
Do góry